Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik, hogy valaki alkalmatl...

Létezik, hogy valaki alkalmatlan a vezetésre?

Figyelt kérdés

Pár hónapja szereztem jogsit. Egy hónapig vezettem, ezalatt majdnem 3-szor okoztam balesetet. Negyedszerre sikerült lennulláznom a kocsimat egy sárgalámpás kereszteződésben.


Egy ideig nem vezettem, vettem egy másik autót. Egészen egy hónapig vezettem ezt is, és megint lezajlódik az egész előről, annyi kivétellel, hogy a mostani autóm még egyben van.


Nem tudom mi a baj velem, de azt hiszem képtelen vagyok normálisan odafigyelni. Nem tudom sokszor hova nézzek, ha ismeretlen helyen vezetek. Ha valami rendkívüli van az utakon, mint a forgalomváltozás vagy a nem működő lámpa, akkor katasztrófa. Nem tudok döntést hozni hirtelen.


A jogsim is gyakorlatilag azért lett meg, mert az oktatóm bemagoltatta velem, hogy merre menjek, mit kell csinálni, stb... mindig mondta merre, mikor, hogyan manőverezzek, nem is kellett gondolkodnom.


Most nem az a gond, hogy egyáltalán nem vagyok képes vezetni. Az autót jól irányítom, de ha ismeretlen helyen vezetek, akkor szinte biztos, hogy valami nagy ballövés lesz a vége.


Pl. ma is szerencsém volt, mert nem vettem észre, hogy elsőbbségadás kötelező, de nem jött senki. Ha jött volna, akkor annyi.


Mikor megyek valahova, akkor Google mapson megnézem milyen táblák van, milyen forgalmi renddel találkozhatok. De ha ez változik, akkor nem tudom mi lesz...


Nem tudom mit csináljak. Nincsen senki aki beülhetne mellém.


2020. ápr. 30. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Én az vagyok. Anyám is meg anyósom is. Nekik 30 éve van jogsi,egy métert nem vezettek. Én elkezdtem,de olyan reménytelen vagyok hogy végül feladtam. Egyszerűen rettegek, még más mellett is,pláne ha én vezetnék.. bamba voltam,nem tudtam figyelni,keverem a jobb és bal irányt. Nem tudtam váltani se,folyton lefulladtam a pirosnál, emelkedőn detto és visszagurultam..még az oktatóm is megmondta,hogy bamba vagyok.. ennek már 10 éve és azóta se jött meg sem a bátorságom sem a kedvem hozzá. Egyre több az autó,a hülye és a baleset. Van autónk, a párom jól vezet,ha kell ő elvisz bárhová,amúgy meg ott a tömegközlekedés, azzal eddig is mindent meg tudtam oldani. :)
2020. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, de áltlában fejleszthető.

Menj lassabban, hogy legyen időd felmérni a forgalmi helyzeteket.

Képes kresz feladatok mennek?

2020. ápr. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mennek. Mert van időm gondolkodni.


Élesben a táblát is másodpercekbe telik megkeresnem..

2020. ápr. 30. 19:47
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Biztosan észrevetted már a szakmunkásba is, de nem vagyunk egyformák. Vannak, akik egyetemre mennek, mások egész életükben idióták maradnak.

A teremtő nem már egyenlően.

2020. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én viszont nem akarok idióta maradni. Így hát a teremtő értelmesebb teremtményeit hívom segítségül.
2020. ápr. 30. 19:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja,mert aki nem egyetemre jár,az rögtön idióta.. :) az ilyeneket hívom diplomás hülyének.
2020. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha akarsz is vezetni, akkor nem reménytelen.

De itt hiányosságok vannak, ami leginkább az oktató hibája.

Annakidején egy olyan oktatót kaptam, aki menőzött, h nála 100ból 1 ha megbukik.

Persze, átmentem, mert megtanította, h mennyit kell tekerni a kormányon párhuzamos parkolásnál, betanított útvonalak stb...aztán jött vizsga után a vezetés egyedül forgalomban.

100x lefulladtam, utáltam, bakik voltak, kissebb kocc is előfordult.

Azóta eltelt 3 év, rutinból parkolok bárhol, rutinból figyelem a táblákat, alap lett a gyakorlati kresz értelmezése.

Erre a szintre kell eljutni, neked szerintem túl kell lépni a félelmen, esetleg ismerős mellett vezetni, aki segít a szituációkban.

El kell jutni odáig, hogy magabiztos legyél a kresztudásodban, ezmellett piskóta maga az autóvezetés technikai része.

Ehez mind idő kell, szerintem menni fog.

Le kell vezetni párezer km.t, hogy azt mondhasd van egy kis rutinod.

Mögöttem a 3 éves fiam ül, paráztam én is kb az első 2 hónapban, aztán elmúlt.

Felelős vagy másokért, ha útnak indulsz, nem csak autók vannak az utakon, hanem abban mind emberek, esetleg családok ülnek.

Forgasd át a kreszt akárhányszor, gyakorolj próbautakon ismerőssel, egy idő után bátrabb leszel.

Sokan így kezdik, ne add fel

2020. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg fél liter pálinka után, 2 sörrel lekísérve elhinném hogy figyelmetlen valaki, de hogy alapjáraton nem megy a közlekedés az érdekes, én beülnék melléd hogy megnézzem ezeket a "hibákat" mert így lehetetlen leírni hogy mire kell, kéne figyelni, a válasz talán az hogy mindenre, tehát 100%-ban képben kell legyél, na ha most telefonálsz, aggaszt valami és szétszórt vagy az potenciális veszélyforrás.


Megint más nyáron vezetni(motorosok miatt is), macskára, őzre tudni kell reagálni.


Ha elsőbbség adás táblád van, és neked éppen zöld de előtted lépnek le a zebrán, akkor nem vágunk eléjük, ugyanígy ha nincs lámpa, nem gurulunk ki a kamion elé mert még méterekre van.


Szóval sok apró szar teszi összetetté a vezetést, amit leginkább gyakorolni érdemes rutinos segítő mellett.

2020. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

a közlekedés kimondottan veszélyes üzem. Ezt vedd tudomásul. Főleg gondolj arra, hogy vétlen, ártalan embereknek okozhatsz súlyos sérülést, gyerekeknek halált. Ha elütsz egy biciklist, és az meghal, az nem mentség hogy szabálytalanul átkerekezett a gyalogátkelőhelyen, te azt hitted megáll..nem állt meg(mint nekem ma, de éreztem, hogy nem áll meg)


Nos a deffenzív vezetés nem mindenkinek megy..


Talán automata váltós kocsival jobban tudnál a környezetre figyelni. Ez a variáció a nejemnél bejött, az automata váltóval gond nélkül vezet.

2020. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
En is az vagyok, tavaly lett meg a jogsim, augusztusban vettem egy kocsit, szeptemberben ketszer osszetortem, de sajnos muszaj vagyok vezetni. Mast nem veszelyeztetek, de nekem az egesz vezetes bonyolult, allandoan valtogatni, forgalmat nezni, nekem tul sok. Pedig csak egy egy 30e kisvarosban vezetek ahol kb beteve ismerek minden utat meg tablat. Mai napig kiver a biz ha utnak kell indulnom.
2020. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!