Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán mennyi a legalacson...

Autópályán mennyi a legalacsonyabb sebesség amivel lehet közlekedni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert én abból indultam ki, hogy autópályára az hajthat fel akinek a járműve SÍK ÚTON 60km/h elérésére képes önerőből. Ez ugye azt jelenti, hogy ez emelkedőn lehet akár 40-50km/h is.


Ez azt jelenti, hogy autópályán 60km/h-val lehet haladni anélkül, hogy bárkit is akadályoznék? Hiszen ott jobbra tartás van ami lakott területen belül ugye nincsen, tehát autópályán csak annyi a szabály, hogy aki tötymörög az szépen kihúzodik jobbra mindenki más meg haladhat a belsőben.



2019. nov. 22. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Lakott területen belül is jobbra tartás van. Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton, ha a külső sáv telített, akkor előzés céljából bemehetsz belsőbe, és nem kell visszatérned. A gyakori sávváltás tilos. De egy 2×3 sávos úton városon belül sem mehetsz a belső sávban egymagad, mert ott szebben süt a nap.


Autópályán nincs megengedett legkisebb sebesség általában, de ma már létezik olyan tábla, ami azt előírja. Persze, ha az útviszonyok nem engedik meg azt tartani, akkor nem kell.


A tötymörgés akadályozás lehet, amit nem szabad. Arra sem lehet hivatkozni, hogy van még egy vagy több sáv. Nagyon balesetveszélyes is, pusztán a nagy sebességkülönbség miatt is.

2019. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 D. Brasco ***** válasza:
35%
Nem tudom mivel akarsz a pályára fehajtani ha ott 60-al akarsz szarakodni....minden esetre rendkivül életszerű a dolog,hogy ezert matricat venni,aztan ott idétlenkedni.......a forgalmat feltartani meg akadályozni,rosszabb esetben veszélyeztetni tekintve hogy a kamionok is mennek vagy 90-el,senki sem szamit arra hogy valami ráérő unatkozó félnótás a megengedett minimummal bohóckodik a sztrádán
2019. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem unatkozni akarok felmenni, csak M7-en mentem Martonvásár felé és egyáltalán nem volt sürgős elérnem az úticélomat, éjfél körül volt így beálltam tempomattal a külsőbe 60-al, mentem a lehető leglasabban amire még én azt gondoltam, hogy szabályos és elvoltam az autóban.

Forgalom már semmi nem volt, kamionok persze jöttek de megoldottuk mert ha jöttek akkor indexeltem egyet jobbra vagy kapcsoltam egyet a szabadjelzőn és bementem a középső sávba ha nem jött autó, úgyhogy szépen elengedtem őket, meg is köszönték. Akkor csak nem voltam biztos benne, hogy nincs e előzési tilalmuk ezért engedtem el, ebben az esetben ugye nem előzött jobbról csak elhaladt mellettem tehát mindketten szabályosak voltunk.


A KRESZ szabály miatt voltam úgy vele, hogy 60-al még mehetek szabályosan mert annyi a minimum amit önerőből teljesítened kell sík úton ahhoz, hogy autópályán haladhass. Nem az autó sajátosságai miatt mentem annyival mert megy ez 190-200-al is de szerintem többel is mert ott még csak 5000 körül pörgött a motor, egyszerűen éjszaka közepén a kamionosokon kívül már senki más nem volt az úton, senkit nem zavart.


Egyébként meg ezt csak azért kérdeztem meg, mert azért valamennyire legyünk szabályosak, de a valóságban meg senkit nem érdekel mennyivel mész. A legrosszabb esetben kiszed a rendőr és megnézi jól vagyok e aztán mehetek tovább, egy rendőr nem fog ezért büntetni mert 60-al mész autópályán.

2019. nov. 22. 13:49
 4/18 anonim ***** válasza:
Mindenütt jobbra tartási kötelezettség van, még ha ezt nem is tudja mindenki.
2019. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Jó látási viszonyok között nappal, száraz időben, ha amúgy az auró teljesítménye lehetővé tesz többet is a 60 indokolatlanul lassú haladás.

Bár magam is láttam már hozzád hasonló kretén, önző idiótát, aki az M3-on igaza biztos tudatában ment 60-al a külsőben, és egyáltalán nem zavartatta magát a mögötte egy méterrel folyamatosan refiző-kürtölő kamionostól.

Azt nem látta a barma, én meg nem vártam meg mi lesz a vége, hogy pár kamion hátrébb megunta a bulit, és elkezdtek előzni... szerintem amikor meglátták mi az oka a cammogásnak, betették egy kicsit a "harapófogóba", hadd érezze a törődést. Hátul kamion, előtte kamion, balra kamion, a hely meg fogy...

2019. nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen csak én nem ez a kretén vagyok aki ezt forgalomban csinálja és leszarja, hogy mögötte 10-20 kamion nem tud haladni emiatt akik nem szórakozásból vannak az úton hanem dolgoznak és időre kell menniük.

Én ezt éjfél környékén csináltam úgy, hogy elengedtem minden kamionost és senkit nem zavartam ezzel.


Csak amiatt tettem fel a kérdést, mert érdekelt, hogy ez egyébként szabálytalan lenne e, tehát van valami minimum hiszen azért pályán 130 helyett 60 az nagyon nagy sebességkülönbség.

2019. nov. 22. 15:35
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Komolyan nem értem miért osztja az észt olyan suttyó, aki a kreszt sem ismeri.


"Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos."


Amennyiben haladsz a forgalommal, úgy lakott területen belül NEM kell jobbra tartanod!

Idióták...

2019. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
Nincs minimum sebesség, akár 40nel is mehetnél. A KRESZben annyit ír, hogy olyan jármű mehet fel, amelyik önerőből KÉPES elérni a 60 km/h-t. De nem muszáj ennyivel is mennie.
2019. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Kérlek ne menj 60-al az autópályán! Eléggé ön és közveszélyes... Viszont rosszul írtad, nem az a legrosszabb eset ha kiszed a rendőr, hanem ha valaki hátulról belédrohan 130-cal és személyi sérülés is történik. De ez szerintem vagy trollkérdés, vagy neked van valami probléma a fejeddel.
2019. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ha valaki 130-al belémrohan hátulról miközben 60-al megyek, akkor nem én leszek a hibás. Nem is értem, hogyan jutott ez eszedbe, miért lennék én a hibás?

Erre nem is tudok mit mondani vagy szabályt felhozni, eszembe nem jutott volna, hogy valaki ilyet leír.

2019. nov. 22. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!