Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon félek vezetni, mit...

Nagyon félek vezetni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
42 órát vezettem oktatóval, aztán elsőre levizsgáztam.Egy viszonylag újabb,kis méretű autón tanultam.Most a sajátunkon gyakorlok nővérem segítségével de nagyon rossz. Egyrészt maga az autó nagyobb,nem lehet olyan simán váltani mint azon amin tanultam,és valahogy fura az egész.Nem tudok vele jól kanyarodni,váltani,félek vele gyorsan menni stb. Teljesen elment a kedvem az egésztől. Annyira elvonja az autó kezelése a figyelmemet minden másról hogy tegnap pl nem vettem észre egy elsőbbségadás kötelező táblát és majdnem neki mentem valakinek.A másik autós gyors reagálásán múlt hogy nem lett baj. Mit tanácsoltok mihez kezdjek a helyzettel? Nem akarok senkit veszélyeztetni, már félek az egésztől.
2019. ápr. 7. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Gyakorolj, ha annyira nem megy akkor vegyél plusz órákat, vannak ilyen emberekre szakosodott oktatók, nem szégyen
2019. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Gyakorolj, szokás kérdése csak az egesz.
2019. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Amikor én levizsgáztam, akkor örököltem egy Opel Corsa A-t a nagyapámtól. Akkor 22 éves volt az autó és én egy vadiúj dízel Focuson tanultam. A kis Corsával elindulni sem tudtam, vagy 3x lefulladtam. A váltó lógott, a kuplung csúszott. A fék nem létezett rajta. Kínszenvedés volt.


Aztán faterommal mentünk minden hétvégén a külvárosban, erőltette. Aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy prímán kezelem a kocsit. Pedig sokáig szenvedtem. Azóta akármilyen autóba ülök, tudom kezelni. Menj el valakivel, aki tud is vezetni, egy ritka forgalmú helyre gyakorolni és hidd el menni fog!

2019. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom egy erősebb dízelen tanultál vezetni és most benzinessel szenvedsz. Ugyanígy voltam én is. Igazából nincs semmi titok, egyszerűen gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni kell. Kezdetben ne a forgalomba menj ki, hanem rutinpályára, üres parkolóba, kihalt részre. Ott ráérezhetsz az elindulásra, váltásra, gyorsításra, lassításra, visszaváltásra. Utána majd jön a többi.
2019. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudsz csinálni, hogy sokat vezetsz és megpróbálsz számodra kényelmesebb, ismerősebb útvonalakat kinézni, azon gyakorolni.
2019. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj sokat!


Rutinpályán vagy kisebb forgalmú utakon próbáld megszokni az autót, aztán ha belejöttél, fokozatosan lehet egy kicsit nehezíteni. Nagyobb forgalmú utak, nagyobb városok, hosszabb utak, ...stb.

2019. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Autósiskoláknál szokott lenni olyan lehetőség, hogy aki régen vezetett vagy bizonytalan, elmehet oktatóval vezetni. Persze fizetni kell érte. Mikor én vizsgáztam, pár hónapja akkor is volt ilyen.
2019. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell, nincs más. Ha nagyobb rutinod lesz, akkor is furcsa lesz átülni egyik autóból a másikba (persze akkor már nem fog azért ekkora gondot okozni).
2019. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!