Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet az, hogy a kamionok...

Hogy lehet az, hogy a kamionok többel tudnak menni, mint az előírt?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy a kamionok autópályán szabály szerint csak 80km/h-val mehetnének, de szinte mégis mindenki tartja azt a 100km/h-s tempót?

2019. nov. 9. 23:21
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Na akkor most elmondanám, hogy én személy szerint egyetlen közlekedéssel kapcsolatos kérdést sem tettem fel eddig. Előfordult már, hogy autópályán mentem és egy kamion haladt előttem, és az órám szerint 105km/h-vel mentünk( nem lejtőn).

De ha nem tudsz értelmes ember módjára válaszolni akkor inkább ne tedd.

2019. nov. 9. 23:46
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

Hogy lehet az, hogy a személyautók autópályán szabály szerint csak 130 km/h-val mehetnének, de mégis sok ámokfutó 160-180-nal repeszt?


Elárulom: úgy, hogy szabálytalanok.


Ha ezzel most nagy megvilágosodást okoztam neked, nagyon szívesen, nem tesz semmit.

2019. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Bizonyára így van. Mindenki 100 km/h felett haladó kamiont látott mostanában az autópályán és szaladtak fel ide, hogy feltegyék a kérdésüket. És persze mindenki lassabban ment, mint 110-120, hogy igazolni tudják a kamion sebességét.
2019. nov. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés egyébként egyáltalán nem a kamionosok szidására íródott, tudom nagyon jól, hogy sokan a megtett kilóméter után kapnak pénzt úgyhogy teljesen érthető.
2019. nov. 9. 23:51
 5/23 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi lettem volna, hogy a tachográffal ez hogyan egyeztethető össze, de úgy látszik, hogy erre a kérdésre nem lehet normális választ kapni
2019. nov. 9. 23:54
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

"Előfordult már, hogy autópályán mentem és egy kamion haladt előttem, és az órám szerint 105km/h-vel mentünk"


Az órád többet mutat a valósnál. A valós sebességed 90-95 km/h lehetett.

2019. nov. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm a választ!

Az lenne még a kérdésem, hogy a tachográf nem jelzi ha 10-el túl lépi a sebesség határt?

Többiek:( Ismét nem a kamionosok szidásából írom a kérdést)

Egyébként az autók gyorshajtása meg a lehető legböszmébb példa volt, ugyanis azokban nincs tachográf ami mérné a sebességedet.

2019. nov. 10. 00:18
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

"tudom nagyon jól, hogy sokan a megtett kilóméter után kapnak pénzt úgyhogy teljesen érthető."


Nem jól tudod, a megtett út alapú fizetést az összes uniós szabály tiltja!


A kamionokban legfeljebb 90km/h-ra kalibrált sebességhatároló van és a műszert két évente hitelesíteni kell. A kamionok 99%-a nem tud sík úton 90km/h-nál gyorsabban menni. A maradék 1% pedig meg van bütykölve, azok mennek akár 140-et is :D


Furcsállnám, ha te csak az 1%-kal találkoznál, én általában a másik 99-cel szoktam.

2019. nov. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Az lenne még a kérdésem, hogy a tachográf nem jelzi ha 10-el túl lépi a sebesség határt?"


De jelzi, közúti ellenőrzésnél ezt a rendőrök észre is veszik, büntetnek érte. Ezért a 99% nem is akarna 90-nél gyorsabban hajtani, az 1% meg korongos tachográfot használ és megbarkácsolta a sebességleszabályzót is.

2019. nov. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

A külföldi kamionoknál mi a helyzet? EU-n kívüli (de közeli) országokban is létezik ilyen 90-es (vagy bármilyen) műszaki lekorlátozás? Vagy egyáltalán, minden EU-s országban van? (Azért kérdezem, mert pl. a növényvédőszerek egy részét is általános EU-s szabályozásra hivatkozva nem lehet nálunk megvenni, Szlovákiában meg Romániában pedig korlátozás nélkül kiadnak bárkinek bármennyit, nyilván ők másik EU tagjai.)


Amúgy örülök, hogy egy kamionos kérdésnél végre normális válaszok is születtek. A korábbi esetekben amint leírtam, hogy szoktam látni pályán 110-120-szal haladó kamionokat, akkor nem magyarázat volt a reakció, hanem lepontozás, meg olyan válasz, hogy ez nem igaz, ilyen nem létezik.

2019. nov. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!