Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lenne a hibás ilyen esetben?

Ki lenne a hibás ilyen esetben?

Figyelt kérdés
(Isten ne adja) Hátulról belém jönnek, emiatt az autóm megpördül és átsodródok a szembe sávba, és ott nekem jön egy autó (vagy én megyek neki). Tehát az lesz a hibás, aki belém jött, vagy én, mert nem a saját sávomban mentem?
2019. dec. 28. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az lesz a hibás aki átlökött téged a szembe sávba.
2019. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Te mitol lennel hibas? Teljesen egyertelmu h aki meglokott az a hibas
2019. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Forgalom lassulásos (ha nem te kényszeríted vészfékezésre a mögötted lévőt) ráfutásos balesetnél, mindíg a hátsó a hibás.
2019. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
*követési távolság be nem tartása.
2019. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez konkrétan megtörtént velem amit leírtál. 100%-ban az lett a hibás aki belém jött az elején hátulról.
2019. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen az, aki beléd jött.


Gyorsan elmesélek egy másik esetet. Egy autó úgy előzött, hogy szemből az útpadkára szorított le egy másik autót. A leszorított autós ügyetlenül akart visszamenni a burkolatra: viszonylag gyors tempónál balra húzta a kormányt. És ahogyan minden vezetéselméleti könyvben le van írva: az autó, amint megkapaszkodott jobb első kerekével az aszfalton, máris átugratott a szembe jövő sávba. Ott összeütközött egy harmadik autóval, a balesetben a második autó vezetője bele is halt.

Még ebben az esetben is kizárólag az első autóst marasztalták el. Nem vizsgálta senki, hogy a második autós az ügyetlen manővere miatt szaladt át a szembejövő sávba.

2019. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Azért van kivétel az egyértelműség alól.

Mondjuk, előzöl egy kocsisort, be nem látható helyen. Amikor a sor felét megelőzted, felbukkan szembe egy autó. Befurakodsz a sorba, de az elöl haladók épp fékeznek, te is kénytelen leszel fékezni, a mögötted lévőnek meg már nem sikerül megállni, beléd megy, átlök a szembejövő elé. Na, ebben az esetben te leszel a felelős, de alapesetben tényleg a mögötted haladó.

2019. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!