Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van itt olyan, aki régóta...

Van itt olyan, aki régóta vezet balesetmentesen, és állatot sem ütött el soha?

Figyelt kérdés

Hány éve vezetsz?

Csak próbálom bíztatni magam, mert nem szeretek vezetni, de pár hónap múlva kénytelen leszek.

Ember, állat gázolástól félek leginkább, ezért sikeres, balesetmentes évekről olvasnék.


2019. dec. 27. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
24 éve vezetek. Egyetlen egy "balesetem volt, amikor hátulról belémkoccant egy sofőr, mert nem tudott időben megállni. Nem volt az sem vészes, de meglökte a kocsimat. Soha még egy madarat sem ütöttem el. Embert sem. Hál istennek!
2019. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia

10éve vezetek autót. 3éve nagy motort. Egyszer sodortam el cicát,de nem lett baja. Reggel futott át előttem éppen a hátsó combját lökte meg a motor kereke.

Hogyha a gázolástol félsz akkor kamion után próbálj menni kényelmes távolságra. Ők nem száguldoznak állat módjára és nagyon jó sofőrök.Hogyha netán eléd kerül egy állat akkor 2 lábbal állj a fékre, de semmiképp ne kerüld ki mert garantált,hogy összetöröd magad.

Mindig menj óvatosan. Bokrokat és az út szélét is lásd, inkább előzzenek meg met 70el mész vadveszély esetén. Városban pedig az emberekre kell figyelni. Az A oszlop sokat takar inkább hajolj picit előre,hogy jol láss. Nem kell félni,ha attol rettegsz mindig akkor bekövetkezik. Mentő tűzoltó rendör esetén mindent szabad,hogy elengedd,ha nincs hová menni akkor fel a zebrára. Mindenki megért és segítenek.

Ügyesen!

2019. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én 2 éve vezetek, nem volt még olyan balesetem amitől kár keletkezett volna az autón. Egyetlen egyszer fordult elő, hogy kb 120-as sebességgel elcsaptam egy közepes testű kutyát országúton illetve egy macskát kilapítottam faluba mert a megengedett 30 helyett 40-el száguldoztam és nem tudtam megállni.
2019. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
80%

92 ősze óta (smkp, aztán a többi) vezetek, még nem ütöttem el semmit...

De lehet hogy holnap fogok... Erre nincs semmilyen biztosíték...

2019. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

11 éve, 150e km


Állatot szerencsére eddig egy patkányt csak (meg 1 millió rovart ami a hűtőrácsba van beépülve)


Kutya, macskát, rókát, őzt eddig megúsztam.

Faluhelyen éjszaka inkább 40-el megyek, jó pár macsek miatt kellett már fékeznem.

Erdős részen lakott területen kívül éjjel 60-70-el megyek max, ott is volt már, hogy kölyökrókák miatt kellett fékeznem de nem nagyot mert lassan mentem, nem 90-el.


Embergázolástól nem félek, totál hidegen hagyna, egy macska elgázolása sokkal mélyebb nyomokat hagyna bennem.

2019. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

6 éve van jogsim kb. 300 ezer km-t vezethettem eddig.

Balesetben még vétlenként sem volt részem. Utasként már igen. Gázolásom egyszer volt: előzés közben felröppent előttem egy kismadár, amit elcsaptam.

2019. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom sem a kérdező sem a válaszolók nem gondolják komolyan hogy bárki aki akár csak rollert is vezetett nem ütött el állatokat?????
2019. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Dehogynem, sőt te is fogsz, már most beletörődhetsz.

Mégpedig rovarokat, több milliót.

2019. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19 éve vezetek balesetmentesen de nagyon sok az istenbarma az utakon, sokszor csak centiken múlott a frontális ütközés.
2019. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

1988 óta saját hibás balesetem nem volt, csak egy olyan, hogy az illető vagány akart lenni, hogy majd átvágódik előttem a kereszteződésen a mellékútról. Láttam, hogy érkezik, megáll, úgyhogy haladtam tovább. Aztán kiugrott. Csak éppen lefulladt a kocsija, én meg nem tudtam megállni már, nagyot kerülni féltem a 2 m mély kibetonozott árok miatt. (Érdekes, egy tizedmásodperc volt az egész, de olyankor lelassul az idő, én még 15 év után is emlékszem, ahogy végiggondoltam, hogy nem szabad túlságosan jobbra húzni az árok miatt, amit csak fékezés közben vettem észre.) Benyomódott a kocsi bal eleje, nem volt túl nagy károm, az ő kocsiját viszont végighúztam szépen, kb. az én akkori kocsim értéke volt az ő kára...

Máskor is sokan próbáltak már megölni, de sikeresen kivédtem ezeket. Nem én vagyok Superman, ennyi km alatt nyilván én is követtem el hibákat, azt meg mások védték ki...

Nagyobb állatot még nem ütöttem, a legnagyobb egy macska volt. De azt se én ütöttem el, hanem ő engem, a hátsó kerék alá szaladt be hirtelen, már nem volt idő fékezni, mikor észrevettem.

A Mátrában éjszakánként gyakran mennek át előttem őzek, szarvasok, mostanában már muflonok is. De inkább lassabban megyek, így még nem ütöttem el semmit, csak egyszer kiborult egy fazék pörkölt a hátsó ülés elé a fékezéstől.

Szóval, meg lehet úszni nagyjából, ha észen vagy. Csak azt tudom tanácsolni, hogy 1. gyakorolj 2. csak annyival menj, amennyit biztonságosnak érzel. Lehet, hogy a mögötted jövő majd ideges lesz, de akkor is ő lenne leginkább felháborodva, ha egy őz miatt belefékeznél, aztán ő meg neked menne, mert követési távolságot az ilyenek nem szoktak tartani, hanem tolnak, és a sötétben kisütik a szemed, nehogy láss valamit. De akkor se hagyd győzni, menj még lassabban, amilyen sebesség biztonságos így elvakítva.

2019. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!