Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek? Félek az előzéstől...

Mit tegyek? Félek az előzéstől! (? )

Figyelt kérdés
Ha megy előttem egy lassú munkagép, akkor elhatározom, hogy nincs mese, meg kell előznöm, de szinte abban a pillanatban jön valaki szemből és az olyan közelnek tűnik, folyton attól félek, hogy összeütközünk, mindig meg kell várnom míg teljesen egyenes lesz a szakasz és "Tiszta" közben meg a fél város/falu megelőz. Hogy tudnám ezt legyőzni? Igazhogy még csak fél éve vezetek.
2019. aug. 23. 08:58
1 2
 1/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Akkor ne előzz, kit érdekel hogy mások leelőznek?
2019. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Meg nem bemenni a seggébe hogy esélyed se legyen kilátni.
2019. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En azt szeretem amikor 60al megyek 50es tablanal es elkezd villogni mogottem a friss jogsis kisgyerek. Alig nyer par masodpercet egy elozgetessel.


Munkagep megy vagy 30al, lakott teruleten belul ne elozd meg, majd lefordul.

Ha az autok tavolsaga 5 meter es te 50el elozol, o 30al megy akkor 1 masodperc mig kirakod az autod, kevesebb mint 2 masodperc mig elhaladsz mellette, es 1 masodperc mire visszarakod a savba.


1.8 sec = 5m / (50km/h−30km/h)

Kb 16 meter kell mire elhaladsz mellette.

2019. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a félelmet ne akard legyőzni,úgy hívják túlélési ösztön,tehát nem akarod megölni magad!

Ha jön valaki szemben még jó hogy nem kezdesz el előzni

2019. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Természetes, hogy megvárod, hogy tiszta legyen a szembe jövő sáv. Az, hogy sokan kicentizve belemennek egy előzésbe, nem azt jelenti, hogy követned kell a rossz példájukat.

Én jártam már úgy, hogy előztek és nekem kellett fékezni és lehúzódni, hogy ne ütközzünk. Sokan meghaltak már így, ha nem biztonságos, ne előzd meg. Várd meg amíg egyenes az útszakasz és nem jönnek szemből. Ennyi.

2019. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerd meg az autód, legyen rutinod, akkor majd bátrabb leszel. Vagy nem. Azzal sincs baj.

Én nagyon sokáig nem előztem, hasonló okokból. No meg azért mert a Maruti, meg az 1.0 swift nem egy erőgép.

Most már erősebb kocsim van, hamarabb beleállok egy előzésbe, mint eddig. De nem mindenáron.

2019. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanultak szerint kell előzni. Volt már úgy, hogy negyed óráig nem tudtam megelőzni egy traktort, mert annyira beláthatatlan volt az útszakasz vagy pont jöttek szemből, amikor belátható volt.
2019. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Ne tegyél semmit. Akkor előzz, ha te magad biztonságosnak érzed. Másoknak kisebb a veszélyérzete, több a tapasztalata vagy csak a szerencséjükben bíznak, tök mindegy. Az előzés a legveszélyesebb manőver, nem muszáj erőltetni. Ráadásul lassú járművekkel ritkán mennek 5-10 kilomèternél többet, majd lefordul.
2019. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy idegesítő, hogy mindenki leeloz és talán cikinek is érzed.. De nem kell, ha nem tudod megelozni egyből, akkor mész mögötte. Nem ér annyit pár perc előny, hogy baleset történjen. Nyilván idővel több rutinod lesz. De nem egyszerű egyébként belátni, hogy milyen messze van a szembe jövő.
2019. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Látom a választörölgetés még mindig nagy divat errefelé.
2019. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!