Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy valaki a jogosítvány megszerzésétől a végső bevonásig balesetmentesen közlekedjen?

Figyelt kérdés

Például valaki megszerzi most 17 évesen és 80 évesen orvos ajánlásával bevonják. Napi szinten vezet ezalatt és egy karcolást sem csinált soha.

Ennek mennyi az esélye szerintetek? Esetleg van itt olyan akinek 30+ éves a jogsija és elmondhatja magáról, hogy több millió + maga mögött hagyott kilóméterrel balesetmentesen vezet? Mi a titka?



2019. dec. 17. 19:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert sokan azt mondják, hogy az lehetetlen, hogy ennyi év alatt és mindennapi vezetés mellett egy karcolásos balesete se legyen...
2019. dec. 17. 19:01
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

45 éve van, és vezetek! Igaz több milla km nem vezettem, de baleset mentesen. Kérdésedre "balesetmentesen"..? sztem már egyre kevesebb az esély, mivel több ezerszeresére nőt a magyar utakon a gépjármű forgalom. Mivel 45 évvel ezelőtt még vasúti teherszállítás volt, majd át terelődőt a közútra...

Vasúti fuvarozás tönkre ment, most a közutak mennek tönkre.

2019. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 Az igen, gratulálok😄

Hát mondjuk igen, nagy igazság van abban is, hogy minél több a gépjármű, annál magasabb a baleseti arány... Ráadásul azt is vegyük figyelembe, hogy manapság fűnek-fának osztogatnak jogsikat.

További balesetmentes közlekedést kívánok 😄

2019. dec. 17. 19:24
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerencse is kell hozzá, mert rengeteg baleset van, ahol van egy olyan fél, aki semmiről sem tehet.
2019. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

van, akinek 30 éve van jogsija, de nem vezetett még 5000 kilométert, és van, akinek 5 éve, és túl van a többszörösén. nem lehet összehasonlítani a kettőt, és nem lehet megsaccolni, h ki fog balesetezni.

a kérdésedre nem lehet egyértelmű választ adni.

2019. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5 Mondjuk ebben igazad van.. Ezt a szempontot figyelembe véve nem sok értelme van a kérdésemnek.

Más az amikor valaki napi szinten vezet 5km-t vagy 500-at..

Ráadásul azt se mindegy ki mit ért baleset alatt... Nekem nem rég van jogsim, csupán 2 éve, de gázoltam már el 90-el kutyát amely szerintem már balesetnek mondható. Viszont kárt még nem tettem az autóban.


De ismerek olyat aki 10 év alatt 6 autót is összetört, pedig aligha vezetett egy héten 150 kmt

Szóval ezt nem igazán lehet ebből a szempontból megmondani/konkrét választ adni a kérdésre.

2019. dec. 17. 20:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég kicsi az esélye és nem biztos hogy mindig rajtad múlik. Nekem egy éve van jogsim és majdnem minden nap vezetek, ezalatt kb. 7000 km-t vezettem és 2 balesetem volt. Az egyiknél vétlen voltam, a másikat én okoztam saját magamnak, ott másik autó nem volt érintett. Másnak még soha nem okoztam balesetet és remélem nem is fogok.
2019. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

faterom 1968-ban szerezte és még nem volt balesete.

kopp kopp kopp!

2019. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy karcolást se csináljon nem igen hiszek benne még ha megsértődik valaki akkor sem. Egyébként meg ha (de szerintem csak elmélet) valaki tényleg nem hibázna, akkor egy másik ember hibája miatt úgyis éri valami baki.
2019. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem, hogy lehet balesetmentesen közlekedve kihúzni. Én pl. 4 éve vezetek, eddig mindig tolatásnál toltam meg autót, mondjuk Apuét vagy Anyuét a sajátommal,de a peofik is koccannak, én nem vagyok profi, szóval ez remélem kimarad és két rendazámtábla horpasztásnál megáll a dolog. :)
2019. dec. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!