Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Merőlegesen balra parkolásnál...

Merőlegesen balra parkolásnál - ha kezdőként még nem érzem az autó jobb oldalát - akkor jó tanács, ha inkább bal oldalt centizgetem ki a parkolóhelyen?

Figyelt kérdés

Pár hónapja van jogsim, de az autó orrát még most sem érzem és amikor merőlegesen kell parkolni, akkor mindig f**ok, hogy a fordulókörön nehogy elkapja a szomszédos autó B oszlop felőli oldalát. A tanuló autón természetesen jól ment, mert úgy begyakoroltam, mint a cirkuszi majom (meg tökölhettem is a T betűre hivatkozva), viszont amióta van jogsim próbálok figyelni, hogy mindent gyorsabban csináljak, mert sokszor sz***ádudálnak a hátam mögött. Amikor csak lehet dupla üres parkolóhelyre állok be, de sokszor nincs annyi hely. Szóval az lenne a kérdésem, hogy az jó módszer, ha pl. balra merőleges parkolásnál inkább a bal oldalához közelítek a parkoló autónak és max. utána visszatolatva korrigálok? Vagy van rá esély, hogy ilyenkor meg a bal kocsi orrát viszem el a kocsi oldalával? Normális empatikus válaszokat várok már csak abban bízva is, hogy a segítségetekkel legalább a többi autós kollégának okozok kevesebb idegtépő pillanatot!

(Ill. bónusz kérdés: Az ebben a cikkben szereplő támpontok valóban működnek a gyakorlatban: [link] )



2018. ápr. 3. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Parkolj tolatva, 20-szor egyszerűbb mint szemből.
2018. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért minden egyes kis zsúfolt áruházi parkolóban nem lehet csak úgy tolatgatva parkolni.
2018. ápr. 3. 13:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet, sőt célszerűbb is a kiállás miatt, valamint beállni is könnyebb, majd figyeld meg. Egyébként pedig a bal első sarkával ilyen esetben nem tudod meghúzni a másik autót, max az oldalát húzod neki a tőled balra parkoló autó sarkának...
2018. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az áruházi példa pont rossz, ott az orral beállás szerintem jobb megoldás, ha a csomagtartóba kell pakolni.


Amúgy a kérdésre a megoldás a gyakorlás, hogy kellő magabiztosságot szerezz. Én is elrontom néha az íveket, na és, nem történik semmi, majd korrigálok.


Érdemes azt is megfigyelni, hogy mekkora ívben kanyarodsz, hogy mikor kezdd el tekerni a kormányt.

2018. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4: "Amúgy a kérdésre a megoldás a gyakorlás, hogy kellő magabiztosságot szerezz."


Ez nagyon hülye tanács, már megbocsáss. Gyakorolgassak - kitéve más autóját a sérülésnek - miközben simán benne van a pakliban, hogy nem érezve a jobb elejét valakinek a kocsiját meghúzom? Pont ezért kérdeztem, hogy van-e valami tuti módszer, amivel 100%, hogy parkolás közben nem viszem el a másik autóját, mert a jobb eleje kb. mintha egy 2D-s vetület lenne annyira nem érzem az elejét. Én azt tanultam rutinon, hogy ha akkor kezdem el totál betekerni a kormányt, amikor a vállam vonalában van a közelebbi autó közelebbi lámpája, akkor elvileg pont bemegy a helyére. Csakhogy láttam már olyat, amikor valaki úgy parkolt, hogy szinte centizgetnie kellett az orrát, mert olyan szűk volt a hely, esetleg visszatolatva és úgy beállva. És ezt egyszerűen képtelen vagyok észrevenni, hogy mennyi hely van kanyarodás közben a kocsi jobb fényszórója és a másik kocsi oldala között.

2018. ápr. 3. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahova be lehet állni szemből oda biztos hogy belehet tolatva is mert kisebb a fordulókör.
2018. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Menj ki egy rétre, szúrj le botokat és úgy gyakorold a parkolást.

A gyakorlat teszi a mestert.

2018. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig 4-es igenis jó tanácsot adott!

Konkrétan ott gyakorolj, ahol kicsi a forgalom, nem áll sor mögötted, ha lassan csinálod; vagy van hely, hogy elmenjenek mögötted. Ahol akár kiszállhatsz közben és megnézheted, hol van a sarka a kocsinak.

2018. ápr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy a nagy tapasztalt sofőrök annyira "érzik" az autó minden sarkát. Nézni kell szépen tolatás közben is, nem szégyen az. Ja és mielőtt megkezded a tolatást, akkor legalább másfél méter kell maradjon melletted, hogy nyugodt legyél, hogy az autó jobb orra ne érjen át ahova nem kéne.
2018. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. De lehet tolatva parkolni.

Ha nem lehetne, ki se tudnál utána tolatni.

Tükörből kell tolatni és akkor látod hogy mi van melletted. Sokkal egyszerűbb beállni, mint orral.

2018. ápr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!