Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Ha van egy osztott pályás út,2 sávos. Akkor motorral csakis álló kocsisor, mellett a külső sávban is előregurulhatok, ha van hely? Vagy csak középen a felezővonal-nál?

Keress kérdéseket hasonló témákban: sorolás, előzés, álló kocsisor.

2018. okt. 14. 15:15  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

[link]

Erre gondolok pontosan!

# 1/2Időpont 2018. okt. 14. 18:07 Privát üzenet

Bárhol. KRESZ:

"Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha

a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és

b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák."

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2018. okt. 15. 09:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szabad e elhaladnom megállás nélkül zebra előtt álló, balra kanyarodni akaró autó mellett, ha nincs gyalogos és szemből is jönnek megállás nélkül?
Ha én kikanyarodasra várakozók egy főútra ami mellett párhuzamosan egy bicikliút fut és én azon állok rajta, de egy biciklis nekem jön?
Szabad-e átmenni gyalogosként a zebra mellett?
Jól beállított (szögű) fényszórók mellett sötétben mi az optimális látótávolság?
Matrica nélkül haladtam el egy kamerás kocsi mellett, mire számíthatok?
A szájpadlásomon a "felezővonal" mellett balra borsó nagyságú fájdalmas kitüremkedés (? )

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!