Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul mértem fel egy előzést...

Rosszul mértem fel egy előzést és jött egy zebra, megálltam előtte, átengedtem a gyalogost, viszont ugye a szembesávban voltam, mellettem akkor már a kielőzött autó. Utána megelőztem, senki nem jött szembe, büntetésre számíthatok, ha kamera felvette?

Figyelt kérdés
Mekkora büntetésre? Ha a másik autóban van kamera és feljelentgetős típus az elég bizonyíték. Elrontottam nem, de veszélybe nem sodortam senkit.

2019. okt. 17. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem fognak megbüntetni. Attól függ persze, hol történt. Budapesten is van egy csomó kamera, mégsem büntetnek mindenhol. Pl Erzsébet híd pesti oldalán figyel egy kamera a híd fele, aztán mégsem büntetnek senkit, aki buszsávban megy, vagy ami még rosszabb, záróvonalon átvág a buszsávba, amikor elfogy a türelme. Pedig tavaly szeptemberben egy motoros bele is halt egy SUV hasonló manőverébe. Kétlem, hogy ezért bárki feljelentene. Mindenki hibázott már.
2019. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Büntetési tétele amúgy mennyi?
2019. okt. 17. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom sajnos, de tippre nem több, mint 15-20 ezer.
2019. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát próbáld összeszedni, hány szabályt szegtél meg, és azoknak mi a büntetési tétele...
2019. okt. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Majatom ***** válasza:
83%

Kamerafelvétel alapján maximum olyan szabálysértések esetében büntethető a jármű üzembetartója, amelyek bele esnek az objektív felelősségi körökbe.

Ezek:

- gyorshajtás

- vasúti átjárón való áthaladás

- a továbbhaladás tilalmát jelző fényjelzés szabályai (átmenni a láma piros jelzésén)

- leálló sávon haladás

- behajtás tilalma

- kötelező haladási irány

- korlátozott forgalmú övezetek, zónák

- védett természeti területen közlekedés engedély nélkül

- teherautók számára: elektronikus útdíjjal kapcsolatos

szabályok


Minden más szabályszegés csak abban az esetben büntethető, ha egyértelműen beazonosítható az elkövető, vagyis ha igazoltatják a rendőrök a szabályszegést követően a helyszínen, vagy pl. az üzemben tartó tanúvallomást tesz, hogy abban a pillanatban ki vezette az autóját, viszont családtagra nem köteles senki terhelő tanúvallomást tenni, tehát ha kérdezik, családtagom vezette, és nem kívánom megnevezni.

2019. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nyugi ez nem kollektív tehát kiküldhetik a papírt hogy nyilatkozz hogy ki vezette az autót te meg azt mondod hogy nem nyilatkozom mert közvetlen hozzátartozó vezette.


De nem nagyon küldik ki mert úgy is tudják hogy nem fogsz nyilatkozni...

2019. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!