Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előznétek elektromos rokkantko...

Előznétek elektromos rokkantkocsit városon kívűl, nagy sebességgel, be nem látható útszakaszon?

Figyelt kérdés

Itt a helyszín: [link] ,17.8250277,3a,75y,132.72h,85.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbBzBl3N9gownRuZgpSd4oQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

Nagyjából itt észleltem a rokkantkocsist, ami előttem kb 200-250 méterre lehetett. 7-8 éve van jogsim, most találkoztam először ilyennel városon kívül. 8-10 autóból álló konvojban mentünk 90-100 km/h között, én a sor közepén lehettem. Előttem mindenki előzött, én már nem akartam kockáztatni 4-5-ikként, mert elég szerencse dolga volt, hogy jönnek-e szemből vagy sem. Erőteljes fékezésbe kezdtem vészvillogóval, hogy a mögöttem lévők is számítsanak a rokkantkocsisra. A mögöttem lévő jó hosszan rámdudált, pedig nem rámtapadva jött utánam. Lejjebb húzódtam, hogy menjen, ha akar. Nem ment, mögöttem dudálgatott. Én úgy voltam vele, hogy nem centizem le a rokkantkocsit, majd ha jobban belátom az utat akkor előzök. Ez kb. 20 másodperc volt, szerintem kibírható. Én voltam a béna?



#sebesség #előzés #kanyar #rokkantkocsi #81-es út #be nem látható #városon kívül
2019. okt. 18. 16:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítésképp: én Pért hagytam el Székesfehérvár irányába.
2019. okt. 18. 16:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem előzném meg, ha nem belátható az útszakasz. A mögötted jövő meg nyilván nem számított hirtelen fékezésre és elborult az agya.
2019. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen jártál el.
2019. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magadért felelsz, nem az utánad érkezőért. Ha baleset, érülés, bármi történik, akkor sem fogsz tudni arra hivatkozni, hogy mert a mögöttem jövő türelmetlen volt, dudált.


Én úgy vagyok vele, hogy aki tud villogtatni, dudálni, az tudja a féket is használni, nem fogom saját magam veszélyes szituációba keverni.

2019. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Beláthatatlan útszakaszon, konvojban előzni halmozottan veszélyes, többi feltétel nincs meg a biztonságos elözéshez, teljesen mindegy, hogy mi az, amit előzni szándékoznak.

Egyesével még esetleg lehet is olyan szitu, hogy kanyarban is meg lehet előzni pl egy rokkant kocsit, olyankor felmérhető a távolság, sebesség, hely, de konvojban egyszerűen nincs meg a sávba visszeérkezés helye, az előtted mozgó járművek közül elég, ha csak egy kizár, akár akaratlanul is.

Vannak olyan helyzetek, amikor nagyon le kell lassítani, esetenként többszáz métert tötyörögni, állni, olyan is van, hogy néhány pillanatig van rés, amikor be lehet menni, és az utóbbi az, ami egy gyakorlatlan vezetőnek nehéz, de átgondolatlanul nekiiramodni felelőtlenség.

A konvojban előzés még nyílt útszakaszon is rizikós, elég, ha csak egy, az előtted előzők közül valami váratlant művel

2019. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
77%
"ha mögöttem lassan mennek, akkor nekem is lassan kell mennem.."
2019. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Én biciklis mögött is megyek akár több 100 métert is, ha nem érzem biztonságosnak az előzést és nem tudok 2 méter oldaltávot tartani. A mögöttem lévő meg nem érdekel, főleg ha ilyen agresszív barom.
2019. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bringást követni annyival jobb, hogy az gyorsabb. A rokkantkocsi pont olyan sebességgel ment, hogy kettesben fulladozott a kocsi mögötte. Annyira lassú nem volt, hogy bevegye az egyest, a második fokozatot viszont segíteni kellett kicsit kuplunggal. Lehet, hogy ezt akarta elkerülni a mögöttem jövő, nem tudom.
2019. okt. 18. 21:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg csak lépésben haladt a gurulós fotel, akkor simán meg lehetett volna előzni. Ennél a sebességnél inkább már kikerülés lett volna, nem is előzés...

Oké, az teljesen igaz, hogy veszélyes szituációba nem szabad belemenni senki kedvéért. De itt nem lett volna semmi veszély, gyakorlatilag csak egyik kerékkel elég lett volna átlépni a felezőt, és még azt is csak olyan 20-30 km-es sebességgel. Mire a szembe jövő felbukkan a kanyarban, akkorra te már visszaértél a sávodba. Úgy látom, mire az előtted haladók végeztek az előzéssel, onnantól már mindig legalább 2-300 m-ről lehetett volna látni a szembejövőt.

Egy 30-cal haladó biciklist vagy pláne egy szélesebb járművet megelőzni már rizikósabb lett volna, de lehet, hogy még az se számított volna különösebben veszélyes vállalkozásnak, ez már inkább az adott előzési pont kérdése.

Tehát a kép és a kiegészítésed alapján te voltál a béna.

2019. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!