Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Merőlegesen balra parkolásnál - ha kezdőként még nem érzem az autó jobb oldalát - akkor jó tanács, ha inkább bal oldalt centizgetem ki a parkolóhelyen?

Pár hónapja van jogsim, de az autó orrát még most sem érzem és amikor merőlegesen kell parkolni, akkor mindig f**ok, hogy a fordulókörön nehogy elkapja a szomszédos autó B oszlop felőli oldalát. A tanuló autón természetesen jól ment, mert úgy begyakoroltam, mint a cirkuszi majom (meg tökölhettem is a T betűre hivatkozva), viszont amióta van jogsim próbálok figyelni, hogy mindent gyorsabban csináljak, mert sokszor sz***ádudálnak a hátam mögött. Amikor csak lehet dupla üres parkolóhelyre állok be, de sokszor nincs annyi hely. Szóval az lenne a kérdésem, hogy az jó módszer, ha pl. balra merőleges parkolásnál inkább a bal oldalához közelítek a parkoló autónak és max. utána visszatolatva korrigálok? Vagy van rá esély, hogy ilyenkor meg a bal kocsi orrát viszem el a kocsi oldalával? Normális empatikus válaszokat várok már csak abban bízva is, hogy a segítségetekkel legalább a többi autós kollégának okozok kevesebb idegtépő pillanatot!

(Ill. bónusz kérdés: Az ebben a cikkben szereplő támpontok valóban működnek a gyakorlatban: [link] )

Keress kérdéseket hasonló témákban: parkolás, vezetés, jogosítvány, rutin, közlekedés, autó, sofőr, biztonság

2018. ápr. 3. 12:17  Privát üzenet  

A válaszok
Parkolj tolatva, 20-szor egyszerűbb mint szemből.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2018. ápr. 3. 12:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért minden egyes kis zsúfolt áruházi parkolóban nem lehet csak úgy tolatgatva parkolni.

# 2/10Időpont 2018. ápr. 3. 13:05 Privát üzenet
Dehogynem lehet, sőt célszerűbb is a kiállás miatt, valamint beállni is könnyebb, majd figyeld meg. Egyébként pedig a bal első sarkával ilyen esetben nem tudod meghúzni a másik autót, max az oldalát húzod neki a tőled balra parkoló autó sarkának...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2018. ápr. 3. 13:35 Privát üzenet

Az áruházi példa pont rossz, ott az orral beállás szerintem jobb megoldás, ha a csomagtartóba kell pakolni.

Amúgy a kérdésre a megoldás a gyakorlás, hogy kellő magabiztosságot szerezz. Én is elrontom néha az íveket, na és, nem történik semmi, majd korrigálok.

Érdemes azt is megfigyelni, hogy mekkora ívben kanyarodsz, hogy mikor kezdd el tekerni a kormányt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2018. ápr. 3. 14:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#4: "Amúgy a kérdésre a megoldás a gyakorlás, hogy kellő magabiztosságot szerezz."

Ez nagyon hülye tanács, már megbocsáss. Gyakorolgassak - kitéve más autóját a sérülésnek - miközben simán benne van a pakliban, hogy nem érezve a jobb elejét valakinek a kocsiját meghúzom? Pont ezért kérdeztem, hogy van-e valami tuti módszer, amivel 100%, hogy parkolás közben nem viszem el a másik autóját, mert a jobb eleje kb. mintha egy 2D-s vetület lenne annyira nem érzem az elejét. Én azt tanultam rutinon, hogy ha akkor kezdem el totál betekerni a kormányt, amikor a vállam vonalában van a közelebbi autó közelebbi lámpája, akkor elvileg pont bemegy a helyére. Csakhogy láttam már olyat, amikor valaki úgy parkolt, hogy szinte centizgetnie kellett az orrát, mert olyan szűk volt a hely, esetleg visszatolatva és úgy beállva. És ezt egyszerűen képtelen vagyok észrevenni, hogy mennyi hely van kanyarodás közben a kocsi jobb fényszórója és a másik kocsi oldala között.

# 5/10Időpont 2018. ápr. 3. 14:48 Privát üzenet
Ahova be lehet állni szemből oda biztos hogy belehet tolatva is mert kisebb a fordulókör.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2018. ápr. 3. 17:43 Privát üzenet

Menj ki egy rétre, szúrj le botokat és úgy gyakorold a parkolást.

A gyakorlat teszi a mestert.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2018. ápr. 3. 20:08 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

Pedig 4-es igenis jó tanácsot adott!

Konkrétan ott gyakorolj, ahol kicsi a forgalom, nem áll sor mögötted, ha lassan csinálod; vagy van hely, hogy elmenjenek mögötted. Ahol akár kiszállhatsz közben és megnézheted, hol van a sarka a kocsinak.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2018. ápr. 3. 23:37 Privát üzenet
Nehogy azt hidd, hogy a nagy tapasztalt sofőrök annyira "érzik" az autó minden sarkát. Nézni kell szépen tolatás közben is, nem szégyen az. Ja és mielőtt megkezded a tolatást, akkor legalább másfél méter kell maradjon melletted, hogy nyugodt legyél, hogy az autó jobb orra ne érjen át ahova nem kéne.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2018. ápr. 4. 20:41 Privát üzenet

2. De lehet tolatva parkolni.

Ha nem lehetne, ki se tudnál utána tolatni.

Tükörből kell tolatni és akkor látod hogy mi van melletted. Sokkal egyszerűbb beállni, mint orral.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2018. ápr. 7. 07:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Autóvásárlási tanács?
Autó vásárlási tanács?
Suzuki Swift 2005 1.3 GLX (92LE) vagy Fiat Punto 2004 1.2 (80LE)?
Autó vásárlási tanács?
Suzuki Ignis 1.3 GC klímával, alapfelszereltséggel, vagy inkább GLX full extrásan klíma nélkül? Melyiket válasszam? A GC a klíma miatt 20k-val több, de én jobban szeretném a GLX-et.
üresen gurulva lehet bármi baja az autónak vagy a motornak? Van vmi hátránya ha pl lejtőn nem sebességben gurul az autó?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!