Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autópályán hosszú...

Ha egy autópályán hosszú kilométereken át nincs senki előttem (és nincs se köd, se eső), akkor mehetek gyorsabban, mint a megengedett sebesség?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van kint egy 110-es tábla, és 5-10-20 km át senki nincs előttem. Nekem kicsit idegőrlő lenne, ha 110-zel kéne haladnom, és nagyobb sebességgel senkinek az életét nem fenyegetném. (Magyarországon lehet mindenkinek elég lenne egy Trabant, vagy egy szakadt kockalada, azzal még a sebességhatárt se tudod átlépni, és még a végsebesség fíling is meglenne... Mit kezdjen az, akinek 220+ van a műszerfalra írva? Rohanjon külföldre?)

Ezért nagyon megvernének azt, aki ilyet csinál?


2012. jan. 7. 21:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Van olyan a kreszben, ohgy autópályán a megengedett legnagyobb sebesség 130 km/h, kivéve ha nincs előtted senki? Ugye, hogy nincs?


És tudod, mit csinál az, akinek 220+ van a műszerfalára írva? Nézegeti. És megy 130-cal.

2012. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
(Mellesleg van egy csomó versenypálya Magyarországon, ahol annyival csapatsz amennyivel akarsz, és nem veszélyeztetsz vele másokat, illetve nem adsz felesleges munkát az autód roncsaiból a holttestedet kivágó tűzoltóknak.
2012. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
45%

Ezek az idióta magyar szabályok sajnos...


Szerintem nem haladhatsz semmilyen körülmények között sem a megengedettnél többel...


Mivel... honnan tudod amúgy, hogy nincs 20km-rel előtted sem senki? :-D műhódró' nézed az autópályát előtted lévő autók után kutatva? :-D


Milyen autód van?


Az meg, hogy "meddig van órázva", az semmit nem jelent :-D Betehetsz egy ladába is 260-ig órázott műszerfalat, ha jól kalibrálod. :-D

2012. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem azért kell indexelni, mert látnak a sünök. Ahogy nem azért kell annyival menni amennyivel kell, hanem azért, mert ez a szabály...még ha nincs is ott senki.
2012. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A sebesség határt mindig,minden körülmények között be kell tartani.Mondjuk gyorsabban haladtál a megengedettnél és ki jön egy büntetés.Mit mondasz a rendőrségen,nem fizeted be,mert szép idő volt és amúgy is gyér volt a forgalom ezért mentél gyorsan?
2012. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Mehetsz gyorsabban, nincs akadálya. Más kérdés,hogy a trafipax nem mérlegel,üres néptelen úton is ugyanúgy bemér ,aztán küldik a csekket.

De ne legyünk álszentek, mindenki hajtott már gyorsabban mint a megengedett sebesség!Mindenhol nem mérhetnek,a végsebességet meg legalább egyszer azért illik kipróbálni:)

2012. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
És te azt honnan tudod, hogy a pályán nincs-e egyéb szennyeződés teszem azt olaj, vagy vízátfolyás? Vagy akármilyen levált autóalkatrész, ami kivághatja a gumid, ami mondjuk kétszáznál nem volna túl szerencsés.
2012. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

Ó, persze, mehetsz gyorsabban. Hiszen a sebességhatár csak az amatőröknek van, aki igazi, komoly autót vesz, az maga dönti el, mennyivel mehet. Rátok még a fizika is másképp vonatkozik.

Tudod, a sebességhatárokat nem véletlenszerűen állapítják meg. Az a 110 nem azért van ott, hogy téged frusztráljon, mert hiába menne 270-et az Audi (a limitert kiütötte Jóska, a szomszéd, hogy németbe' az ótóbánon otthagyd a BMW-s és Mercedeses surmókat), nem futhatod meg a felét sem. Általában szokott oka lenni annak, hogy nem engedik a maximális sebességet. Mondjuk az, hogy a vonalvezetés miatt szűkek a kanyarok, esetleg nincs hely rendes, hosszú lassító- és gyorsítósávoknak, amik a 130-hoz kellenének azoknak a szerencsétleneknek, akiknek az autója nem éri el a 200-at helyből 6 másodperc alatt.

Persze ez nem zárja ki azt, hogy gyorsabban menj. Neked nem tilthatja meg senki, felnőtt ember vagy (legalábbis életkorodat tekintve), menj csak. Viszont a szabályoknak nem felel meg, megbüntethetnek érte.

Tudod, nem az a baj, hogy kinek az életét fenyegeted. Az a baj, hogy ha 10-20 km-en át nincs előtted senki, akkor legközelebb már 2-3 km is elég lesz, aztán meg az is, ha a te sávod szabad, a másikban lehet, hogy mennek melletted is... Hiszen nem vagy veszélyes senkire. De a sebességhatárok nem csak neked szólnak, hogy zavarjanak, hanem a többi közlekedőnek is. Ők is tudják, hogy ha kibújnak a 89-cel cammogó kamion mögül, akkor nem kell 160-nal döngető nagyon fontos menedzserre/vállalkozóra számítaniuk, legalábbis elméletileg (mert ettől függetlenül vannak ilyenek).

Hogy mit kezdjen az, akinek 220+ van a műszerfalán? Örüljön neki, hogy rengeteg pénzt adott ki olyan autóra, aminek a képességeit nem tudja kihasználni. Nem csak itthon, az idióta szabályozás miatt (mer' már száguldozni sem lehet!), hanem Európa nagy részén. Örüljön, hiszen megteheti, hogy szórja a pénzt valamire, aminek semmi értelme és talán szüksége sincs rá.

Az ajánlásodat pedig valamennyi Trabantot és Ladát hajtó ember nevében hálásan köszönöm. Nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen nagy, nemzetközileg is elismert közlekedési szaktekintély azt fogja mondani, hogy ez a két autó az ideális jármű. Jólesik ezt hallani. De ettől függetlenül nem vagyok biztos abban, hogy mindenkinek elég lenne az, amit ez a két autótípus nyújtani tud.

(mondd, véletlenül nem érzed magadat egy egészen kicsit trollnak?)

2012. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Lézerblokkolót fel és nyomjad neki ami a csövön kifér! 10politikusból 9 ezt ajánlja!
2012. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
15%
Én Tatától Győrig lepadlóztam 6.-ban 280-nal végig, másik alkalommal motorral voltam, ott kis szélben Pestig 250-260-akat tudtam jönni. Hidd el, megéri.
2012. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!