Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy átlag autós mennyire méri...

Egy átlag autós mennyire méri fel a másik járművének a tulajdonságait, mielőtt előzésbe kezdene?

Figyelt kérdés
Kisautóm (1000-es) és 125-ös motorkerékpárom van, nem a végsebességük miatt szeretem őket. Sokszor előfordul, hogy miután előzésbe kezdek, nyomul még mögöttem 1-2 másik autós. Én csak a saját előzésemmel számolok, hogy a szembejövőt még ne kényszerítsem fékezésre. Időnként előfordul nagyon éles helyzet, hogy a mögöttem lévő már pengeélen táncol. Az autónál nagy ritkán; ez főleg inkább a motornál van, mivel 110 km/h-nál van a végsebessége, azt is nehezebben éri el. Ha netán baleset lenne belőle, én hány százalékban lennék hibás?

2019. szept. 26. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te befértél az előzött jármű elé, a téged követő meg már nem, mert nem tudtál/nem akartál még gyorsabban előzni (valószínűleg már így is túllépted a sebrséghatárt).

Miért is lennél felelős?

2019. szept. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

KRESZ, az előzés öt feltétele.

Gyakorlatilag persze lehet problémás a helyzet, mert hogyan bizonyítod be hogy nem te sértetted meg a szabályokat? (kamera)

A konfliktusokat elkerülendő, azért, ha látod, hogy mögötted nyomul egy nálad sokkal gyorsabb,inkább engedd el

2019. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem lehetsz felelős a mások tetteiért.

Ha te már csak visítva tudod befejezni az előzést, akkor az annyit jelent, hogy a mögötted levőnek már nem maradna hely. Miután neki nem adottak a feltételek, nem kezdhetne bele az előzésbe.

Vagyis innen már az ő balhéja. Persze, ha baj van, akkor kötelező a segítségnyújtás és egyebek, de nehogy már valakit azért elmarasztaljanak, mert a mögötte autózó felelőtlen.

2019. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 dirtboy ***** válasza:
52%
én azt gondolom te magad sem tudod felmérni a saját autódat mert ha mögötted lévő már nem fér be akkor szerintem a te előzésed is elég necces volt.
2019. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4-es: Írtam, hogy úgy előzök, hogy a szembejövőt ne kényszerítsem fékezésre. Autóval kicsit jobban tekerek, ha sokan vannak mögöttem. Motorral kicsit más, de tudom mit bír a gép alattam, sosem kockáztatok, mivel én húznám a rövidebbet. Több kocsi jön mögöttem, ha motorral vagyok. Többet nézhetnek ki belőle vagy nem tudom, de volt már olyan, hogy a visszapillantóban láttam, hogy mögöttem a 3-4-ik autónál már majdnem állóra kellett fékeznie a szembőljövőnek.
2019. szept. 26. 14:52
 6/18 dirtboy ***** válasza:
54%

hát én nem tudom de én se ma kezdtem a vezetést,szintén motorral is járok de valahogy ezt nem tapasztalom amit te írsz.

én általában nem is előzök olyan szituációban ahol ha valaki mögém jön hogy ő is előz akkor ne férne be.

illetve az egy dolog hogy fékezésre nem kényszeríted de attól még ő lassíthat vagy éppen elveszi a gázt. te menet közben max azt vennéd észre ha vészfékezik valaki.

az hogy kicsit rálép a fékre vagy elveszi a gázt hogy te beférj azt nem látod meg.

valamint ha már te is motoros vagy akkor illene egy kis jó indulattal lenni más közlekedőkre mert tudod a karma.

ha már egyszer látod hogy necces lesz neki akkor inkább gyorsít be ahogy tudsz,elhiszem hogy fut a program a fejbe a kocsogje most majd megtanulja de ha esetleg valóban beleset szenvednek akkor nem tudom hogy reagálnál ha kiderülne hogy kis gyerekek is ültek a kocsiban.

2019. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon rossz oldalról közelíted meg. Az úton semmi keresnivalóm, ha másnak direkt rosszat akarnék.


Írtam, hogy 125-ös motorom van, tanulom a lépcsőfokokat. 110-nél vége van, nem megy többet.

Előzésnél nem más elé vágok ki, lehet ezt nem érted. Én kezdem az előzést, többen gondolják úgy, hogy felzárkóznak mögém. Ebből van időnként necces helyzet...

Én csak azt a "lyukat" nézem, ahova én beférek biztonsággal. Azt nem tudhatom előre, hogy hányan jönnek ki még mögém. Úgy mindjárt módosul a helyzet, nekem kéne gyorsabban hajtani, de nem tudok a motor határai miatt.

2019. szept. 26. 15:34
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Már írtam: ha mögötted egyértelműen gyorsabbak nyomulnak, engedd el őket.

Na csak azt nézd, hogy te beférsz-e a megelőzött jármű elé, mérlegeld a mögötted zajló eseményeket is.

Az egy dolog, hogy nem te vagy a szabálytalan, de nem biztos, hogy érdemes két keréken a határokat feszegetni, ha a mögötted szabálytalankodó hibázik, nem biztos, hogy a szembe jövővel akar ütközni, lehet inkább beborítja a mellette lévő motorost az árokba...

2019. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 dirtboy ***** válasza:

A motor az más,ott egyértelmű hogy a mögötted jövő rosszul méri fel hiszen egy motortól lát rendesen előre.

Én inkább autóra gondoltam hogy esetleg nem gondolja azt hogy 5km/h különbséggel fogsz teherautót előzni és bemegy mögéd.

ilyenekkel sűrűn találkozok mondjuk én nem kockáztatok és ilyenek mögé csak 4sávoson megyek be. ott sűrűn van ilyen hogy előzni akar aztán nem is gyorsul jobban a tragacsa mint a kamion és mennek ott fej fej mellett mire eléri a kamion a végsebességét és végre le tudja hagyni.

2019. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én eleve nem is megyek bele olyan előzésbe , ahol a siker az előttem haladón múlik. Nekem az már felesleges kockázat. És igen, erre a következtetésre pontosan abból jutottam, hogy kerültem kellemetlen helyzetbe ilyesmi miatt, mint másodikként előző autó.
2019. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!