Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kétirányú, ám egysávos utcán...

Kétirányú, ám egysávos utcán való forgalommal szembeni parkolás?

Figyelt kérdés

Egy zsákutcában a menetirány szerinti jobb oldal helyett, a bal oldalon parkoltam le egy bejárón keresztbe (rokon házánál). Mivel egy sávos utcáról van szó, így nem találtam fontosnak, hogy a rokonom házával szemközti ház elé parkoljak menetiránnyal megegyezően.


Felbukkant egy rendőr, aki megbírságolt forgalommal szembeni parkolás miatt. Nem fogadtam el a helyszíni bírságot, így feljelentés lett belőle.


Azt szeretném kérdezni, hogy valóban helytelenül parkoltam, hiába egysávos utcáról van szó?


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek szép napot kívánok.



#parkolás #feljelentés #forgalommal szemben #helyszíni bírság.
2015. nov. 17. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már megválaszoltuk neked egyszer.


Emeld ki az előző kérdést inkább.


És igen, szabálytalan voltál

2015. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, jogos a bírság. Azon lehet vitatkozni, mennyire fontos és célszerű egy zsákutcában ilyesmi miatt büntetéseket osztogatni. Mindenesetre ha szemből jött volna egy bringás és te épp egy furgon takarásából állnál ki, esélyed nem volna észrevenni őt. Vagy sötètben bekapcsolod a tompított fényt, ami az aszimmetria miatt jól elvakította volna a melletted elhaladót.


Remélem most már érted miért fontos maga a szabály.

2015. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

forgalommal szemben nem szabad várakozni. jogos a bünti.

a belvárosban egy zsákutcában azt az egy embert büntették meg, aki befelé haladva gyorsan beállt egy, még szabad helyre..de értelemszerűen forgalommal szemben..hiába volt ötven méterre az utca vége.

2015. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem valóban helytelenül. Pl. ha beáll egy takarást okozó autó eléd, hogyan fogsz a szembejövő sávon át biztonságosan (másokat nem veszélyeztetve), vakon elindulni?


"(2)183 Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni."

Tehát ezen szabályt a bal oldalra parkolás pillanatában megszegted, hiszen csak az előzés, és kikerülés esetén van helyed balra, de akkor sem lehet még zavarni sem a szembejövőt. (este külön élmény, ha a szembe parkoló a jobb szélen erősebb fényű lámpáival még világít is).

2015. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak üzenem, hogy nekem még nem válaszolt meg ilyen kérdést, de köszönöm mindenkinek a hozzászólást! :)

Végül 40 rongy lett a bírság! :/

2015. dec. 2. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!