Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 17 évesen a nyaralás alatt...

17 évesen a nyaralás alatt vezethetek Horvátországban B-s jogsival?

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

18 év alatt csak Magyarországon vezethetsz gépkocsit.

2017. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2017. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2017. jún. 5. 00:01
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
lehetni lehet, DE NEM SZABAD...
2017. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Csak ha valaki van melleted aki elmult 18 és van érvényes jogsja és akkor is csak személyautót se utánfutó nem lehet mögötte se semmi más

U.i. én rendszeresen vezetek ìgy külföldön fater melletem ül és annyi állitott már meg renőr ausztriában és elkérte a papirokat tölletm is meg fatertól is azt annyi u.i. 17 vagyok 2 hónapos jogsival

Itt m.o.-n meg 3500kg ig vezethetek kocsit csak futót nem húzhtok 18 éves koromig egyedül

2017. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-es köszönöm a választ!

#5-ös utánanéztem a KRESZ könyvben, a szabály szerint csak 18 év fölött lehet külföldön vezetni személyautót. Utánfutót pedig csak akkor, ha lejár a 2 év amikor a kezdőnek minősülő jogsi teljes értékűvé válik.

2017. jún. 6. 05:00
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös, ad vissza a jogsit, de gyorsan. Magyarországon soha nem volt olyan szabály, amelyik jogsival rendelkező utashoz kötne bármit. Talán Romániában és a szlovákoknál van ilyen. Az osztrák zsaruk meg elnézőek lehettek, ha nem hazudsz. Valamit elkövethettél, mert ők ok nélkül nem állítanak meg.
2017. júl. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!