Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival vezethetek...

Friss jogsival vezethetek ilyen havas, csúszós úton?

Figyelt kérdés
3 hete vezetem a saját autóm, eddig egész jól megy, mindenfelé járok a városban (vidéki nagyváros). Ma leesett a hó, és aggódom, holnap elindulhatok-e kocsival?
2019. dec. 2. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A jogsi hátoldalán van a H oszlop, itt a 82-es kis kocka ha be van X-elve, akkor vezethetsz hóesésben, havas úton (a 37-es rubrika az esős úté). Ide csak akkor kapsz X-et, ha a jogsit amúgy ilyen körülmények között szerezted, vagy a jogsi megszerzése után elmentél kiegészítő vizsgára, mikor havassá váltak az utak.
2019. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért nem kell kigúnyolni, inkább ne induljon el, minthogy baj legyen. Nekem fél éve van jogsim, magabiztosan vezetek és elfogultság nélkül mondom, hogy jól megy, viszont én is elgondolkodtam. Sokat vezetek városokon kívül, erdős völgyes-dombos helyeken, pláne kis öreg autóm van egyelőre, ma nem is indultam útnak, busszal mentem inkább. Újabb hó már nem hiszem, hogy fog esni, holnapra meg kijárják már. Legalábbis remélem. Nem tudom te honnan való vagy, de itt Pest megyében kva sok hó esett, tavaly összesen nem láttunk ennyit😅
2019. dec. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A jó édes... :D Elővettem a jogsimat, hogy wtf, én ilyenre rohadtul nem emlékszem 😂
2019. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamikor muszáj lesz elkezdeni!
2019. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

#1 a legnagyobb troll, fejet hajtok. Még a #3 is besz*pta :D :D


Amúgy van külön nyári kategória itthon ny külföldön s betűvel jelölik, és van külön autópálya jogsi.


:D D:

2019. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan menjél, meg kell tanulnod ilyen körülmények között is vezetni. Én anno alig vártam, hogy leessen az első hó, és kipróbálhassam, hogy milyen. Csak óvatosan vezess!
2019. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vezethetsz, de nagyon óvatosan.

A legjobb, ha egy üres parkolóban kipróbálod, hogy hogyan viselkedik az autó.

2019. dec. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Én most rakom épp le a jogsit, 23 óra körül járok és simán kivitt a nagy hóesésben ami volt most. Én kimondottan örültem neki, mert elvitt olyan helyre is, ahol pl kipróbálhattam milyen amikor elkezd kifarolni a kocsi illetve a abs hatását havas/jeges úton. Ha félsz és nem vagy még biztos magadban, inkább ne menj ki addig, szerezz még egy kis rutint szárazabb úton és után mehet a havas is.
2019. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
A kresz is kimondja hogy a körülményeknek megfelelően kell vezetni. Lassan menj és kész.
2019. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!