Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tud csinálni egy teherautó...

Mit tud csinálni egy teherautósofőr ha szabályosan bemegy egy áruház parkolójába, de kijönni már nem tud csak forgalommal szemben?

Figyelt kérdés

Ma ennek voltam szemtanúja, bejött egy teherautó ide: [link]


Lényeg. zöld út az lenne a helyes áruszállítóknak ezt azt tudja akinek mondják mert pici betűkkel van kiírva.


Sárga út az ahogy bement és ügye kifordulni a piros rész miatt nem tudott mivel azok szabályosan parkoló autók.


Kék út, az ahogy a fekete nyíl is akarja ábrázolni, tolatott majd saroktolatást végezve kék útvonalon folytatta útját miközben én szóltam az amúgy szabályosan közlekedő autóknak ,hogy egy "kisautó" jön szembe mert kijutni máshogy nem tud ezért azok mind szabályt szegve másik úton mentek jobbra, így kék útvonalat követve kiment a teherautó.


Ahogy néztem, nincs tiltó tábla, sárga útvonal szabályos is, sanszos, hogy nem ismerte a helyet, persze ez nem mentség. Nem is akarok menőzni, de odamentem hozzá és mondtam neki, hogy akkor segítek tolatni meg szólok az autósoknak, így autósok felháborodva és gondolom anyázva, de értették, hogy kinek mi a célja gyorsan kijutott teherautó.


Kérdésem arra is irányul, hogy egyértelmű ha jön rendőr megbüntetik mert szembe forgalomba ment ki, De engem is mert akadályoztam a forgalmat és ráutaló magatartással szabályszegésre kényszerítettem az autósokat? ( ugyanis CE kresz-en mesélték, hogy csak rendőr meg polgárőr illetve arra kijelölt személy irányíthat csak forgalmat, de úgy érzem én csak javaslatot tettem ebben a szutiációban. )


Valahogy nem tudtam rajta röhögni, hogy nem tud kifordulni meg én is fuvarozó szeretnék lenni és jól esne ha valaki legalább így hozzájárul ahhoz, hogy elhagyjam ezt a kellemetlen helyzetet.


Remélem érthető a kérdés.


2020. febr. 28. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Megnéztem térképen a helyszínt, mert a leírás zavaros volt.


Lévén, hogy a teherautó rossz irányból hajtott be a lerakóra, ezért két lehetősége volt:


1. A tiltás ellenére kifordul jobbra, a zölden jelzett útvonalra.

2. Kimegy a sárga-kék bejáratnál és behajt a megfelelő útról a lerakóra.


Mivel az (1) nem volt lehetséges a parkoló autók miatt és mivel balra sem tudott elkanyarodni ugyanezen okból, ezért mást nem tehetett, minthogy visszatolat és forgalommal szemben kimegy a parkolóból.


Egyébként a táblázás nem tiltja meg, hogy a parkolóba ne hajthatna be teherautó, szóval egyedül az volt csak szabálytalan, hogy visszatolatott és forgalommal szemben haladt egy "utcányit" a parkolón belül. Maga a kihajtás már nem volt szabálytalan, hiszen a bejárati szakasznál még kétirányú a forgalom.

2020. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Na, a kérdésre csak lemaradt a válasz: Szerintem nem büntették volna meg, mert teherautóval be lehet hajtani a parkolóba. Ez a kitáblázó egyéni szociális problémája, hogy miért engedte meg ezt.
2020. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

"Mit tud csinálni egy teherautósofőr ha szabályosan bemegy egy áruház parkolójába, de kijönni már nem tud csak forgalommal szemben?"

Vagy eladja az autót a parkolóban, vagy forgalommal szemben hajt ki.

Ennyi.

2020. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az volt a baj, vagyis inkább az elsődleges aggodalma ,hogy megbüntetik mert legutóbb a kollégáját is megbüntették itt.


Tudtam, hogy szabálytalan, nem fogom neki ilyen helyzetbe a szemébe mondani mert semmit sem érek el vele csak felidegesítem " szabálytalan a behajtásod " válasz lenne, hogy : ok, akkor bocs és pákk varázsszóra ki is kerülne a parkolóból. Mondtam neki, hogy ( az egyébként szabályosan parkoló autókra ) ezek a majmok mind itt parkolnak, nem veszik ezt figyelembe..

2020. febr. 28. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!