Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Személygépkocsin a bal,...

Személygépkocsin a bal, vezető oldali visszapillantó tükör kötelező-e? Tudtok-e nekem rendeletet mutatni erről? (Kressz, KPM, kormány rendelet- nem akarja a Posta biztosító a tükör árát kifizetni, pedig betétlapot kaptam a károkozótól.

Figyelt kérdés
a biztosító azt mondja, hogy a károkozó nem akarja elvállalni a felelősséget! (De adott betétlapot!!!)

#rendelet #kötelező bal oldali tükör
2014. aug. 5. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A betétlap nem jelent semmit, ha azon elismeri a felelősséget, azt később bármikor visszavonhatja. Ha nincs tanúd, akkor ez jó eséllyel bukta. Gondolom, nem fogsz pereskedni a biztosítóval egy tükör miatt.


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

78. § (2) Minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet - kivéve a nem zárt vezetőfülkéjű lassú járművet és mezőgazdasági vontatót - fel kell szerelni legalább két visszapillantó tükörrel. Az egyik visszapillantó tükröt a jármű külső részén a bal oldalon, a másikat a jármű külső részén a jobb oldalon kell, illetőleg - ha a jármű kialakítása, vagy a raktérben elhelyezhető rakomány a hátralátást nem akadályozza - a jármű belsejében lehet elhelyezni.

2014. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lac1434 ***** válasza:
Szerintem kötelező, mert ha belegondolsz akkor a kresz szerint mindig a jobb szélső sávban kéne haladni. Szükség van rá sávváltásban illetve kanyarodásban is...
2014. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
bal és belső kötelező, jobb csak akkor, hogy ha vontatsz
2014. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A betétlapon az okozó oda írta, hogy elismeri a felelősségét és alá is írta?
2019. nov. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!