Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lámpánál mikor tegyem sebességbe?

Lámpánál mikor tegyem sebességbe?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a vezetést. Az oktatom pl az egyik lámpánál azt mondja ha a gyalogos villog mellettunk már tehetem egyesbe. De vizsgán gondolom csak ha sárgára vált a lámpám
2020. márc. 22. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Úgy csináld, ahogy az oktató mondja.

Ha megvan a jogsi, úgy csinálod, ahogy akarod.

2020. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
80%

Ha rám hallgatsz most azonnal!


Érdemesebb az oktatóra....

2020. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, az a lényeg mikor indulsz el. Most még csináld ahogy az oktató mondja.
2020. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

HALLGASS AZ OKTATÓRA!


Azzal, hogy csak sárgában kezdesz el váltani, min. 2-3 autóval kevesebb tud átjutni a zöldön - mert pl. nem sikerül azonnal sebességbe tenned, leugrik a lábad a pedálról, és még egy sor gixer történhet.


Sárgánál már gyökkettővel gurulni kell, hogy zöldben azonnal indulni tudj.

2020. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 belapus ***** válasza:
100%

Azért nem árt ismerni a lámpák sorrendjét sem.Hiába villog a gyalogosok lámpája, hiába teszed sebességbe, ha nem a te sávod lesz a következő.Ha csak 2 perc múlva kerül rád a sor, addig nyomod a kuplungot ?

Vizsgáig nyilván végigmész az útvonalakon többször is, megtanulod majd a sorrendet.Addig pedig az oktatód tanácsait kövesd.

( Ha vizsgán a sárgánál "gyökkettővel" begurulsz a kereszteződésbe, lehet a vizsgabiztos ott vág ki az autóból a kereszteződés közepén, már ha őt sem érdeklik a szabályok. )

2020. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szabály, hogy mikor kell sebességbe rakni a váltót, szóval ezért vizsgán sem kaphatsz pontlevonást. Akkor rakod sebességbe, amikor akarod. Azt is megteheted, hogy gyalogoslámpára sebességbe rakod, majd visszaveszed üresbe, mert realizálod, hogy nem a te sávod következik, nem jár érte semmilyen szankció.
2020. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sárga önálló után piros következik ...ezt azért ne felejtsd el. Főleg vizsgán ne.
2020. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 1 hónapja vizsgáztam sikeresen. A lámpa amúgy egy elég érdekes dolog de ha megszoktad az útvonalat elég egyszerű.

én a 4. kerben voltam. 2 fajta lámpa van (nállam alapesetben)

1: ahol tudod, mikor kinek van zöld. pl egyszerű kereszteződés megyeri fóti út. ott egyszerre mehetsz egyenesen és fordulhatsz. ha neked piros van akkor a merőlegesen rád eső oldalnak zöld. (tehát balra jobbra) na most ha neked pirosod van akkor a veled párhuzamosan induló gyalogosoknak piros van a merőlegesen esőknek zöld. ebben a helyzetben figyeled a gyalog átkelő lámpáját (amelyik zöld, ebből 4 db van) mindegy melyiket nézed amelyikbe könnyen belelátsz. Ha látod hogy villog, benyomod kuplung 1 es és már sárga lesz...

2:ahol nem tudod hogy melyik lámpa után van a zöld:

itt érdemes figyelni, adott útvonalon mész így egyszerű. ilyen pl berda józsef utca béke utca kereszteződés, újpest központ. pl: berda józsefnél ha a villamos mentén fordulsz a berdára (újpest központ felé nézve!!!) két dolgot kell nagyon jól tudni.

1:ha zöldet van akkor 1 autó simán átmegy. a 2. autó simán át megy a 3. autó viszont már sárga. érdemes felkészülni rá hogy meg kell állnod ha 3. vagy mert bukta ha nem... na most ott még van egy pici segítség, de ha nem tudod hogy mi után jössz akkor vársz kb 2-3 percet és utána rakhatod egyesbe.(de arra figyelj hogy mikor áll meg az autók, tehát nagy a forgalom mennek az autók a lámpánál ott ne válts 1 est mert hibapont!!!)

Újpest központ ott a nehezebb mivel ott nincs gyalog átkelő. ott átlagba nézed hogy kik mentek már el. elmegy pl oldalról egyenesen, oldalról jobbra kanyarodva akkor esélyes hogy te leszel, így nyomhatod a kuplungot, de egyest még nem kapcsolsz. ha esetleg elengedi a szemből jövőket, és utána jössz akkor hibapont... tehát ha látod hogy megáll az autó oldalról akkor nyomsz egy kuplungod, nézed a lámpádat sárga akkor 1 es és rajt ha nem akkor kuplung ki.

vizsgán ezen a téren a következőre figyelj:

1: ha állsz a lámpánál mindig üresbe, kuplungon láb NEEEEE legyen. (ez hibapont)

elsőbbség a GYALOGOSNAK!!!! ugyanis ahogy említettem veled párhuzamosan közlekedő gyalogosoknak zöld VAN!!!! (sok ilyen hely van) ott bizony mindig ÁLLJ meg!!! (már csak a zebra miatt is)

ne válts hamar (lehetőleg ne túl későn ) ez hibapont de elnézhető hiba....

Ha lefulladsz ne kapkodj csak nyugodtan..... (én parkolásból kijövet 2 fulladtam le 1,5 m en belül....)

Hajrá!!!!!

2020. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6 os tévedsz.... ha jól emlékszem (az első vizsgámon kaptam hibapontot mivel): Lassan reagál a forgalom változásra, vagy lassan reagál a forgalmi jelzőlámpára.... valami ilyesmi.....
2020. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9: Ha sárgánál teszi sebességbe az aligha mondható lassú reagálásnak. Igazából ha gyalogoslámpa villogására azonnal sebességbe teszi, akkor még várnia is kell egy kicsit, mert a sárga jelzés alatt még nem hajthat át csak ha zöldre váltott a lámpa.
2020. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!