Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tartja be szinte...

Miért nem tartja be szinte senki a követési távolságot autópályán?

Figyelt kérdés

Multkor volt részem benne, 1-2 méterre mennek egymás után 120-140nel. Én nagy helyet hagyok mert sehova nem szeretnék felkenődni stb.


Ha meg hagyok helyet levillognak. Nem elozes kozben, hanem amikor sorban haladnak a belso savban akkor. Varosban is. Pedig ugyanannyival megyek mint az elottem levo csak nem bele a se***be.


2019. dec. 4. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem érted a lényeget. A vezetésben az a jó, hogy lehet fitogtatni a felsőbbrendűségünket. Ezért kell belemászni az alacsonyabb rendű autós hátuljába, villogni, dudálni. Te nem jártál autósiskolába?
2019. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy egy 2-3 másodperces lyukba hajlamosabbak az előzni készülők besorolni, mint egy 1-2 másodpercesbe, de én legfeljebb akkor mászok a másik nyakára, ha a jobbra eső sáv látványosan üres és csak ott felejti magát a belsőben.
2019. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én azért kíváncsi lennék azokra az 1-2 méterekre. És ha valaki annyinak saccoja azt, ami legalább a duplája, annak még el is venném a jogsiját.
2019. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem védeni akarom az ilyeneket, de a miértekre válaszolok:

-ha megfelelő távolságot hagysz (mondjuk 100 méter), akkor 98% hogy elédvág valami jóval lassabb jármű, mondjuk egy 100al haladó román traileres, egy kis benzines autó, aki nem tud felgyorsítani, hasonlók. Így már alapból eltűnik a követési távolságod

-általában a belső sávnál vonatozásnál mindenki előrébb akarna jutni, de az elől haladó feltartja őket. Emiatt mindenki közel megy a másikhoz, jelezvén, hogy haladna ő is. Hiába vagy 10ik a sorban, ha 100 métert hagysz az előtted lévő előtt, a 11ik tuti villogni fog, hogy húzzál már, azt hiszi, nem vagy elég gyors

Egyebként ez a világon mindenütt így van. Ekkora forgalomban és tempónál egyszerűen életszerűtlen a megfelelő követési távolság, ezt el kell ismerni. A ráfutásos balesetek amúgy is nem emiatt történnek, hanem elalvás, csúszós út, rossz látási viszonyok miatt.

2019. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg hagyok helyet levillognak."


Engem is állandóan levillognak, de szarok rá :D Sőt ha közel jön bekapcsolom a ködlámpám, nehogy már ő öljön meg.

2019. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A ráfutásos balesetek amúgy is nem emiatt történnek, hanem elalvás, csúszós út, rossz látási viszonyok miatt."


A ráfutásos balesetek nagyon nagy része pont a legnagyobb csúcsban szokott történni amikor a sávok telítettek és nem tartanak követési távolságot. Nézz meg egy átlag nyári péntek délután az M7-esen. :D

2019. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 6-os jól írja.

E mellett van még a tempomat, amit sokan előszeretettel használnak, és hiába a 130-as határ, sokan t×ak rá, mert "bírja az ótó". A(z adaptív) tempomat egy részét nem megfelelően használják sokan, mert ott is előszeretettel szeretik használni a minél kisebb követési távolságot...

2019. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert úgy mérik a követési távolságot mint a farkukat. 5 centire azt hiszik, hogy 5 méter.
2019. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!