Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy buszvezetőnek ellenőriznie...

Egy buszvezetőnek ellenőriznie kell a végállomáson, hogy minden utas leszállt?

Figyelt kérdés

Felültem egy olyan járatra, ami körforgalmú, én legalábbis annak hittem (most már tényleg nem tudom), tehát hogy a végállomáson ha meg is áll néhány percre akkor is megy tovább vagy azonnal megy tovább. Tovább is ment, nem állt meg várakozni, és ami buszokban van elektronikus megjelenítő, ki is írta a következő megállókat és az új végállomást. Ez egy garázsjárat volt, de az a végállomása ahova normális esetben közlekedik ugyanúgy egy garázs nevét viseli, kicsit homályosan láttam, teljes nyugalommal hittem, hogy oda tartunk. Azt tudom milyen környéken jár a busz, de a pontos útvonalat nem ismerem, így nem tűnt fel először, hogy ez garázsba tart, és nem oda ahova én hittem.

Benyomtam az egyik megállónál a leszállásjelzőt, de nem állt meg (ekkor már láttam a kijelzőn hogy nem az az irány), előre mentem szólni. Szemrehányóan azt kérdezte tőlem, hogy hogy jutottam fel a buszra (ez egy rövid, új típusú kék színű busz, elsőajtós felszállású), mondtam neki hogy nem szálltam le mert azt hittem körforgalmú. Erre azt mondta, így jártam be lett mondva hogy végállomás (ezt bemondta az előre felvett hang amely a megállókat is bemondja, de azt is mondta utána hogy üdvözöljük és az új megállokat is bemondta, emellett úgy tudom van olyan hangfelvételük ami bemondja ha a busz nem szállít utasokat).

Ültem már olyan buszon, ami körforgalmú, garázsmenet volt, nem szálltam le a megállóban (mert azt hittem megy tovább), a sofőr kijött a fülkéből és mondta hogy végállomás, természetesen ekkor leszálltam. Emellett ha egyszer kiírja a megállókat, akkor gondolom ott meg is kéne állnia, még ha garázsmenet is, attól az még egy létező útvonal.



2019. aug. 27. 20:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%
Szokták ellenőrizni tükörből, engem pl zavartak már le hasonló esetben, mert nem tudtam pontosan melyik az utolsó megálló.
2019. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Homályosan láttam: kicsit romlott a látásom, de àllandó szemüveghordásra nem vagyok kötelezve, az autóbuszgarázst így is simán elolvastam (a végállomás nevében benne van), de tényleg a jó végállomás nevét véltem látni. Engem az zavar hogy mikor jelleztem - mert már észrevettem hogy nem lesz jó az irány- nem állt meg a megállóban, előrementem hogy engedjen le, normálisan kértem, de úgy reagált, mintha valami súlyos bűnt követtem volna el: hogy jutott fel a buszra? Remélem a BKV nem feltételezi az utasoktól hogy a légierőt vetik be és bemásznak a vészkijáraton. Meg amit mondott, abból nagyjából úgy tűnt hogy csak a végállomáson tenne ki, sima megállóban nem, mintha ezzel büntetne. Ez így elég ijesztő mert voltak megállók a kijelzőn.
2019. aug. 29. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!