Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárra kötelező a visszapi...

Kerékpárra kötelező a visszapillantó tükör vagy csak ajánlott?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy az első-hátsó és kerékprizma, valamint az első-hátsó lámpa, a csengő és a láthatósági mellény kötelező. Ezeket már beszereztem, de a visszapillantó tükörről nem találtam semmit.
2013. szept. 17. 20:51
 1/4 anonim válasza:
nem kötelező.
2013. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:
2013. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nam kötelező, de nagyon hasznos tud lenni. Amikor nálam véletlenül elfordul és nem látok belőle hátra, az kellmetlen mert forogni kell, hogy lássam jön-e valaki. Igaz amíg hallom, hogy jönnek, addig nem is kell hátrafordunom és még visszapillantó nélkül is tudom, hogy ne fordolódjk. Viszont ha távolabbról jön mögöttem akkor visszapillantóból köbnnyedén látom, anélkül meg forhgolódni kell a bringán. Azt én már megszoktam és hiányozna ha nem lenne felszerelve. persze nem sík tükör kell, hanem domború,. hogy pillantással belásd az egész teret. A sík tükör csak bogarat a szemedből kiszedni jó, a mögöttes forgalmat úgysem látod benne egészében, szóval arra amire kell, az használhatatlan.
2015. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként amikor visszapillantóból látom, hogy hátul tiszta az út, akkor még érdemes hátra pillantani szabadszemmel is, úgy a biztos. A tükör csak segítséget, könnyebbséget jelent, de tudni kell használni.


Tehát a tájékozódáshoz mit figyel az ember?


- hangok

Ha hallom, hogy jönnek akkor nem is forgolódok és nem is nézelődök, mert jön hátulról..


-tükör

Ha a tükörből tiszta, akkor jön a legbiztonságosabb..


-hátra tekintés- és ha úgy is jó akkor sprint, amerre menni kell.

2015. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!