Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben hogyan lehet...

Ebben az esetben hogyan lehet elkerülni a szabálysértést?

Figyelt kérdés

1. A KRESZ szerint 2 vagy több bla bla út találkozása számít útkereszteződésnek.

2. A KRESZ szerint tilos előzni kereszteződésben.


Na már most mi van akkor, ha én haladok a mellékúton és megkezdem az előzést és közben elérünk egy kereszteződéshez(T kereszteződés, nem X)?

Nem féltetlenül lehet látni, hogy majd lesz egy utca befelé.


2019. okt. 13. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Főúton ha nincs záróvonal vagy előzni tilos akkor előzhetsz....

Kereszteződést 99,9%-ban jelzi tábla előre..

2019. okt. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És van egy olyan szabály is, hogy az előzés 5 feltétele. Mivel az esetedben ez nem teljesül, így nem is előzhetsz.
2019. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Így van, ha nem látod be az előzésre igénybe vett útszakaszt, akkor nem is kezdheted meg az előzést. Persze, van olyan , hogy ismeretlen környéken a bokor mögül egyszer csak utca bukkan elő, de azért ez a kevésbé jellemző. De ilyen környéken meg full felesleges előzgetni, mert 3 percen belül úgyis kiérsz egy főútvonalra.
2019. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

* Ha látod a kereszteződést és úgy kezdesz bele, akkor nem feleltél meg a szabályoknak.

* Ha nem látod a kereszteződést, akkor beláthatatlan helyen kezdtél előzésbe, megint csak szabályt szegtél.


Hogy mi van akkor? Hát csattanás!

2019. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Neked kötelességed fejben tartani az útvonalad összes kereszteződését, akkor is, ha Zalaegerszegről mész Záhonyba csupa mellékúton, és minden útba eső kis faluban felkeresed a kultúrházat.

Igen, előfordul olyan kis mellékút, amit nem lehet látni 100 m-ről, vagy akár 30 m-ről se, mert olyan keskeny, és előtte pont egy nagy bozót van. De ha nem vetted észre, és emiatt balesetbe keveredsz, akkor megbüntetnek.

A KRESZ tele van olyan szabályokkal, amiket reálisan 100 %-ban betartani nem lehetséges, csak elvileg, de ettől függetlenül be kell tartani.

Hogy egy példát mondjak: ha lakott területen kívül kint van a Vadveszély tábla (vagyis, az ország közútjainak 99 %-án, ha a bekerített autópályákat nem nézzük), akkor vadgázolás esetén te leszel a hibás, mert nem olyan sebességgel közlekedtél, hogy el tudd kerülni a gázolást. Akkor is, ha 60-nal mentél nyílegyenes, jól belátható úton. És akkor saját pénzből mehet a kocsi javíttatása. Ha meg rendőrt hívsz tudatlanságodban, és a féknyomok alapján azt állapítják meg, hogy 91-gyel hajtottál, akkor meg fizetheted az őz árát is, ami esetleg 600 E Ft, ha egy szép díjnyertes agancsú példány.

2019. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Igen, előfordul olyan kis mellékút, amit nem lehet látni 100 m-ről, vagy akár 30 m-ről se, mert olyan keskeny, és előtte pont egy nagy bozót van. De ha nem vetted észre, és emiatt balesetbe keveredsz, akkor megbüntetnek."

Három lehetőség van: Vagy a mellékútra valamilyen elsőbbségadás tábla van kihelyezve vagy neked ki van téve egy tábla, ami mutatja a betorkolló utat. Harmadik lehetőség az, hogy a mellékút földút, ez esetben eleve elsőbbséged van. Én legalábbis még nem láttam olyan keresztező utat, ami nem volt előre látható és a fentiek egyike sem volt igaz rá.

2019. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké, elsőbbség.

Viszont kereszteződésben még mindig tilos előzni.

2019. okt. 14. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, és? A táblákból látod, hogy keresztező út lesz, ez lett volna a mondandóm lényege.
2019. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én legalábbis még nem láttam olyan keresztező utat, ami nem volt előre látható és a fentiek egyike sem volt igaz rá."

Ez nem elfogadható kijelentés olyan embertől, aki már legalább 50 km-t vezetett életében.

Én úgy tippelem, hogy minden 4 mellékút esetében legalább 1-nél nem látni az elsőbbségadás táblát olyan távolságból, ahol megkezdem az előzést.

Egy példa, ahol munkával kapcsolatban szoktam autózni. Innen nézve, ha egy errefelé jellemző kőszállító kamion megy előtted, meg tudod mondani, hogy melyik a kapubejáró, és melyik a mellékút, ahol nem szabad előzni? Vagy egyáltalán, hogy az út melyik oldalán lesz a mellékút? (Az mellékes, hogy nincs is macisajt, mert az úgyis bentebb lenne, és nem látnád a növényzettől.)

[link]

És ez még nem is egy szűk kis utcácska, hanem egy viszonylag széles, feltűnő. Ennél sokkal rosszabbak is vannak.

Legyen városi környezet. Ha holnap valamiért erre autózol, akkor miből fogod tudni, hogy itt jobbra minden egyes ház után van egy kis köz, ami miatt nem szabad előzni?

[link]

2019. okt. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen óváros, keskeny, kanyargós úton eleve okafogyott a kereszteződések helyén vitázni, mert amúgy sem lehet szabályosan előzni
2019. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!