Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány autót legális megelőzni...

Hány autót legális megelőzni egyszerre a KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Ma történt az meg hajnalban, hogy lakott területen kívül láthatólag 1 személyautó elég tötymörgős üzemmódban haladt, egy azért viszonylag jó minőségű úton.

Ekkor felmértem, hogy biztonságos e az előzés (ekkor pillantottam meg még egy autót előtte), de mivel semmi nem jött szemből, így belevágtam, gondolván 2 autót megelőzni egyszerre nem nagy kunszt.

Mikor megkezdtem az előzési manővert akkor vettem észre, hogy még 4 autó megy előttük konvojba, de mivel jól belátható volt az útszakasz és meg is volt a kellő hossz, így belevágtam.

A sor elején egy rendőrautó haladt, ekkor meg is ijedtem, hogy utánam jön, mivel 6 autót egyszerre megelőzni nem igazán gyakori mutatvány országúton.

Viszont az esetet megúsztam és ezért merült fel bennem a kérdés, hogy amúgy szabályos e sort előzni vagy ez, hogyan van feltüntetve a KRESZ-ben?



2019. dec. 7. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen korlátozás. Ha az előzés minden feltétele adott, tetszőleges számú autót megelőzhetsz. Azt mondjuk nem értem, hogy nem látod, hogy egy autó megy előtted, vagy hat.
2019. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha biztonságosan megtehető, akkor bármennyit.


"mivel 6 autót egyszerre megelőzni nem igazán gyakori mutatvány országúton."

Nekem szinte mindennapos. Gyakran van, hogy egy lassabb jármű mögé beszorul néhány autós, akik nem mernek előzni. Ezeket általában egyszerre szoktam előzni a kamionnal, ha van elég hely.

Gondolom itt az volt, hogy a rendőr ment 70-80-nal a sok hülye meg nem merte megelőzni.

2019. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Az összeset+1et....
2019. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Szerintem még azért sem sokakat büntettek, mert pl nyáron, egy kicsit kisebb forgalomban (amikor még nem egy parkoló az M7) Érdtől Siófokig a belső sávban megy, és vagy száz autót megelőz (mert az a sáv mondjuk 30-cal halad, míg a külső csak 20-szal).
2019. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1 Úgy nem láttam, hogy az első, második autó kicsit nagyobbacska volt és eltakarta a többit...

A sor elején haladó rendórautót láttam, ám mivel még sötét volt így olyan távolságból nem vettem észre, hogy az az, de azt nem is terveztem megelőzni....

Akkor lepődtem meg mikor megkezdtem a manővert és megpillantottam közötte a többi kisebb autót....


De a lényeg akkor, hogy szabályos volt:')

2019. dec. 7. 10:26
 6/12 anonim válasza:
100%
Ahogy 1 irja, az erdekesebb, hogy nem lattad, hogy hany auto van elotted. Mi lett volna, ha az utolso kettot mar nem tudod megelozni? Jon a kanyar? Jonnek szembol?
2019. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Ha úgy ítélem meg, hogy nem érkezem befejezeni akkor természetesen elveszem a lábam a gázról és elkezdek fékezni majd visszasorolok...


Egyébként leírtam, hogy miért nem láttam, bár lehet pont gépeltél már mikor elküldtem... Annyit tennék még hozzá, hogy én nem úgy szoktam felmérni, hogy biztonságos e az előzés, hogy kivágom az autót a szembe sávba, hanem éppen csak annyira mozgatom kintebb, hogy éppen kilássak jönnek e szemből (éppen a balos kerekek átcsúsznak kicsit)...

2019. dec. 7. 10:42
 8/12 anonim ***** válasza:
7%
Lakott területen belül csak egyet, lakott területen kívül bármennyit. Az előzés öt feltételének (egyszerre!) mindig meg kell lennie. Autópályán meg úgy is előzésbe kezdhetsz, hogy nem látod a végét.
2019. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrautót sokon félnek megelőzni, akkor is, ha az teljesen biztonságosan, szabályosan megelőzhető. Ha a feltételek adottak voltak, akkor amiatt nem kell izgulnod, hogy jaj megelőztem a zsarukat, a többiek meg nem.
2019. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
A sorelőzést személyautóval nem tiltja a hazai KRESZ, de külföldön van, ahol igen. Ezen kívül a józan ész azt diktálja, hogy legyel igen óvatos, mert sokan nem néznek tükörbe az előzés megkezdése előtt ilyen helyzetben.
2019. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!