Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol lehet "tudakozódni" egy...

Sirály83 kérdése:

Hol lehet "tudakozódni" egy balesetet elszenvedett hogyléte után?

Figyelt kérdés

Egy baleset szemtanuja voltam. Az elsőként láttam a történteket. Egy autó csúszott az árokba. Egyből félre álltam és a 104-t hívtam.

Szerencsére nem volt sérült, az autóban gyerekek is utaztak. Kérdeztem a balesetet elszenvedettől, hogy tudok -e segíteni, akkor azt mondta, hogy hamarosan jön a férje, ezért továbbindultam.


Azóta semmit nem tudok róla.

Szeretném tudni, hogy ma már jobban van -e?


Egyedül az autó típusát és a rendszámát tudom.

Hol érdeklődhetnék a balesetet elszenvedett felől?



2020. jan. 18. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sehol. Személyiségi jogra hivatkozva nem fognak kiadni semmilyen adatot sehol.

Közösségi oldalakon (lényegében Facebook) próbálkozhatsz - például tematikus, helyi csoportokban - hogy kit és miért keresel, hátha el tudják juttatni az információt hozzá. Persze nem garantált hogy valóban ott él az a személy ahol a baleset történt, vagy szeretne-e bárkivel is kapcsolatba kerülni, és egyáltalán jó néven veszi-e hogy vadidegenek ennyire aktívan a neten keresik ő(ke)t a felhívást terjesztve.

2020. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a családnál max, de minek zargatni őket.


hivatalosan senki nem adhat. sem mentő, sem kórház, sem rendőr,

2020. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: sehol. Ha minden balesetre jutna 1-2 érdeklődő hívás, akkor az rögtön duplázná a segélyhívóközpontok leterheltségét. Sokan nem jutnának elsősegélyhez, mert valaki más azzal foglalja le a diszpécsereket, hogy érdeklődik.
2020. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!