Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a mögöttem jövő autó...

Ha a mögöttem jövő autó levakít, hogy tudok neki jelezni?

Figyelt kérdés
Ha a hátam mögött reflektorral jön valaki, hogyan tudok neki jelezni, hogy hahó, kiégeted a szemem? Plusz, ha én megyek valaki háta mögött, hogy tudok neki jelezni, hogy vegye le a fékről a lábát, mert kiég a szemem? Vagy hogy vegye le a ködlámpát, mert városban az annyira nem buli?

2020. jan. 24. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Ööö... neked kiégeti a féklámpa szemed? A fényszórót és a ködlámpát értem. De a féklámpa??? És ha nem ok nélkül fékez?
2020. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Nincs a kocsi belső tükrén éjszakai billentési lehetőség? Ha van, állítsd át. A szemből jövőt ne bámuld, nézz az úttest széle felé.
2020. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
2. sok esetben az a baj azzal, hogy bár a belső tükör megoldódik, de a két oldalsó tükörből is visszaverődhet.
2020. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Jobb index, lassítás, jobbra húzódás. Persze csak akkor, ha meg tud előzni vagy félre tudsz állni, amíg elmegy. Legalábbis én az ilyet elengedem, mert szeretem látni, mi van előttem .
2020. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

büntetőfékkel!!!!

csak vicc!!

én a hátsó ködlámpát szoktam villogtatni, eddig bejött, vették a lapot.

2020. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hátsó ködlámpával.

A féken meg nyilván azért áll, mert automata

2020. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nekem egyszer azt mondták, hogy a fékpedál nem lábtartó, ha gurul a kocsi, húzzam be a kéziféket, így is szoktam eljárni,ha olyan a szitu.


Sokat járok országúton, sokszor estébe nyúlóan, és a hátam mögül jövők elég messziről jönnek távolságival, de van egy szint, amikor már annyira bántja a szemem, hogy valahogy jelezni akarok neki, de nem tudom, hogyan. Nincs olyan k9zel, hogy megelőzzön, de még nem vette le, erre a szitura értettem, hogy hogyan jelezhetnék neki, hogy hahó, bántja a szemem.


A szembejövőknél meg persze, hogy nem a fénybe nézek, hanem az utat, esetleg az út szélét szoktam nézni. A kérdés a hátam mögül és előttem lévőkre vonatkozik, a féklámpa meg főleg este irritáló, amikor valaki azon pihenteti a lábát.

2020. jan. 24. 21:15
 8/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem írtam oda, hogy a féklámpa akkor aktuális, amikor lámpánál állunk, persze, hogy okkal fékezik valaki a forgalomban az oké. De amikor 1,5-2 percig azon pihen a lába, azt nem szeretem.
2020. jan. 24. 21:18
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Mint írtam, automata.

Automatát nem kell P-be rakni meg kéziféket behúzni piros lámpánál. Nem arra van a P állás. Pirosnál D-ben marad és féket nyomja. Ennyi.

2020. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Engem lámpánál is úgy tanítottak, hogy üres fokozat és fék.

Nem kívánom azt a szitut, hogy belökjenek hátulról előre bármibe is.

2020. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!