Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdőként hogyan tudok nagyon...

Kezdőként hogyan tudok nagyon lassan elindulni az autóval?

Figyelt kérdés

Gyakorolnék a jogosítványra, először vezetnék autót. A probléma, hogy nem tudom kezelni a pedálokat és mindig miután leveszem a lábam a kuplungról, (éppencsak nyomom a gázt, 1-esben) lefullad az autó. Le tudnátok írni pontosan, hogy hogyan induljunk el az autóval csak éppenhogy? Elméletben tudom a technikát, de kéne valamilyen tapasztalat, segítéség.


A válaszokat előreis köszönöm!



2019. júl. 30. 12:40
 1/6 anonim válasza:
74%

Ha nagyon lassan akarsz elindulni a kocsival

első lépés ne félj a pedáloktól

Adj gázt 1500-2000ig (mutató segít)

majd óvatosan engedd a kuplungot csúsztatva

És ha érzed hogy megmozdul a kocsi még egy kicsit feljebb engeded (ez a holtpont) és tartod ,

elindul a kocsi és lassan tovább engeded a kuplungot majd kész teljesen fentvan a kuplung és megy is az autó


viszont arra figyelj h alapjáraton max full síkon megy a kocsi bármilyen kis emelkedőn le fog fulladni ha nem adsz neki gázt


Fel a fejjel! Menni fog az gyakorolj!

Senki se kezdett autóversenyzőként :D

19/F

2019. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Hát hogyne...


Először meg kell találnod a fogáspontot.

Gyakorold be, észre fogod venni, ott gáz nélkül esni kezd a fordulat.

Az semmi képpen ne csináld, hogy nagy gáznál égeted a kuplungot!


Azzal, hogy mikor kezded el nyomni a gázt, fogáshatáron, vagy már kicsit a fogáshatár előtt, az elindulás sebességét tudod szabályozni.

2019. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 imnard ***** válasza:
100%
Ha nagyon lassan engeded fel a kuplungot, és nem emelkedőn vagy, akkor az autó nem fog lefulladni akkor sem, ha nem adsz gázt. Sőt! Ennyire kezdőként ne is használj gázpedált. Beteszed egyesbe, nagyon lassan engedd fel a kuplungot, az alapjárat el kezd gyengülni, az autó el kezd megmozdulni. És óvatosan felengeded. Arra figyelj, legyen szabad területed, mert meg is kell tudni állni. Ami úgy zajlik, hogy visszanyomod a kuplungot, majd benyomod a fékpedált.
2019. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Valószínűleg a kuplungnál ronthattam el valamit.

2019. aug. 2. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Új autók automatikusan ráhúzzák kicsit a szívatót, ha nem nyomsz gázpedált, így azokkal viszonylag könnyen lehet gyakorolni teljesen sík talajon a kuplungolást. Régi autóknál én ugyanezt csinálnám, hogy ráhúznám a szívatót kicsit és akkor nem koncentrálhatsz csak a kuplungra.


A gyakorlat amit csinálj: Kuplunggal épphogy megindulsz, benyomod, hagyod, hogy nagyon kicsit hátraguruljon az autó. Kuplunggal megfogod, kicsit megindulsz, megint benyomod és ezt ismételgeted. Az öregek ezt úgy mondják, hogy "meghintáztatod az autót". Manapság ilyet már nem tanítanak, pedig szerintem nagyon jó gyakorlat ahhoz, hogy megtanuld érezni a kuplungot.

2019. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Dízelen fogáspontot kell csak megtalálnod.

Benzineshez kicsit hozzá kell szokni, ott nagyon pici gázt adsz elkezded ráengedni a kuplungot és ahogy megindul a kocsi picit tartod még, mehet rá fokozatosan a gáz és azzal együtt a kuplungot teljesen felemeled. Lassabb manőverekhez picike gáz és a kuplung ki be nyomásával kell játszanod. Nekem is nagyon nehézkesen ment, de már nem állok kinyomott kuplunggal elsőként a piros lámpánál beszarva hogy jajj lemaradok valamiről...(félem hogy ledudálnak ha nem tudok kiugróan rajtolni)

2020. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!