Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor ha az elemes...

Mi van akkor ha az elemes biciklilámpa eleme épp útközben merül le sötétben? Főleg ha a hátsó, azt nem is lehet észrevenni a biciklisnek aki rajta ül.

Figyelt kérdés
Ti hogy oldjátok meg ezt? Van esetleg aksis lámpa?

2019. dec. 12. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Sokat nem lehet tenni ellene, ha hosszabb útra mész, időnként meg kell nézni, ég-e. Pótelem legyen nálad!

De az sem garancia....


(Nekem van egy letört hátsó lámpám, márkás, jó minőség elvileg. Mivel magamnak vettem újat, ezt családtagnak adtam. Csak a tartója tört el, belül nem sérült. Megoldottam, hogy rábarkácsoltam a családtag bringájára. Amikor elindul, mindig ég neki. De nemrég, többször bicikliztünk együtt városon belül, és észrevettem egy indulásnál, hogy mikor indul, még ég neki, és utána 10-15 méterrel elsötétül, majd csak néha-néha villan fel 1-1 bukkanónál. Valami nem érintkezhet jól, még nem találtam meg a hibát. De.... ha nem adom a rokonnak és nem látom én hátulról, hanem továbbra is magam használom, ki tudja mikor veszem észre?!! Ki tudja már mennyit tekertem magamat veszélyeztetve úgy, hogy menet közben elsötétült? Még nem szólt rám senki, nem dudált rám egy autós sem, hogy hohó, nem ég a lámpád, semmi, nem tudom.)


Néha ha nem árt ismerősökkel együtt tekerni és csekkolni egymás láthatóságát....

2019. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
71%
Nem ertem a kerdesedet,mert Mondjuk azert az elem nem ugy merül le hogy hibatlanul vilagit a hatsó lampad ....majd egyszer csak puff....azt kész annyi volt se kép se hang!Nyilcan a fényerő valtozasabol eszre lehet venni hogy lassan cserés az elem....raadasul a ledes lampaknak rendkivül kicsi feszültség is elég hogy ha csak halvanyan is de vilagitsanak....szoval az elem meg az akksi miatt biztos nem lesz olyan hogy vilagit a lampa aztan egyszer csak mint ha elvágták volna semmi....
2019. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem egyik pillanatról a másikra merül le, hanem egyre halványabb lesz...
2019. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk én már jártam úgy, hogy elindultam, akkor égett, majd 20 perc múlva hazaértem, már nem égett (esetleg pislákolt). Akkor nem foglalkoztam vele. Pár héttel később megint szükség volt rá. Bekapcsoltam, láttam, hogy ég, azt gondoltam, talán rosszul emlékeztem. És megint egy negyedórás tekerés végére már csak pislákolt. Akkor gondolkodni kezdtem, vajon az elem merül le, vagy érintkezési hiba van. Mivel tölthető elemeket használok, a biztonság kedvéért feltöltöttem őket. Újabb hetek teltek el, mire ismét használni kellett. Induláskor megint minden remek. Út közben kétpercenként hátranéztem, ég-e. És égett. Tehát volt akkor lemerülőben, nem volt érintkezési hiba.


Egyébként teljesen érthetetlen, miért szüntették meg a dinamók gyártását biciklikre. Gyerekkoromban minden biciklin volt dinamó (áramfejlesztő), amit a kerékhez lehetett pattintani, és amíg forgott a kerék, addig fejlesztette az áramot és világított a lámpa. Ez tényleg csak akkor nem világított, ha az elem égett ki, a vezeték szakadt el, vagy a dinamó romlott el. Sokkal megbízhatóbb volt, mint most, amikor, ha nincs nálad tartalék elem, meg vagy lőve.

2019. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Mivel adott esetben az életed múlhat rajta, érdemes két lámpával nekiindulni. Vagy sok fènyvisszaverővel és tartalék elemmel.


Igen kicsi az esélye, hogy a kettő egyszerre meruljon le.

2019. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én rendszeresen hátranézek, hogy még világít-e.

nekem agydinamós, de az állófény elemről megy. szóval ha lemerült az elem, akkor csak menetközben világít.

ha olyan szakaszon járnék ahol nincs járda lámpahiba esetére, akkor 2 lámpám lenne elöl hátul is. egy időben úgy jártam.

2019. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Alex Fly ***** válasza:

@2: bármilyen hihetetlen, a modern magasfényű LED-lámpák jelentős része nem elhalványul, hanem amikor az áramforrás nem biztosítja a kellö feszültséget, akkor egyszerűen kialszik. Akár menet közben, egyik pillanatról a másikra...

Ilyen esetben nem sok mindent lehet tenni, ha nincs tartalék elem.


Talán nem véletlenül kötelező tartozék a fényforrások mellett a passzív fényvisszaverő (prizma) is. Ez a másik jármű működő lámpáját felhasználva ebben az esetben is biztosítja a láthatóságot.

2019. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 szlory ***** válasza:

A drágább, kifinomultabb akksis rendszerek visszajelzik a töltöttséget és a hátsó lámpát is ellátják árammal.


De ilyet én sem használok. Használok viszont 2 külön világítást, különösen őszi-téli időszakban. A trükköm még ehhez annyi, hogy mivel nyilván mindkét lámpa ugyan az a típus, ezek után "félidőben", az egyikben vadiújra cserélem az elemet. Amit kivettem belőle, majd megkapja a másik, később.. Innentől fogva kizárt, hogy egyszerre merüljenek le. Évek óta így használom, sokezer km után is bevált a trükk.

2019. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kerékpárlámpában nem vagyok szakértő, de az igen hasonló fejlámpából igen sok típust használtam már. Olyat még nem, ami egyből kialudt, halványodás nélkül. Lehet persze, hogy a nagyon drágák közt van ilyen.

Ha van otthon egy olcsó multiméter (a piacon 1000 Ft körül lehet kapni, egy háztartásban gyakran jól jön), azzal érdemes néha rámérni az elemre, ha már nem olyan új. Az új elem esetén a névleges feszültség fölött fog mutatni, pl. AAA elem esetén 1,59 vagy éppen 1,63 voltot. Ha már csak 1,5-öt mérünk, akkor gyakrabban kell hátrapislogni. (1,47-nél is világít még valamennyit.) (Áramerősséget mérni jobb lenne, de azzal kinyírjuk az elemet.)

2019. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
00:54 Én elhiszem, de akkor ez egy elcseszett dizájn, és visszavinném oda, ahol vettem. Újabb példája annak, hogy az egyszerűbb dolgok a megbízhatóbbak. Én legalábbis nem bíznám egy olyan készülékre az életem, ami nem jelzi valahogy, hogy kezd lemerülni. A lázmérőm is szól, mielőtt elfogy belőle a szufla.
2019. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!