Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy vezessek kezdőként?

Hogy vezessek kezdőként?

Figyelt kérdés
3 gyerekes friss jogsis anyuka vagyok. Szívesen fogadnék tanácsokat, hogy vezessek kezdőként, ha meg kaptam a jogsimat. Egyedül, valakivel akinek régóta van jogsija, gyerekekkel vagy nélkülük?
2018. okt. 15. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Az első pár hétben lehetőleg üljön melletted egy rutinos sofőr.


Mehetsz a gyerekekkel, ha nem zavarnak nagyon.

2018. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

3 éve vezetek, és ha nem szól a zene vagy nincs utasom utálok vezetni, zavar a csend, akkor magam dalolok, de az idegesít mert hamosan dalolok, tüzelnivaló hangom van.


Lehet néked jobb ha egyedül vezetsz, lehet nem. Csak Te tudhatod, próbáld ki a gyerköcökkel. Nem kell aggódni, semmi baj nem lesz, ügyes vagy! :)

2018. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Egyedül jobb, szerintem. Így tapasztaltam anno. Eleinte csak menj el boltba egyedül, megszokott helyekre, ismert utakra.
2018. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem egyformák az igényeink, mások legetnek a szokásaink.

Írta valaki, hogy utál csendben vezetni, én meg úgy szeretem, ha nem szól a rádió, és nem hallgatok zenét sem vezetés közben.

Kezdő vezetőnek fontos a fokozatosság, le kell tesztelni mi az, ami nem túlzottan kimerítő.

Ezt csak te tudod felmérni.

Az egyedül vagy valakivel kérdésnél még az is fontos, hogy ki az a valaki, olyan ne üljön melléd aki hajszolni akar, tanácsokat adhat, de ne akarja, hogy rögtön rutinos vezetöként haladj.

2018. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Magam is kisgyerekes szülő vagyok, nem tudom mekkorák a tieid. A tanácsom: szemed az úton legyen! Tudom, hogy a gyerek a legfontosabb, de ne forgolódj mint a vetési varjú, előre nézz! A feleségemet is mindig erre intem.


Tudom, rossz ha sír a gyerek, miért sír, jaj, hányt a kocsiban, bármi. Az utat figyeld, az első, hogy biztonságban odaérjetek. Ha gond van, félre kell állni, nem az út közepén, meg kell oldani a problémát és tovább.


Az első időkben jó ha van segítő, aki kicsit figyel a gyerekekre.

2018. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha csak "gyakorlás" miatt ülnél leginkább autóba, akkor az a tanácsom, hogy ne vidd magaddal a gyerekeket (ha megteheted). Kezdőként szinte minden el tudja vonni a figyelmed a vezetéstől, ez 1-2-3 gyerek mellett hatványozottan igaz.

Ahogy előttem is írták: elsődleges szempont mindig az autó úttesten való tartása, ne forgolódhatsz közben össze-vissza. Utastérből pakolj el mindent, ami: elgurulhat, odébb csúszhat, leeshet, mert ezek mind elvonják a vezetéstől a figyelmed.

Amint már kicsit rutinosabb leszel (úgyis érzed, mennyire vagy magabiztos), akkor már ezek reflexből is működni fognak, vagyis hogy nem kapkodsz össze-vissza.

Nekem annak idején egy "mentorom" úgy mondta: ha berepül egy darázs, akkor is az legyen az elsődleges, hogy biztonságosan félre tudj állni az autóval. Utána csapkodhatsz, sikoltozhatsz, pánikolhatsz, de vezetés közben ezeket felejtsd el.

2018. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Az jó, ha van veled valaki, de csak hogy a kicsikre figyeljen, hogy fókuszálhass a vezetésre, kezdőként az is elég nehéz tud lenni, már ahol, persze s a kezdők sem egyformák... A párom (neki van autóra jogsija, én motorozom :D) örült, hogy végre nem ül mellette senki, az nagyon zavaró tud ám lenni, amennyiben teljesen más a vezetési stílusa. De ha megfelelő embert találsz s neked jó az, hogy bizonytalanság esetén még segít valaki, akkor jó ötlet lehet egy segítő az elején. Ezt neked kell tudnod. Vannak nehezebb terepek, nekem az a város, trükkös kereszteződésekkel, nagy forgalommal, rosszul belátható helyekkel, gyerek, kutya, gátlástalan taxis, miegymás. Ez sokkal fárasztóbb. De akkor is te vezetsz, igazából nem tudom, hogyan tud sokat segíteni, ha melletted ül valaki. A legtöbbünket az csak zavarja, már ha ő az okos, aki meg akarja mondani, hogyan vezess. Azt is megértem valahol, nekem is fura lenne olyan mellett ülni, akinek egészen más a vezetési stílusa.
2018. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat.
2018. okt. 15. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Első 2 napba kettesbe (7 hónaposan terhesen) kocsikáztam szét magam , miután férjem haza ért a munkából és figyelt a másik 2 gyerekre. A soha nem szeretett részeket jártam be többször is. Harmadik napon már a gyerekekkel. Férjemmel sokáig nem szerettem úgy,hogy én vezettek,nem mond soha semmit,de az arcára van írva. Jobban zavart mint a buli amit a gyerekek rendeztek néha hátul. Nekik is kellett idő mire megszokták,hogy anya menet közbe nem adogat hátra semmit,nem fordul hátra mert ezt nézzem meg azt stb

Úgy vezess az elején ahogy te jónak gondolod és ahogy nyugodtabb vagy :)

2018. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. okt. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!