Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem használtam a biztonsági...

Ha nem használtam a biztonsági övet valamilyen okból, lehet fellebbezni a csekk kiküldése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nap siettünk a korházba, mert nem állt el az orrvérzésem. A biztonsági övet nem igazán tudtam magamon átfűzni, mivel az egyik kezemmel folyamatosan nyomnom kellett az orromat, hogy ne vérezzek össze mindent. Mikor átmentünk a fix trafi alatt láttam hogy fehéren villantott (gondolom az öv miatt, nem történt gyorshajtás). Lehet fellebbezni emiatt, vagy mindenképp ki kell fizetnem ezt a tizest?



2019. szept. 27. 13:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

Nem halok bele én sem az orrvérzésbe, csak nem mindegy hogy eláll 3 perc alatt vagy 20 perc alatt sem. Sajnos enyhén vérzékeny vagyok.

2019. szept. 27. 16:29
 12/16 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ellenőrzik már a biztonsági öv használatát


Rosszul tudod. Ez egy álhír volt mikor a VÉDA rendszert bevezették. Ugyan úgy, ahogy a kézben tartott mobiltelefont sem nézi.

2019. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A VÉDA tudja nézni az övet. De nem szokta, mivel sok dolgot tud ugyan nézni, de egyszerre csak egyet. És mivel az övet csak nagyon rossz hatásfokkal ismeri fel, a készített képről gyakran még ember se tudja eldönteni, ezért nem szokták övfigyelésre állítani.


Amúgy meg a BTK-ban van egy ilyen rész:

"23. § (1) Nem büntetendő annak a cselekménye, aki saját, illetve más személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelme érdekében így jár el, feltéve, hogy a cselekmény nem okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett."

Nálad a veszély az elvérzés lehetősége volt, ebből mentetted magad. Ha netán mégis jönne csekk, akkor visszaküldöd a kórházban kapott papír másolatát, és ennyi.

2019. okt. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Megnézném melyik bíró fogadja el az orrvérzést, mint "elvérzés lehetősége"... Főleg, mert azonnal elzavarnak, hogy aki életveszélyes szituációban van az miért nem mentőt hívott.
2019. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Simán el lehet vérezni így, ha vérzékeny valaki. A kérdező nem ment volna kórházba, ha nem lett volna muszáj, biztos nem ez a hobbija.

Alapfokon nem bíró viszi a vizsgálatot, hanem rendőr. Neki elég a kórházi zárójelentés. Nem kell arról se igazolás, hogy akut életveszélyben volt a kérdező, mert ő nem orvos, nem tudja eldönteni. Csak azt tudta, hogy nem áll el a vérzés.

Ilyen alapon a szülni készülő feleségét kórházba szállító, lakott területen 100-zal hajtó férfit is felmentik. Még ha kisebb koccanásos balesetet okozott is, akkor is. Olvasgasd a BTK-t.

2019. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Akit egyébként érdekel, végül nem kaptam csekket.
2020. márc. 26. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!