Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt a kuplungszerkezetnek, ha...

Árt a kuplungszerkezetnek, ha a piros lámpánál benyomott kuplungpedállal sebességbe rakott váltóval várjuk a zöldet?

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, bár nem maga a kuplung (a tárcsa és a szerkezet a tányérrugóval), hanem az ún. kinyomócsapágy szokta először feladni a harcot.

A tárcsának a sok felesleges csúsztatás okoz túl korai elhasználódást.

2015. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pirosnál sose tartsd kinyomva a kuplungot. Üres, aztán sárgánál rakod az 1-est. A sok bamba között még így is neked kell majd várni.
2015. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kinyomócsapágynak árt. Bár ezt szokták cserélni a tárcsával együtt, rendkívül idegesítő és költséges, mikor a kinyomócsapágy hamarabb tönkremegy mint a tárcsa, és ezért szét kell szedni a fél autót. Tehát minél kevesebbet kell nyomni a kuplungot.
2015. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Árt.
2015. dec. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valamikor 30 éve én is így hallottam, csak gondoltam rákérdezek, hogy igaz-e.

2015. dec. 5. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:

nemcsak, hogy árt, de veszélyes is. Véletlenül leengeded a lábadat a kuplungról valami okból, és rosszabb esetben ugrasz is fél métert, ami egy zebra esetén gyalogost érhet, más esetben az előtted álló autó hátsóját.


Múltkor belémzakózott egy srác hátulról, nem bírt időben megállni. Mázli, hogy nem álltam az előttem lévő seggébe, mert akkor én is belécsúsztam volna. Most gondolj bele, ha a lábam a kuplungon van, akkor az ijedtségtől leugrok róla és a dízel autómmal tuti belecuppanok.

2015. dec. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden kuplungnyomás rövidíti a kinyomócsapágy élettartamát, ezért ha nem muszáj ne nyomd a kuplungot.
2015. dec. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat.
2015. dec. 5. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!