Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ment a megengedett...

Miért ment a megengedett sebességgel az BMW X6 autóúton?

Figyelt kérdés

Pénteken mentem végig az R67-es úton, aztán volt egy fehér BMW X6 aki a külső sávban haladt csak egy kamiont előzött meg, ment gps szerint 109km/h-val kb. féltem megelőzni mert sok olyan orosz videót láttam ,hogy rábírta a mögötte lévőt a prémium autós , hogy előzze meg majd mögé ment villogtatott, megelőzte büntetőfékezett stb.


Én egy régi leharcolt ( értsd 360 ezer km-t futott ) Swifttel voltam és , igen megelőztem gps szerint ( óra szerint is mert minden gyári kivéve a központi zár mert eredetileg nem volt távirányítós )132km/h-val és semmi nem történt, pedig annyira bámultam a tükröt majdnem lementem az útról, néztem mi a baja, egyszerűen nem tudtam elképzeli valaki miért ül X6-ba ha nem 200 felett megy piszok veszélyesen. Ehelyett nekem kellett figyelmetlennek és hanyagnak lennem hisz mint írtam a tükröt bámultam s 22 km/h-val túlléptem a sebességhatárt.


Ilyet soha nem láttam, ezért is született meg ez a kérdés, hogy mi lehetett?


2020. márc. 30. 20:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Aki betartja a szabályokat, az egy Bugattival is 90-el megy, aki leszar mindent, az meg Swifttel is 130-al csapatja. Úgyhogy csak személyiség meg hozzáállás kérdése. Aki komoly autót vesz, az is egyszer-kétszer kihúzatja, de nem jelenti azt, hogy utána állandóan padlógáz-satufékkel fog közlekedni. Én is egyszer kipróbáltam az autóm végsebességét, és elég veszélyesnek ítéltem meg, hogy többet ne menjek olyan gyorsan.
2020. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

Akármennyire is annak tervezték, R67-es út jelenleg nem létezik. Hivatalosan is a 67-es főút része az említett 33,4 kilométeres szakasz.


Attól, hogy BMW X6 van alatta, nem feltétlen megy, nem 100%-ban autófüggő a dolog. Ha olyan a sofőr, akkor az egy leharcolt, 30 éves autóban is nyomni fogja. Persze a prémium autóban picit más, mert nem érzed a sebességet, illetve ,,ilyen autóban ülünk akkor nyomjuk már egy kicsit”, de ha a sofőr nagyon nem olyan, akkor egy Lamborghiniben is be fogja állítani a tempomatot 110-re és kész.

2020. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Bizony, ha valaki ilyen nagy prémium SUV-al kozlekedik, mint az X6, Q5-os és Q7-es stb, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tulajdonosa át fog hagni minden közlekedési szabályt, megelőz mindenkit, azhajt a piroson, stb. Bár ugye a legtöbben ezt "várjuk" tőlük. Ők én múltkor jöttem haza Esztergombol a kis teljesítményű kocsimmal és előttem ment egy kb 15 éves 7-es BMW. De végig tartotta a 90-et, a falvakban azonnal lement 50-re s ezt végig tartotta is szépen, szabályosan Komaromig. Múltkor meg egy régi Swiftes az utcánkban előtte végig a sort...
2020. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
UI alulról a 14. sor "Ők" nélkül...
2020. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Előzte végig a sort.
2020. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

Nem merte nyomni neki mert félt hogy beég a suzukinál.

Inkább próbált normálisan menni.

Azért egy suzukival nem mindenki mer versenyezni.

2020. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Persze, a Swift az országút királya 68 lóerő azért 'odabax főleg amikor kb. új kora óta rezeg az ablak 100km/h fölött..


:,D

2020. márc. 31. 15:24
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha Swiftes farokméregetés megy, én 209et mentem Swifttel. Igaz GTi volt, meg nem is annyira gyári, de 1.3as :D
2020. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Szia Ákos. Ja , turbós , úgy más. Amúgy nem farokméregetés, én kb. most mentem ilyen gyorsan előszór, eddig csak városba meg főúton mentem, autóúton ritkán, de ba mentem akkor is 100 körűl, hogy a kamionokat ne tartsam fel, aki meg menni akar az úgy is megelőz. Lehet a járvány miatt, de bedurvúltam :D. Gyorshajtottam. Fúj!
2020. ápr. 2. 13:31
 20/21 anonim ***** válasza:
48%

Mint ahogy már azt korábban emlegették a kedves válaszolók nem gépjárműtől függ az emberek közlekedési morálja, hanem általában az adott ember intelligencia szintjén alapul. Nyilván kialakult az emberekben egy összkép a prémium kategóriás autók sofőrjeiről és az alapján állítanak fel egy kritikát. Szerény megítélésem alapján még mindig azok az emberkék okozzák a legtöbb bajt akiknek még le sem vált a tojáshéj a valagukról, de 1 napos jogsival beül apuci kocsijába, zenét 10 hangfallal 2000-es hangerővel dübörögteti, közben tiltásig pörgeti a motort. Csak azt nem értik meg, hogy a közút azért közút, mert köztulajdonban van és semmi sem hatalmazta fel arra, hogy kisajátítsa. A másik kategória a romák (nem román), akiknek jogsit sem kellene adni. TISZTELET A KIVÉTELNEK! A 3. kategóriába pedig azokat sorolnám akik vezetésre nem képes állapotban beülnek a gépjárművekben. (pl. Drog-, alkohol befolyásoltság, fáradtság - ebből következik az, hogy elalszanak a volán mögött. Illetve a pszichiátriai gyógyszeres kezelésre szoruló emberek - na ezek követik el autópályákon a büntetőfékezgetéseket, ezek rántsák rád szándékosan a kormányt és ezek azok akik a megmagyarázhatatlan manővereikkel életveszélybe sodornak mindezt szimplán azért mert nem volt kenyér a boltban)

Nagyjából ez a felállás.


Utólag pedig azt szeretném elmondani, hogy nekem is prémium kategóriás autóm van, de 100-110-nél többel soha nem megyek. 110-el is csak akkor ha az út- és látásviszonyok megfelelőek valamint csekély a forgalom. Az általad említett veszélyes manőverek közül egyiket sem csináltam soha és nem is tervezem. Én 28 éves létemre a nyugodt, kényelmes autókázást preferálom.

2020. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!