Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tanácsolnátok friss...

Mit tanácsolnátok friss jogsis személynek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Július 27. lett meg a jogosítványom holnap megyek megvenni a első autómat, szeretek nagyon vezetni kiskorom óta nagy vágyam volt a vezetés. Sajnos nincs senki aki segítene mert anyámnak meg nővéremnek nincs jogsija. És még annyi, hogy érzem vezetés közben, hogy lassan reagálok kicsit a helyzetekre ez egy idő után sok gyakorlással gyorsul? Legtöbbet kint városon kívül mennék olyan 70/30 arány lenne a arány. Esetleges értelmezési és helyesírási hibákért bocs Felvidéki vagyok ritkán írok magyarul.

2019. aug. 21. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Eleinte hagyj nagyobb követési távolságot. Akár 3-4 másodpercnyit is. Nem kell nagyon gyorsan sem menni, ha valaki "tol" hátulról, azt engedd előzni. Egy idő után javulni fog a reakcióidőd.
2019. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vezess aztán majd belejössz.


A jogosítvány megszerzése nem azt jelenti, hogy teljes mértékben kész vagy a vezetésre!

Ez csak egy alap tudást, tapasztalatot ad amivel már nem fogod magad összetörni a forgalomban :)


A többi tudást illetve tapasztalatot neked kell megszerezned.

2019. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek a házad körül menj kisebb köröket,mellékutakon ha nagyon nem vagy magabiztos.Ha ott jól érzed magad akkor jöhet a főút,utána városon kívül.

Én is ugyanilyen helyzetben vagyok mint te,nekem kb egy hónapja lett meg a forgalmi és egy hete vettük meg a saját autónkat.Húgomnak nincs jogsija,anyumnak van de 30 éve nem vezetett,szóval nekem kell majd újra megtanítani vezetni őt szinte :D

Azt tudom javasolni hogy ne gondold túl a dolgokat,én is aggódtam még az első néhány menetnél,fejben nekem is ilyesztő de a valóságban tök jól ment.

2019. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket.Mindenkinek ment a zöld pacsi.Igazából arra gondoltam, hogy közeli városba hétvégen estei órákban járni és utánna szokatni magamat az egyre nagyobb forgalomra mennyire jó ötlet?
2019. aug. 21. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Szintén zenész..tegnap lett meg 😎
2019. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, ma sikeressen áttirattam az első két kanyarban stresszeltem, utánna már lassan belejöttem városon kívül 85-90 km/óra sem volt félelmetes, itthon pedig lazán beparkoltam, tényleg nem kellet túlgondolni.
2019. aug. 22. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Elvileg vezettetek min30 órát forgalomban és feltek egy kanyartól? Ha meglett a vizsga akkor tudnod kéne vezetni. Ha nem vagy biztos magadban miért nem vettél + órákat? Amúgy nem kell félni vezetni kell menni fog az.
2019. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!