Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Angliába vezethetek magyar...

Angliába vezethetek magyar jogsival?

Figyelt kérdés
Van ott valami feltétel vagy akármi is?
2011. febr. 11. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Honosítani kell a jogsid hogy ott vezethess,viszont nem tudom hogy megy ez.
2011. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vezethetsz, nem kell honosítani!
2011. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

hogyne kellene, mekkora barom vagy te b+!!!


Most ha kedvem van és autóval elmegyek nyaralni Spanyolországba, akkor kezdve Szlovénia, Olasz, Francia és Spanyol országban kellene honosíttatni :D


És mellesleg a kamionsofőrök is Isztambulban is kell honosítsák, a te hüjeséged szerint mi?

2011. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszoló nem tudom kinek szólt, de kicsit értelmetlen, valószinüleg nem öregebb 10 évesnél


Angliában biztos nem kell honosítani, így példaként felhozva pl. A kamionsofőröknek sem kell, az más kérdés, hogy kéne, mivel sok a baleset belőle, hogy fordított a közlekedés.

2011. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
hülyék vagytok!! csak akkor kell honosítani a jogsid ha ott is akarsz maradni.ott akarsz élni,dolgozni,házasodni. azért nem kell honosítani,mert ki mész 1-2 hétre nyaralni. én is sofőr vagyok járom Európát,nekem sem kell minden 50 egyes országban honosítani. ennyi.
2011. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell honosíttatni.

Méghozzá azért, mert bizonyos egyezmények vannak az országok között.

Az egyik ilyen egyezmény maga az Európai Unió. Tehát minden EU-ban kiadott jogsi érvényes az EU többi országában is.

A másik a Bécsi Közúti Közlekedési Egyezmény. Tehát minden ehhez csatlakozott országban kiadott jogsi érvényes a többi ehhez csatlakozott országban is.

Magyarország és az Egyesült Királyság mind a kettőnek tagja, tehát a válasz IGEN!

2011. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
még szép. be baszna ha minden kamionos kollégának aki járja európát honosítani kéne a jogsiát lenne egy oriási sztrájk.
2011. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is értem, honnan jön ez a hülyeség... És vajon minek válaszol, aki nem ért hozzá...
2011. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én kamionozok és 100% hogy NEM kell honositani! szép lenne, az össze pénzünk a jogsi honositásra menne el ha minden országban kellene honositani....
2011. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 SteveTL válasza:
0%

Ha tobb mint 6 honapig Angliaban tartozkodsz es vezetni is akarsz akkor kell. Ha Angliaban akarsz munkat valallni akkor celszeru mindjart masnap megcsinalatani, mert azt itt mindenutt elfogadjak fontosabb mint az utvelvel vagy szemelyi. Ezzel berelhetsz lakast, nyithatsz bankszamlat, konnyeben kapsz munkat egyszoval sok elonye van. Ha le akarod cserelni akkor menj be barmelyik postahivatalba es ott lehet ingyenesen hozzajutni a formanyomtatvanyhoz. Ezt ertelemszeruen ki kell toltened es az utlevelddel egyutt el kell kuldned a DVLA-nek ez az itthoni okmanyirodanak felel meg. A levelet ajanlott (restricted) levelkent add fel biztos ami biztos bar nekem soha semmim sem tunt meg el az Angol Kiralyi Postanal. Nem olyanok mint a Magyar Postanal. Ezutan kb 1 het utan meg is kapod az angol jogsidat ami pont ugy nez ki mint a magyar es az utleceledet is visszakapod. Ha elhagyod az orszagot vegleg akkor vissza kell kuldened az angol jogsit es visszakapod a magyart. Arra figyelj, hogy minden egyes lakcimvaltozasnal el kell kuldened a jogsidat es a szokasos formanyomtatvanyt amin kozlod az uj lakcimedet. Ha ezt elmulasztod 1000 fontra buntetenk!!!

Sok sikert a cserehez!

2011. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!