Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy átlag autós mennyire méri...

Egy átlag autós mennyire méri fel a másik járművének a tulajdonságait, mielőtt előzésbe kezdene?

Figyelt kérdés
Kisautóm (1000-es) és 125-ös motorkerékpárom van, nem a végsebességük miatt szeretem őket. Sokszor előfordul, hogy miután előzésbe kezdek, nyomul még mögöttem 1-2 másik autós. Én csak a saját előzésemmel számolok, hogy a szembejövőt még ne kényszerítsem fékezésre. Időnként előfordul nagyon éles helyzet, hogy a mögöttem lévő már pengeélen táncol. Az autónál nagy ritkán; ez főleg inkább a motornál van, mivel 110 km/h-nál van a végsebessége, azt is nehezebben éri el. Ha netán baleset lenne belőle, én hány százalékban lennék hibás?

2019. szept. 26. 13:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Autóval azért elég hosszú úgy előzni. Tartom én 20-30 km/h-ás sebességkülönbséget, de nem "lép" úgy az autó, ha váratlan helyzet áll elő. Egyébként a hátsó szélvédőn keresztül lehet látni autóknál is, hogy mi a helyzet előrébb. Kivéve ha sötétített az üveg.


Valószínűleg tényleg én húznám a rövidebbet motorral, ha arra kerül a sor.

De kérdem én, ha legalább fél perce adottak a lehetőségek előzésre és senki nem kezd bele, akkor 10-ből 8 ember biztos igénybe venné a balsávot ugyanúgy, mint én. Ha még a jobb sávban látom hogy ki-kihúzódnak mögöttem, akkor igen, várok az előzéssel.

2019. szept. 26. 16:11
 12/18 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tudom milyen az átlag autós, de én 3x is átgondolom az ilyen előzést.

Abban az esetben merek ilyenbe belevágni ha szembe hosszan belátható a szakasz, az előttem haladó lendületből megy és nem épp akkor kezd el gyorsulni, tehát előre számolható hogy mikor végez és ha valaki felbukkanna szembe, akkor legyen bőven időm visszahúzni a saját oldalamra.

Sorból kiugorva nem jellemző hogy felzárkóznék, inkább akkor ha 140-150 környékén előzöm az autókat és valaki kijön elém előzni, emiatt "esek" rá. Persze, mint írtam csak úgy hogy nekem is tuti beleférjen.


Ha én előzök és mögém zárkóznak fel, akkor nyomom ahogy csak lehet, ne legyen probléma a mögöttem jövőkkel, ha valahol van elég hely akkor kihúzod jobbra hogy lássan, engem is meg akar előzni vagy csak tartani akarja a tempómat.

2019. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem normális ember nem kezd előzésbe addig, amíg nem biztos benne, hogy 100% az esélye annak, hogy be is fejezi azt. Mondjuk én hátrafelé is figyelek, ha látom, hogy a mögöttem jövőnek előzhetnékje van, akkor inkább engedem, hagy menjen én meg majd később előzök amikor van hely.


A "hibásságot" meg nem százelékra osztják, vagy hibás vagy, vagy nem.

2019. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

Én már a kérdést sem értem. Te hogyan méred fel a másik jármű tulajdonságait? Ránézel és tudod, hogy 20 mp. alatt gyorsul százra vagy hogy ha jobban rálép a pali, akkor olyan gyorsulást produkál majd, hogy előzni esélyed sem lesz vagy mire kell itt gondolni?


Nem tudom világos-e amit mondani szeretnék ezzel? Előzésnél nem a másik autó tulajdonságait kell figyelni, hanem azt kell megbecsülnöd, hogy végre tudod-e biztonságosan hajtani az előzést. Ha látod, hogy necces, akkor ki sem mész. A mögötted lévőkre ugyanez vonatkozik, neked nem kell velük foglalkoznod. Ha te beférsz, de ők már nem és csattannak, akkor nulla felelősséged lesz ebben a szituációban.

2019. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy utolsó mondja. A saját járműveddel legyél tisztában, ne a mögötted haladóéval. 40 éve szerepelek az utakon, de előzsé előtt hátra csak azért nézek, hogy meggyőződjek róla, nem kezdtek még engem előzni. A többi a kutyát se érdekli.
2019. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A kérdést úgy értsétek (valóban nem elég egyérteleműen fogalmaztam meg), hogy az átlagautós az előtte előző sofőr autójának képességeivel mennyire van tisztában.


Fentebb írtam ugye, hogy kivágódnak mögém, mikor én vagyok előzésben- azt is írtam, hogy elengedem azokat, akiknek mehetnékje van, utána kezdek én is előzésbe- ilyenkor aztán tepernem kell, hogy mindenki be tudja biztonsággal fejezni az előzést.

Yariszról van szó, amiből a legtöbb 1000-es, nem pedig TS kivitel.


A motornak virsligumijai, anorexiás idomai vannak (Yamaha XT), nem lehet komoly kiállású gépnek nézni.

Félreértés ne essék, a két járművet nagyon szeretem, nem gondolkodok a cseréjükön.


Tehát azt nem szoktam érteni, hogy hogy lehetnek valakik olyan bátrak, hogy így is bíznak a szerencséjükben, holott előttük még egy, a sajátjukénál sokkal gyengébb gépjárműnek is be kell fejezni az előzést, szemből meg jönnek.

2019. szept. 27. 18:05
 17/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha így érted a kérdést, akkor igen, felmérem az előttem előző járművének a tulajdonságait. Ha kicsi, és ellátok mellette/fölötte, akkor jó, ha nem, akkor nem kezdek előzésbe csak azért, mert ő is megtette. :-))
2019. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én nyilván csak akkor kezdek előzni, ha biztonsággal be tudom fejezni, minden különösebb padlógázos taposás nélkül, mert az már nálam határeset.

Ha befejeztem a gyorsítást és tulajdonképpen előzést és azt látom, hogy valaki mögöttem elkezdte az előzést (némileg szabálytalankodva) és nem férne be elém, ha csak simán visszasorolok és nem lenne mögöttem elég hely, akkor nem veszem vissza a gázt, hogy "képződjön" hely neki is.

2019. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!