Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklire visszapillantó...

Biciklire visszapillantó tükör tényleg "nevetséges"?

Figyelt kérdés

Montival járok de ha tudom hogy közúton is fogok menni akkor bal oldalra felteszem a tükröt, hogy lássam a mögöttem jövő forgalmat.


Több haverom hasát fogva röhögött hogy ne csináljak már bohócot magamból ezzel!


Mi a vicces ebben? Ugyanabban a forgalomban közlekedek mint bárki más : a többi autós, motoros stb.



2020. márc. 19. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára kisiskolásként cangáztam, de tükőr volt rajta, kettő is, el nem tudnám magam képzelni tükőr nélkül az úton.
2020. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem nevetséges szerintem. Biciklin ahhoz, hogy hátranézz, teljesen hátra is kell fordulnod. Ez idő alatt nem látsz előre, illetve magával a mozdulattal is megborul a bicikli egyensúlya egy kis időre. Nyilván nem esel el, lehet egy kézzel is tartani akár a kormányt, de velem is volt már sokszor olyan, hogy két kézzel kellett fognom fixen a kormányt, előre is figyelni, ne lengjek ki sokat oldalra, mert éppen előz egy busz, kamion, akármi, de szerettem volna hátra is nézni. És egy visszapillantó nagy segítség volna ilyen esetekben. Nincs ebben semmi gáz.
2020. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem használok tükröt, de hasznos lehet, nincs vele semmi probléma
2020. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznos
2020. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Amikor futár voltam, nem volt tükröm (most sincs amúgy), és egyszer emiatt volt balesetem. Sávot akartam váltani busz/biciklisávba, de nem messze mögöttem volt egy taxis is ott. Addig-addig nézegettem hátra, amíg előttem megállt a kocsi, én meg némi fékezés után kb 20-szal nekimentem a hátuljának.


Azóta főleg motorozom, de amikor néha bicajra váltok, reflexből oda nézek, ahol motoron tükör lenne. Nagyon hiányzik. Én bicajjal is kocsik között megyek Budapesten. Ha bicikliúton vagy járdán mész (szabályosan), akkor nem hiszem, hogy szükséged volna rá.

2020. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó, ha van, hasznos dolog. Tedd fel rá.
2020. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Elég hasznos.

Nem nevetséges, max vannak nevetséges kinézetű gagyi tükrök...


Én ilyet használok:

[link]

2020. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, hogy a félhülye haverjaid a kinevetés helyett elkezdjenek irigyelni,

akkor szerezzél be egy visszapillantós szemüveget.

Ráadásul nincsen útban és nem tud letörni sem a bringáról.


[link]

2020. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2020. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dirtboy ***** válasza:
Motoros azért annyiban más hogy ott a bukósisak miatt nem nagyon tudsz hátranézni,inkább csak oldalra. A biciklis sisak oldal irányban teljesen nyitott nem vesz el a látómeződből.
2020. márc. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!