Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Várhatok ezen a környéken...

Várhatok ezen a környéken büntetésre? Mellékelt kép a kérdés kifejtésénél.

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok! Ma 2020.02.28.-án (Péntek) nyugati tér 9be kellett mennem, a google maps a Váci út felől navigált, miszerint a felüljáró alatt hajtsak tovább egyenesen. Én továbbhaladtam a buszsáv figyelmen kívül hagyása mellett. Ez a buszsáv a 3as metró pótlójának fenntartott sáv? Igazából arra lennék kíváncsi, hogy számíthatok itt büntetésre vagy valami szankcióra? Köszi a válaszokat és tapasztalatokat előre is.



2020. febr. 28. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy eléggé figyelik a pótlóbuszoknak készült ideiglenes buszsávokat.
2020. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A mellékelt képen a fehér nyíllal jelölt útvonalon haladtam tovább a félreértés elkerülése végett. A sárga táblán pedig behajtani tilos tábla van kivétel bkk járatok.


Az pl. független ebben a helyzetben, hogy ezeket a sávokat csak hétvégente használják?

2020. febr. 28. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Utólag csak gyorshajtásért büntethetnek, de máskor ne szabálytalankodj, mert veszélyes.
2020. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem szoktak ilyesmiért büntetni, szóval valószínűleg megúszod.


"Az pl. független ebben a helyzetben, hogy ezeket a sávokat csak hétvégente használják?"

Senkit nem érdekel, hogy mikor használják.

A táblán csak annyi van, hogy behajtani tilos kivéve BKK. Nincs szó hétvégéről meg ilyesmiről. Tehát neked mindig tilos a behajtás.


Egyébként ha így akarsz menni, akkor vagy azt csinálod, hogy:

A) átmész a felüljárón és aztán 3x jobbra kanyarodsz.

B) a Váci útról valahol átmész a Pannónia utcába és onnan a Vígszínháznál lehet balra kanyarodni a Nagykörútra. A Nagykörútról meg csak simán jobbra kanyarodsz.

2020. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!