Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti feljelentenétek azokat a...

Ti feljelentenétek azokat a vezetőket, akik lassítás nélkül áthajtanak előtted a zebrán úgy, hogy már ráléptél?

Figyelt kérdés

Van egy gyalogos átkelő, ahol minden reggel munka előtt átkelek. Szinte mindig az van, hogy már rég a zebrán vagyok, és simán áthajtanak még az autók.

Az utóbbi időben elkezdtem videóra venni ezeket az eseteket, tehát van bizonyíték rendszámmal.


Azon gondolkodtam, hogy megmutatom a rendőrségnek, esetleg a médiának. Hihetetlen parasztok, főleg hogy egyre gyakrabban olvasnak gyalogos átkelőn történő gázolásról. Mit gondoltok, ti megtennétek? Érdemes ezzel rendőrségre menni?



2019. okt. 16. 08:53
1 2 3 4 5
 1/49 D. Brasco ***** válasza:
9%
Menjel vele nyugodtan a rendőrségre.....ha nincs szerencséd még pont téged fognak megbüntetni a felvételek miatt!
2019. okt. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok feljelentgetős típus, de nagy kedvem lenne hozzá, hogy minden lehető fórumon felhívjam a figyelmet arra, mennyire rossz nálunk a közlekedési morál.

Ha tehetném, bizonyos szabálysértéseknél pénzbírság mellé 17 hibapontot is adnék. Azaz a legkisebb stikli, és repül a jogsi.

Ilyenek a gyengébbekre nem kielégítő vigyázás, különösen a gyalogosok esetében.

Feltétlenül ilyen lenne a zebránál elsőbbség meg nem adása, zebrán előzés, gyalogos miatt megálló jármű kikerülése stb.

Nem látom értelmét egyes szabálysértők kipécézésének, feljelentésének, még érintettként sem. Neveléssel, ha az nem használ, hatalmi eszközökkel kellene rendet csinálni.

Sajnos egyet értek azokkal, akik szerint nem a gyorshajtókkal kellene csak foglalkozni, hanem sok egyéb durva szabálysértésekkel is.

2019. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
80%

"D. Brasco nevű felhasználó válasza:


Menjel vele nyugodtan a rendőrségre.....ha nincs szerencséd még pont téged fognak megbüntetni a felvételek miatt!"


Ostobaság!

A fedélzeti kamera használata Magyarországon nem tilos. A feljelentés mellékleteként felhasználni nem jogellenes.

Sőt, ha a közérdek úgy kívánja, akkor a jogellenesen készült felvétel (kép, hang) is felhasználható anélkül, hogy a készítőjét bántódás érné.

2019. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Igazából egy-két ilyen eset bosszantó, az ember nyilván nem szalad a rendőrségre,DE! 2 éve ez van, gyakorlatilag minden napra van egy barom, aki lassítás nélkül áthajt előttem akár úgy is, hogy a zebra felénél járok. Centikkel az orrom előtt!


Azért mert nem szeretnék meghalni vagy lerokkanni mások felelőtlensége miatt miért volnék spicli? A gyerekedet hogy engeded el bárhova, amikor tudod, hogy ilyen vadállatok vezetnek az utakon? Szerinted mi a megoldás mégis?

2019. okt. 16. 09:32
 5/49 anonim ***** válasza:
18%

Semmit. Én nem vagyok önkéntes rendőr, úgy lépnék le, hogy ne üssenek el ilyen helyzetben.

Viszont mondok egy példát a napokból amit én sem tűrtem el: lakott területen kívül egy autós 50-nel ment folyamatosan nagyon hosszú kilométereken keresztül, vasúti átjárónál sem lassított, ami engem nem érdekelt, csakhogy kanyargós volt az út nem belátható kanyarokkal, azonban annyira nem éles/technikás kanyarokkal, hogy nem lehetett volna gyorsabban menni. Beérve egy településre nyílegyenes úton én elmentem mellette úgy 70-nel és hozzáteszem sem őt, sem magamat, sem másokat nem sodortam veszélybe, amikor látom a visszapillantó tükörben, hogy előveszi a telefonját és vízszintes pozícióban annak kameráját a szélvédő felé irányítva felvételt készít rólam.

Úgyhogy keresztbe álltam az úton előtte és rákérdeztem, hogy mégis mi indokolta azt hogy felvétel készüljön rólam a beleegyezésem nélkül? Természetesen letagadta és gyorsan a füléhez szorította a telefont, mintha telefonálna, miközben megfenyegetett, hogy kihívja a rendőrséget. Mondtam, hogy akkor hívd ki öreg megvárom és azt is tedd hozzá, hogy vezetés közben kézben tartott telefont használsz, örülni fognak...

2019. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
63%

6-os, gratulálok! Egy feltételezett kisebb súlyú szabálytalanságot sokkal súlyosabb jogsértéssel torlod meg.

Munkám miatt ismerem a felvételek készítésére vonatkozó rendelkezéseket. Nem kellett ebben az esetben a hozzájárulásod. Az már bűncselekmény, hogy keresztbe állsz az úton és fenyegetőn viselkedsz.

2019. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
77%

Én komolyan nem értem, miért “spicli” vagy “önkéntes rendőr” az, aki valamit tenni akar azért, hogy ne haljanak meg évente tucatjával emberek a honi zebràkon? Ő úgy gondolja, hogy ezt tudja tenni. Még a média segítséget is igénybe vennè. Én ezt csak támogatni tudom.


És nem azért, hogy a kipécézett szabálytalankodóknak rossz legyen, hanem azért, hogy mindazoknak az embereknek és családoknak, akiket megfelelő figyelemfelkeltés és büntetés híján zebrán érne baleset, ne legyen rossz.

2019. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Aha, 6-os, tehát te nem csinálnál semmit, amikor a zebra közepén majdnem lesodornak az útról, mert "nem vagy önkéntes rendőr", de simán keresztbeállsz más előtt autóval sokkal kisebb dolog miatt és fenyegetően lépsz fel. Fuck logic. :D
2019. okt. 16. 14:00
 9/49 anonim ***** válasza:
0%
Bármit is írkálnak itt a nagyon empatikus válaszadók, ha te bemész egy ilyen saját felvétellel a rendőrségre, soha a büdös életben nem fognak semmit csinálni! Bár megbüntetni se fognak.
2019. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Még szép, hogy nem büntetnek meg, hiszen nem én követtem el szabálysértést.

Egyébként ha a rendőrség nem foglalkozik vele, majd a médiához fordulok. Nem fogom megvárni, amíg elütnek, vagy elütnek mást, akár gyerekeket, időseket.

2019. okt. 16. 14:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!