Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten miért van annyi...

Budapesten miért van annyi jobbkéz-szabályos kereszteződés?

Figyelt kérdés
Megdöbbenve tapasztalom, hogy Budapest területén milyen sok az egyenrangú utak találkozása más vidéki városokhoz képest. Ráadásul nem is jelzik az ilyen kereszteződéseket a háromszögben levő x-szel, hanem tábla nélkül hagyják őket, ami szerintem illegális. Miért nem lehet sima elsőbbségadás kötelező táblákat kirakni a kisebb forgalmú utcákra? Mert ez a helyzet mindnekinek rossz, mindenkinek lassítani kell, és elég balesetveszélyes is..
2019. okt. 20. 16:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
51%

"kopik a féktárcsa, nő az üzemanyagfelhasználás"


Ez alapvetően vele járója egy jármű/tárgy használatának.


"Őszintén szólva én nem lassítok már ilyen helyeken, mert zavar."


Majd arcoskodj akkor, amikor bele rongyolsz valakibe, mert nem adod meg az elsőbbséget.


"Erre van a duda."


Nem.

2019. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

#20


Sztem ő a testvére annak, aki múltkor azt kérdezte, hogy "jogtalanul bírságoltak meg gyorshajtásért?" :D Hasonlóságot vélek felfedezni a stílusban.

2019. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Budapesten az egyirányú utca a sok, ha feljön egy traktoros gps nélkül, kóvályoghat egy ideig, míg céljához ér.
2019. okt. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!


A jobbkezes utcák meghagyása nem hanyagság és pénzhiány, hanem a forgalomlassító jellege miatt van. Ez a lényege, hogy a jobbkezes utcák környékén senki nem száguldozik, mert könnyen megjárhatja. Alkalmazhatnának pl. fekvőrendőrt is helyette, de ez gazdaságosabb.


Nézd meg ezt a videót, utána gondold át. [link]

2019. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
51%

Mindenkinek lassítani kell. Igen, egyenrangú kereszteződésekben igen. És a nem egyenrangúban is. Egyedül a főútvonalon haladónak nem kell.

Más utakon lehet az elsőnél a becsatlakozó utaknál maci, a másodiknál semmi, a harmadiknál stop egyik oldalon, maci a másikon, utána neked van stop, majd megint semmi.

A kereszteződéshez érve figyelned kell, van-e stop vagy maci. Ehhez gyakran lassítani kell.

2019. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

"Más utakon lehet az elsőnél a becsatlakozó utaknál maci, a másodiknál semmi, a harmadiknál stop egyik oldalon, maci a másikon, utána neked van stop, majd megint semmi."


Nem, ilyen nincs, ez nekem 10 év vezetés után esett le, mikor buszból vizsgáztam. Benézel az első utcába, és ha az jobbkezes, a többi is az lesz, ha viszont ott van elsőbbségadás tábla, akkor a többi mellékutcában is lesz. Nem váltakozik sehol, és ehhez nem kell főútnak se nyilvánítani az adott utat.


Próbáld ki, működik. Ha találsz egy ellenpéldát, linkeld be, szívesen megnézem Google Mapson, de nincs ilyen.

2019. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
71%

26-os! Csak egyet mutatok, de sok ilyen van. Nem ellopták a táblát, nem leesett, hanem itt nincs.

[link]

Ez egy másik sarok

[link]

És nézd meg az ellentétes oldalt! Ott a maci

A Naplás úton nem főútvonali szakasza ilyen.

2019. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%

Tisztelt 27-es!


Köszönöm a linkelt példákat, hogy foglalkoztál vele. Rám is hagyhattad volna.


Belátom, tévedtem, az oktatóm félrevezetett, hittem neki, bár kétség kívül a bejárt útvonalakon az oktatás során igaz volt ez a mondás (ha egyik az, a többi is). Mindig tanul az ember valami újat. Érdekes hely ez a Naplás út.


Hozzászólásoddal biztonságosabbá tetted a közúti közlekedést, a jövőben óvatosabban állok a nem ismert helyeken a kereszteződésekhez.

2019. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!