Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor lesz aktuális a nyári...

Mikor lesz aktuális a nyári gumi felrakása? (dátum kb)

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor nem volt még kocsim, nincs tapasztalatom.

Mennyire siessek gumit, felnit venni?


2020. febr. 18. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Én áprilisban szoktam felrakni, mert az utóbbi években március-áprilisban is volt havazás, meg reggelente még elég hideg van akkor is. Nem lesz baja, ha jobb időben is még téli van rajta, csak akkor jobban kopik.
2020. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tothp ***** válasza:
59%

ha van hová tenni, és komplett kereket akarsz összerakni,vedd meg most. Ilyenkor hamarabb kapsz időt a gumisnál, talán még a kedvezmények is nagyobbak nyári szettre.

Feltenni csak akkor kell, ha a hőmérséklet tartósan 7 fok felett van. Mondjuk március vége felé. Mondjuk amilyen az időjárás mostanában, akkor is érhetnek meglepetések.

2020. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem dátum függő, hanem idő függő.
2020. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Nyári gumi "ideje" áprilistól október közepéig tart, nem azzal kell foglalkozni, hogy éppen van-e hó, jég...

Egy most vásárolt autó esetében alapvető kérdés, hogy milyen gumi van rajta.

Nem csak az, hogy téli, nyári, hanem azt is meg kell nézni, hogy mennyi idős.

Használattól is függ, de ha cserélni kell a gumit, akkor már meggondolandó, hogy legyen nyári, kihúzod azzal a hátra lévő téli heteket, de egyébként nyugodtan várhatsz áprilisig a nyári gumival.

2020. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

#3# -- de, dátum függő... ha időjárás függő lenne, akkor az elmúlt héten már lehetett volna a nyári gumikat felrakni, amit mondjuk szerdán meg cserélhetnél télire.

A dátumot nem napra pontosan kell érteni, de az itteni időjárási körülményeket figyelembe véve, kb október közepétől áprilisig tart a téli abroncsok időszaka, a mostani enyhe időjárás mondjuk annyiban más, hogy jelenleg majdnem mindegy, hogy téli, vagy nyári gumi van fent, de volt már március 15-én hófúvás...

2020. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Április közepéig simán lehet+7 fok aatt a hőmérséklet főleg éjszaka meg reggel, akkor ugye ajánlott a téli gumi használata. Pár évvel ezelőtt április közepén is volt havazás meg hideg amikor már levelek is voltak a fákon, szóval simán elképzelhető még ez. Én eleve április utolsó hetében szoktam a cserét megtenni. Mivel én többnyire hajnali órákban meg esti órákban vezetek így nekem célszerűbb így cserélgetni. Meg azért +15 fokig annyira nem árt a téli gumiknak a jó idő. Esős időben meg jobban tapad még +20 fokban is. Én azért április végéig nem cseréltetném le. Jó persze lehetnek addigra simán jó meleg idők, ha tartósan 20 fokos kellemes idő várható és az előrejelzések is hasonlót mutatnak akkor már el lehet gondolkozni a cserén. Márciusba még egyáltalán nem javasolt, még április elején sem igazán.
2020. febr. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha, csak városban használod az autót és megteheted, hogy lerakod pár napra, ha esetleg még áprilisban esik egy kis hó. {ami nem valószínű} akkor már most nyugodtan felteheted a nyari szettet. Én ma fogom felrakatni, mert ilyenkor még kevesen vannak a gumisnál. Tegnap jött meg az új nyári gumim és alig várom, hogy alufelnivel fel legyen téve. Ez a rozsdás lemezfelni nagyon szarul néz ki az autómon.
2020. febr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

3-as vagyok.


5-ös, félreértetted az írásom. Azt hogy idő függő, azt úgy értettem ha már tartósan jó idők lesznek. Nem arra vonatkozott, hogy télen most 2 hétig enyhe idő van. Dátum szerint hiába lehet már áprilisban nyári gumit felrakni, ha áprilisban még mondjuk havazik. Én így értettem mikor arra gondoltam, hogy idő függő.

2020. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha kezdő vagy, hagyd áprilisig. Én is sokszor ápr 15 után teszem fel a nyárit, mert gyakran járok Ausztriába, és ott kötelező ápr 15ig (sose ellenőriztek). De az idén a legtöbb autón felteszem márc első hetében a nyárit, ha ilyen idő lesz, csak 1et hagyok télivel, ha baj van. Amúgy városba is jó a téli, kora tavasszal még gyakori ez a taknyos párás idő, mikor csúszik +5 fokban is az aszfalt, és alig tudsz megállni a zebra előtt nyárival.
2020. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem dátumfüggő.

ha márciusban már 20 fok lesz napközben akkor is várnál mert dátum?

a 7 fok is csak egy kósza ajánlás, nem szentítás. a 7 fokot fogd fel átlag hőmérsékletnek éjjel-nappalra, ettől még simán lehet márciusban le fog esni a hó,de az fog tartani kb 1-2 napig.

2020. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!