Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tennél ha lefékezne...

Mit tennél ha lefékezne előtted egy autó és a sofőrje agresszív viselkedést mutatva támadna felétek?

Figyelt kérdés

Mondjuk megelőztétek mert lassú volt, és őt ezt zavarta, visszaelőz és támadó szándékkel közeledne?


Nagy autóval vagytok.


Nincs hely kikerülni biztonságosan. Letolnátok az autóját vagy rendőrséget hívnátok miközben üti az autót vagy mit tennétek?


2019. jún. 30. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Arcon lonem riaszto fegyverrel.

2k huf az engedely, 50 ert mar kapsz zoraki revolvert. Gumi lovedek csak otthonra engedelyezett (de azert ut an is van betarazva 2), de paprika toltennyel igy is szepet mar.

2019. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Persze, 1-es, érdemes ám az eleve idióta embert tovàbb hergelni, de főleg magyarázni utólag a fegyverhasználatot. Én bezárnám az ajtókat, ablak fel, videó be, hàtramenet (ha lehet), aztán ha kárt okoz, hívom a rendőrséget. Semmi értelme direktben konfrontálódni az ilyen aggressziv fåszokkal, teljesen indokolatlanul képesek kárt tenni benned. Bekötve, ülő pozícióból védekezni úgyis esélytelen lenne, arra meg kinek van szüksége, hogy mondjuk a kocsiból kiszállva fellökjék és az utcakőbe verve a fejét patkoljon el?
2019. júl. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem olyan a habitusom, hogy ha megütnének, akkor visszaütök (támadni sosem támadnék). Volt már ilyen, pont az általad vázolt szituáció, csak ott le volt húzva az ablakom, és oldalról halántékon vert. Ilyenkor sajnos nem igazán gondolkodom, kipattantam, és bár masszívabb alkatú volt az ember, én a nyurga lábaimmal megrúgtam párszor (tudom, biztos viccesen néztem ki), fél perc után abbahagytuk.

Semmi értelme az egésznek, de olyan ösztönök vannak bennem, hogy nem hagyom magam megütni, nekimegyek a másiknak. Jó kérdés, hogy ha elkezdené verni az autómat, mit csinálnék. Biztos nem hagynám. Most már 90+ kiló vagyok, 188cm, talán ha kiszállok, átbeszéljük, én biztos nem rontok rá. De ha engem is le akar zúzni, akkor biztos védekezni fogok, és ez ilyenkor nem tudatos, hanem ösztönös. Tudom, semmi értelme, utólag, higgadt fejjel másképp csinálna sok mindent az ember, de ezek azok a szituációk, amikor nincs lehetőséged higgadtan végiggondolni mindent, mert egyszer csak ott vagy a közepében.

2019. júl. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as leírta a lényeget, ilyenvhelyzetekben az ösztönök dolgoznak, nem lehet tudatosan készülni rá.

Mit tennél, ha fegyvert fognak rád?

A legtöbb ember ösztönösen próbál nebekülni, kitérni, de van, akiből ez is agressziót vált ki,de mlrlegeli a hekyzetet is.

Sok éves történet, egy éjszakai szórakozó helyen fegyvert fogtak egy egyébként közismerten nem félős fazonra.

Addig volt a fegyvert tartó ura a helyzetnek, amíg el nem bizonytalanodott egy pillanatra... az eredmény 8 napon túl gyógyuló sérülések, törött kar, és hasonló.

Utolag kiderült, hogy nem éles lőfegyver volt, de annak látszódott, és a fazont nem érdekelte, ösztön szerűen cselekedett abban a pillanatban.

Ezer emberből talán egy ilyen van, a többség megpróbál kitérni, menekülni, de mindig az adott pillanat határozza meg milyen lehetöséget találsz, és dönthetsz jól, vagy rosszul... sőt, ha nagyon megijedsz, lehet leblokkolsz, és füstbe ment a békésen összegondolt akcióterv.

2019. júl. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz azért elég tahó módon kell közlekedni, hogy ne csak dudálás, mutogatás, anyázás és elhajtás legyen a vége a dolognak.
2019. júl. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5-ös: szerinted. :-) Amikor kifogsz egy pszichopatát (25 éves vezetés alatt egyszer sikerült), akkor neki elég egy rossz nézés is. :-)

Régebben volt, ha jól emlékszem, egy trabantos lelőtt egy teherautó sofőrt. Ott sem volt semmi komoly konfliktus előtte.

2019. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eszem ágába se jutna toszogatni az autóját. Ajtó bezár, telefon elővesz, felveszem a majmot, főleg ha cseszteti az autómat, csinálok képet a rendszámról is, aztán lükverc és kikerülés.
2019. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezném tőle mi az ingerültségének az oka s megbeszélnénk a problémás forgalmi szituációt. Ha az a típus, akivel nem lehet szót érteni, akkor végighallgatnám a mondandóját résre nyitott ablaknál és bólogatnék amíg kiadja magából a lelki bánatát, 15-30 másodpercenként egy "ühüm", "igen", "kérem folytassa", "teljesen igaza van", "nagyon érdekes az okfejtése" szófordulattal helyeselve. Amennyiben kárt okoz azt a fedélzeti kamera úgy is rögzíti.
2019. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kiszallnek es megprobalnek vele beszelni. Ha ez nem segit, akkor johet az izmozas. Mivel kuzdosportban jartas ember vagyok es konnyen eldurran az agyam, nem esik nehezemre elképzelni ezt a szcenariot. Sot volt is hasonlora pelda nemrég. De akkor csak a mivanozas ment, nem lett fizikai kontaktus.
2019. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!