Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Alkalmatlan vagyok a vezetésre?

Alkalmatlan vagyok a vezetésre?

Figyelt kérdés

Másodjára is megbuktam forgalomból. Az a baj, hogy kb. fél óra vezetés után érezhetően lanyhul a figyelmem...


Első vizsgán relatív gyorshajtást követtem el, mikor egy biciklist előztem...

Második vizsgán meg a zebránál előztem ki a biciklist (kikerülnöm sem kellett mert széles volt az út, és egy árva lélek sem járt épp arra).


Mind a kettő azonnali bukó volt, és az utolsó 10 percben történtek, addigra kissé megfáradtam, nem kapcsolt az agyam időben, hogy épp szabályt szegnék... Ezen kívül egy lefulladásom volt, meg az egyik parkolásnál kétszer javítottam, de az csak egy-egy hibapont. Totál gáznak érzem magam. Egyébként az oktatóm küldött vizsgázni mind a kétszer, 45 óránál járok. Megutáltam az egészet, mert van egy pont, amikor már nem tudok mindenre figyelni, első a gyalogosok-biciklisek-motorosok épsége, aztán az autósoké, aztán az hogy az elsőbbségeket megadjam mindenhol, a követési távolságot, a táblákat észrevegyem, egyszóval a biztonság... A többi "kevésbé fontos" szabályra egy idő után képtelen vagyok ügyelni... Gondolok itt az egyirányú utca végén balra húzodunkra stb. Az órákon is kb. ezek voltak a hibáim, de egyáltalán nem vezetek veszélyesen, és mégsem vagyok való az utakra?


Ezek tényleg ennyire egetrengető hibák? Csak én nem érzem annak? Azt sem érzem szabályosnak, hogy másodjára is ugyanaz az ember volt a vb!


Érdekes, mert mikor az ismerőseim mellé ülök be, halálfélelmem van, összevissza mennek se index, se körbenézés, mégis kaptak jogosítványt, igazságtalannak érzem ezt az egészet!


Össze vagyok törve, mert a kínkeservesen megkeresett pénzem a jogsiszerzésre ment el, mostanra elfogyott a pénz. Kb. 3 hónap mire pótórákra meg új vizsgákra össze tudom gyűjteni megint, de mi van ha harmadjára is megbukok?


Arról ne is beszéljünk, hogy egy jobban fizető pozíció miatt kellene a jogsi... Ez nekem komolyan sokat jelent, mit egyek/szedjek be a vizsga előtt, hogy pörögjön az agyam 100%-on min. 50 percen keresztül? Nem a tudatlansággal van a gond, hanem a fáradékonyságommal (szedek vitamint).


Vagy hagyjam abba az egészet, mert a magamfajta nem javul és sirassam a pénzemet? Tényleg ennyire nem elég, ha valaki biztonságosan vezet?


Egyébként Szegeden vezetek. A "szőkenős" kommentektől pedig kíméljetek, legyetek szívesek.


22/L



2015. máj. 31. 18:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

"Az órákon is kb. ezek voltak a hibáim, de egyáltalán nem vezetek veszélyesen, és mégsem vagyok való az utakra?"


Nah várjvárjvárj, ha már az órákon is követtél el hibákat, akkor miért is ment bele az oktatód, hogy oké rendben készen állsz egy vizsgára? Normális oktató nem küld el úgy, hogy még nem állsz készen. Én annó pont ezért fogtam magam és ott is hagytam azt az autósiskolát ahol kezdtem. Lehet, hogy pénzügyileg fájni fog, de szerintem vegyél még plussz órákat, orrvérzésig gyakoroljátok a vizsga útvonalakat, és lehet az sem árt, ha az oktatóddal megbeszéled, hogy mégis mi lenne pénzben az ára, hogy "simábban" menjen a vizsga :P Saját tapasztalat sajnos, hogy máskülönben vajmi kevés esélyed van még ha tényleg apait-anyait beleadva úgy is vezetsz mint a kisangyal.

Úgyhogy szerintem nem vagy alkalmatlan a vezetésre, bár nem láttalak még vezetni, de hacsak nem úgy vezetsz mint Émilien a Taxi filmekben, akkor azt mondom: ne add még fel.

2015. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 szántóvető ***** válasza:
100%

a volt főnököm mondta egyszer:az élet igazságtalan(anno ki is írtuk az összes vontatóra.)

van akinek szőke haj jut nő létére,míg másnak csak megszületni nehéz.harcolni kell hogy előbbre juss,mást nemigen tehetsz.ha feladod akkor csak még nehezebb élet vár rád.a közhelyparádén túl:ha koncentrációs zavaraid vannak akkor az lehet fáradékonyságtól is,el kéne menni orvoshoz kivizsgálásra.egyébként koffein segíthet vizsga előtt,egy r_dbullt bedobhattál volna.

2015. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs veled, természetes, hogy kellő gyakorlat híján még gyorsan fáradsz. A vizsgán nem volt szerencséd, bukást jelentő hibákat vétettél, de azokat a hibákat gyakorlott vezetők is elkővetik. Menni fog a vezetés, ne aggodj.
2015. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Ne aggódj, ebből még nem következik hogy "béna" lennél. Több gyakorlásra van szükséged, ennyi. Meg valószínűleg azon jár az agyad görcsösen hogy nehogy hibát véts. Ezt jó lenne kikapcsolni és szépen lassan, komótosan vezetni, úgy hogy időben tudj reagálni a felmerülő helyzetekre. Aztán a való élet már más lesz egy kissé, mikor már zsebedben a jogsi.
2015. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Elèg ritka az az ember aki alkalmatlan a vezetèsre szerintem. Inkàbb azzal van a problèma h tapasztalatlan vagy. 45 òra alatt nem lehet megtanulni vezetni. Meg ùgy egyàltalàn addig, amìg ül melletted valaki, aki segìt.

Azt meg h ki a vizsgabiztos nem te döntöd el, akàr a harmadik vizsgàn is lehet ugyanaz az ember. Ez sajnos a szerencsèn mùlik. Nekem is vannak olyan ismerőseim akik jò vb-t fogtak ki, aki lesz.rta h mit csinàlnak ès csak emiatt mentek àt.

Ja, ès h megnyugtassalak èn màsodjàra mentem àt 60 òràval. Ugyanìgy untam az egèszet mint te, de csak meglett.

2015. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 évvel ezelőtt a 3. vizsgán mentem csak át, pedig van műszaki szakismeretem is Ez főképp a könnyen izguló embereknél fordul elő. Majd átmégy, emiatt nem kell elkeseredni.
2015. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a hasznos válaszotok, ment a pont! :)


Az oktatóm úgy volt vele, hogy apró hibáim vannak, ennyivel át fognak engedni. Jobb lett volna még gyakorolni, és akkor az önbizalmam nem kapott volna két irgalmatlan nagy pofont :S



Sajnos a pénz jelenleg nem az erősségem - de lehet tényleg "olcsóbb" lenne adni neki egy kis zsebpénzt - én mondjuk fosok az ilyesmiktől, meg nem is várnám el, hogy csak a zsozsetta miatt átengedjen, de ne buktasson már meg kisebb hibákért, amivel senkinek nem okozok rosszat.


Nem, nem vezetek úgy mint Émilien :D


Tartósan alacsony vérnyomású vagyok, elvileg ez okozza, erre a dokim csak annyit mondott, hogy kávézzak; csak mostanra már literszámra kell igyam, hogy érezzem is, a gyomromat meg kimarja :S A "Red Bull" egyébként lehet tényleg jobb lett volna, én szőlőcukrot nyomtam, meg a szokásos kávéadagom dupláját, de a várt hatás elmaradt.



Izgulékony is vagyok, ami szintén hátrány (de érdekes módon az éberségemet nem nyomja fel). Másodjára még sokkal idegesebb is voltam, mikor megláttam, hogy ugyanaz a vb.


Köszönöm bátorító válaszotokat, mostmár nem látom olyan ködösen a dolgot ^^!

2015. máj. 31. 19:35
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Én is így voltam vele. Szégyen vagy nem, én belementem, amikor az oktatóm felajánlotta, hogy adhatok kenőpénzt a vizsgabiztosnak. Ez volt a 4. forgalmim, át is mentem. Előtte én is mindig kis hülyeségek miatt buktam meg az utolsó 10 percben. Utána hónapokig nem vezettem, mert nem mertem még mással együtt se, nem hogy egyedül. Utáltam vezetni, meg úgy éreztem, hiába van jogsim, én ezt nem tudom megcsinálni rendesen. Aztán márciusban elköltöztem és olyan munkám lett, hogy rákényszerültem. Mindennap egyszer végig kellett mennem egy adott útvonalon, ami kb. 4km oda-vissza. Mellette szabad időmben a közeli utakon is vezetgettem, aztán egyre messzebbre eljártam. Április közepén már vidáman utazgattam 30-40km-re levő idegen városokba, ahol előtte még sose jártam, és nagyon megszerettem a vezetést.
2015. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Nem alkalmatlan vagy, szimplán szellemileg még éretlen erre. Nem probléma ez, nem 18 évesen lesz valaki érett bármihez is. Még ha ezzel lehet dobálózni.

Gondolom eddig sem kellett komoly iskolába járnod, vagy szellemi munkát végezned, ahol megedződhetett volna a mentális kitartásod, teherbírásod. 50%-kal több órónál jársz. Lehet érdemes lenne 1-2 hónapra legalább mellőzni a dolgot aztán úra próbálkozni

2015. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel! tudom, nem olcsó, de tessék végigvinni.
2015. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!