Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is kezdte így annak...

Más is kezdte így annak idején a vezetést, vagy ez egy igen ritka felelőtlen, kezdői vezetési hiba?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy amikor letettem a jogsit, számomra az volt az első, hogy tövig nyomjam a gázpedált és leteszteljem mit is tud az autónk... Kb 4 hónapig 120 alatt nem is közlekedtem országúton, illetve lakott területen is 80al minimum hasítottam...


Aztán egyszer csak úgy ültem be a kocsiba, hogy megfogadtam, hogy most az út- és látásviszonyoknak megfelelően valamint a köz- és vagyonbiztonság veszélyeztetése nélkül fogok közlekedni és egyszerűen rájöttem, hogy annyira élvezetes így is a vezetést, hogy rászoktam erre a stílusra.... Nem leszek álszent és nem mondom, hogy nem lövöm el soha egy jobb minőségű országúton, de az esetek 90-95%-ban 100 fölött nem közlekedek lakott területen kívül, azon belül pedig 60 fölött...


Más is volt így ezzel, hogy később érett meg arra, hogy rájöjjön mi mindent is tesz kockára vakmerőségével vagy inkább pont, hogy mindezek ellentéte szokott érvényesülni?



2019. nov. 26. 17:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Amúgy az oktatóm se volt kutya😄

Egyetlenegyszer fordult elő, hogy ő vezetett helyettünk... Lakott területen kívül egy elég gyenge minőségű és keskeny országúton 130al repesztetett minket haza... Mikor jött a kanyar, ráadásul szembe is jöttek és az autó átlógott a szembe sávba akkor még kicsit én is megijedtem, pedig én alapjáraton szeretem a sebességet és nem az a fosos típus vagyok😄


Egyébként írjátok, hogy tapasztalatlan minek száguldozik ilyen gyorsan? Mert szerintetek ha egy olyan ember alatt akinek 20 év rutinja van 120-130-as sebességnél megpördül az autója, meg tudja fogni? Hacsak nem járt vezetéstechnikai tréningekre akkor kétlem, bár ott is ha jól tudom maximum 60km/h-ig gyakorolják egy autó megtartását csúszás következtében és az emberek zöme álmában sem tudja milyen az... Nyilván én se😅

Itt inkább azon van a hangsúly, hogy ahogy telnek az évek, úgy érik fejben az ember és van annyi esze, hogy fel tudja mérni hol lehet kicsit lazábbra fogni és ellőni neki, valamint hol kell körültekintőbbnek lenni... Faterom anno friss jogsisként egy lósz*ron csúszott meg és belerongyolt egy fába kb 3 hónapos jogsival...nyilván ő is lazázgatott, azóta óvatos és remek példát mutat😄

2019. nov. 28. 22:02
 12/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


Szerintem ne oltsuk be a kérdezőt. Nekem nem úgy jött le, mintha örülne neki. Inkább annak örüljünk, hogy belátta, hogy felelőtlen volt (és nem okozott bajt szerencsére). Jobb később belátni (pláne amíg nem okoz balesetet), mint soha. Sajnos sokan vannak akik egyáltalán nem látják be és azt hiszik tapasztaltak és nyomják neki az Audival, BMW-vel... Legalábbis nekem próbáltak már okoskodni, hogy ők az Audijukkal nem veszélyesek, mert tudnak vezetni és meg se kottyan a 140 főúton. Ők az igazán veszélyesek. A kérdező legalább belátta, csak maradjon is így a gondolkodása.

2019. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én kamionos családban nevelkedtem és én is kamionos lettem. Engem első perctől eleve üzemanyagtakarékosan tanítottak vezetni, úgy hogy minél előrébb lássak a forgalomban és a nem várt helyzetekre is minél felkészültebben figyeljek. Személyautóval is pont így közlekedek. Nyilván a megengedett sebesség felső határán autózom, ha az út- és látási viszonyok azt megengedik.
2019. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#13 Az üzemanyag takarékos autózást én is próbáltam, viszont nem nagyon sikerült még megtalálni azt a pontot ahol legkevesebbet eszik, de ehhez közre játszik, hogy egy 17 éves autóval közlekedek amibe 0 technika van... Így nyilván automata tempomat sincs, pedig az fontos szerepet játszana benne...

De egyébként jól fogyaszt a kocsi, szóval annyira nincs vele gond😄


Ami nagyon megnehezíti a dolgomat az az, hogy ABS és ASR sincs benne, így ha leesik a hó, igazi kihívás, de nagyon imádom, túléltem már egy havas szezont is...(mekkora tapasztalt és rutinos lettem most hahaha, csak el ne bízzam magam😂😂) Egyszer kerekedett rajtam felül a kocsi, mikor havas, jégpáncélos főútról kanyarodtam le mellékútra, akkor az volt a szerencse, hogy nem volt előttem akadály, mert abba akkor tuti belerongyolok😅 Egyébként minden kanyarbevételemnél kapart meg csúszott az autó, de szerencsére nem lett baj..

Most olvastam pont, hogy hétfőtől kezdődik előről, ráadásul ahol én lakom nagy a valószínűsége, hogy meg is marad előrejelzés alapján , szóval alig várom 😄 Élvezem ha kihívás is van a vezetésben 😅

2019. nov. 28. 22:25
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok.


Nekem 29 éves autóm van. Igaz, én nekem ez teljesen fel van újítva, Komplett új fényezés stb. Mondjuk nekem ez a hobbim, a régi autók. Az üzemanyagtakarékos vezetést nem csak a korszerű technikai megoldások segítik.


Pár tipp:


- Mindig a lehető legmagasabb sebességfokozatban vezess. Minél alacsonyabb sebességfokozaton autózol, annál magasabb lesz a fogyasztás (gondolom nem kell részleteznem miért).


- Egyenletes tempóval haladj, kerüld a felesleges gyorsításokat és fékezéseket. Figyeld a forgalmat és az előtted lévő dolgokat. Pl ha látod, hogy előtted áll a sor vagy kereszteződés lesz, akkor ne nyomd tövig a pedált, majd intenzíven fékezve állj meg, hanem egyenletes tempóval haladj, majd amikor észleled, hogy lassítani, esetleg megállni kell, akkor vedd le már időben a gázról a lábad és hagyd az autót motorfékkel lassulni. Az egyenletes tempóval üzemanyagot spórolsz, a motorfékes lassulással pedig a fékbetéteket kíméled. Nekem van olyan ismerősöm aki szeret nagy gázzal menni, majd utolsó pillanatban nagy fékkel megállni. Ez nem gazdaságos.


- Felesleges dolgokat pakold ki a kocsiból. Minden egyes plusz súly magasabb fogyasztást eredményez. Nyilván nem a kötelező dolgokra gondolok, csak van mikor az ember tele pakolja minden sz.......arral a csomagtartót, ami igazából nem kell, de hurcolja magával és az nyilván plusz súly.


- A gumikban tartsd az előírt nyomásértékeket. Ha alacsonyabb a guminyomás az előírtnál, akkor egyrészt nagyobb lesz a gördülési ellenállás, így a fogyasztás, másrészt a gumik külső és belső szélei kopni fognak. Az előírtnál magasabb nyomáson se tartsd őket, mert akkor ugyan a fogyasztás csökken, de a gumi közepe fog kopni.

2019. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 Köszönöm a részletes tanácsokat! :)
2019. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :)
2019. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Lakotton 60, kívül 110, gyorsforgalmin 120 szeretek menni. 130 még oké, de 140-150felé nem esik jól hosszabb időn át menni. Amilyenek az utak nem is érdemes... Pályán nem szoktam menni.

28N

2020. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!