Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minden irányban négy sávos...

Minden irányban négy sávos kereszteződésnél -kevésbé szabályos módon- átmentem a pirosra váltó lámpán a forgalomfigyelő kamerák előtt, várhatok-e büntetést?

Figyelt kérdés

A szabály az szabály. Tiszta takony meg láz vagyok, nem volt kedvem kivárni még 80 percet. Kecskeméten történt a Katona József Gimnázium előtt. Nagyon azt sem mondhatom, hogy féktávon belül voltam, mert a lámpa sokáig világít sárgán, hogy időt adjon a megálláshoz.


Szeretnék megkérdezni három dolgot.


1. Számíthatok-e büntetésre a hatályban lévő szervtől?

2. Ha igen, akkor milyen szabálysértést követtem el?

3. Mekkora a büntetés ilyen helyzetben?



2019. nov. 7. 19:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Veszélyhelyzet nem történt, a mögöttem lévő két sáv indult el, de akkor már odébb voltam.
2019. nov. 7. 19:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Várhatsz büntetést, de valószínűleg nem fogsz kapni semmit. (Kamera alapján, utólag nem szoktak ezért büntetni, legalábbis én még nem hallottam ilyenről)


Közigazgatási bírság szabható ki ezért a szabálysértésért, tehát az autó üzembentartója kapja és nincs kibúvó. 50 ezer Ft a pénzbírság.

2019. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
Megnyugodhatsz,semmit nem fogsz kapni
2019. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én tudok olyanról aki fotó alapján megbüntettek.
2019. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

Sajnos semmit nem fogsz kapni.

Nem kell autóba ülni olyan betegen amikor nem 80 percet, hanem 40 másodpercet nem bírsz várni.

2019. nov. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 80 percet elírtam, 80 másodperc akart lenni.
2019. nov. 8. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!