Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes kisgyereket bekötni...

Érdemes kisgyereket bekötni az autó 3 pontos övével 2 ponton, ha nincs gyerekülés?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen TAXIS közlekedésre vonatkozik a kérdés, ahol nem kötelező (sajnos) az ülés.


Az érdemes alatt azt értem, hogy megvédene egy 2-4 évest valamennyire egy balesetben?

Azért nem 3 ponton, mert az meg is fojthatja. De a derekánál 2 ponton? Okozhat nagyobb sérülést, mint egy baleset?

Az igaz, hogy 15 kiló alatti utas esetében "nem működik az öv". Mit értenek egyáltalán ez alatt? Autós ülések leírásában szokott szerepelni, hogy csak 15 kiló felett lehet az ülés saját öve helyett az autóét használni.


2019. aug. 16. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A semminél jobb.


A gyerekülés leírását félreértették. Felső súlyhatár van, mert a belső öv nem elég erős. A kicsiket meg azért nem kötheted az ülésbe az autó övével, mert túl kevés ponton rögzíti, kicsúszhat alatta. A belső öv 5pontos, mindkét vállát és az ülepét is tartja.

2019. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Sosem vinném sehova ülés nélkül, taxival sem. Az életét kockáztatod.
2019. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2, gondolom buszon se ült még sosem, mert wc-re is autóval mentek, igaz?

Mitől biztonságosabb állva tömegközlekedni, mint a taxiban öv nélkül?

2019. aug. 16. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

6 éves korában ült először buszon, iskolai kiránduláson, biztonsági övvel bekötve. Lehet köpködni, de a biztonságos közlekedést is biztosítom a gyerekemnek, ha már bevállaltam.

A kérdésben pedig nem buszról volt szó, hanem személyautóról.

2019. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már találkoztam olyan taxissal, aki nem volt hajlandó elvinni engem és a 4 éves fiamat arra hivatkozva, hogy nem tudja biztosítani a kellő biztonságot számára (nem volt gyerekülés), és ha valami baj lenne akkor őt vennék elő emiatt. Végülis van benne valami.

Miért szeretnéd oldalra beültetni a gyerkőcöt? Hátul középen minden autóban csak 2 pontos öv van, tudtommal. És arra súlykorlát sincs, mert az nem automata öv. Oda beültetve szerintem kellő biztonságban tud utazni. Bár az tény, hogy egy frontális ütközésnél a felső testét nem fogja semmi, de ha egy felnőtt beül oda akkor az övét sem fogná. És ha egy felnőttnek megfelelő ez (ha nem lenne, akkor nem is lehetne forgalomba hozni az adott autót) akkor vélhetően egy gyereknek is az lesz.

Amúgy szerintem jó a buszos példa, mert azzal biztos hogy "veszélyesebb" a közlekedés. Általában busszal járok be dolgozni, a régebbi iskolába járást is beleszámolva már 14 éve napi szinten buszozok. A járatok többsége helyközi, de távolságin is utazok heti szinten 1-2x, olyanon is amin a fél országot átszeli egy menetben. Ennek ellenére még sosem ültem olyan buszon, amin lett volna biztonsági öv. Idén egyszer az egyik busz lerobbant és a pótlón a legelső 4 ülésnél volt öv, de csak ott. Ezen kívül még egyszer sem láttam. És ezekkel a buszokkal utaznak a 7-8 éves gyerekek is ugyanúgy minden nap iskolába.

2019. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Az is valami

Azt hiszem elég sokan felnőttünk úgy hogy még öv sem volt az autó hátsó ülésén...

(2 fiam van, ha csak az udvaron elindultunk a kapu felé és egyikük nincs bekötve máris reklamál, nekik már ez a természetes )

2019. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4, óvodával se mentek sehova? Szegény.


"Én már találkoztam olyan taxissal, aki nem volt hajlandó elvinni engem és a 4 éves fiamat arra hivatkozva, hogy nem tudja biztosítani a kellő biztonságot számára (nem volt gyerekülés)"


Az kemény. Pedig nem életszerű, hogy az utasnál legyen, hisz akkor vesz igénybe taxit, ha nem tud (akar) saját gépkocsival vagy tömegközlekedéssel utazni. Egy tizenkX kilós ülést pedig senki se tud a hátára kötni.

Az lenne a jó megoldás, ha beépített (átalakító hátsó üléses) gyereküléses taxik közlekednének.

[link]


"Miért szeretnéd oldalra beültetni a gyerkőcöt? Hátul középen minden autóban csak 2 pontos öv van, tudtommal."

Igazad van, csak a négyüléses autó ugrott be, amiben nincs.

2019. aug. 16. 17:40
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

"Hátul középen minden autóban csak 2 pontos öv van, tudtommal."


Ez 20 éve volt így. Ma már mindenhol 3 pontos övek vannak.

2019. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bence_ ***** válasza:
100%

Igen, jobb mint a semmi.

Taxiba nen kötelező a gyerek ülés, ezért veheti fel a gyerek utast.

Kb 2003 óta mindenhol 3 pontos öv van.

Eddig csak Volvoban láttam az integrált gyerekülést.

2019. aug. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Ezt már pár hónapja kérdezted. Akkor is elmagyaráztuk, hogy nem alsó súlyhatára van az autó övének, hanem felső határa a hordozó övének.


Akkor nem sikerült megértened. Most minek tépjük a szánkat újra?

2019. okt. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!