Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ebből az esetből baleset...

Ha ebből az esetből baleset történik ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyamán egy védett lakott területen belüli főútvonalon haladtam óra szerinti 53km/h-s sebességgel, mikor megpillantottam egy előttem haladó kerékpárost aki teljes mértékben kifoglalta a sávot és a sáv közepén tekert. Én elkezdtem lassítani motorfék segítségével az autót, mivel beláthatatlan kanyar érkezett. A kanyarban pedig amikor már tisztán láttam, hogy senki nem jön szemből, belekezdtem a biciklis előzésébe. Azonban amint kitettem az irányjelzőt és megkezdtem az előzés folyamatát, egy Személygépkocsi hajtott ki velem szembe egy mellékútról. Majdnem baleset lett a vége. Az volt a szerencse, hogy a biciklis és az autó közötti lyukon befértem. Ha tegyük fel, én összeütközök ezzel a gépkocsival és még a biciklis is elesik, akkor kit hoztak volna ki hibásnak?


A biciklist amiért az út közepén tekert? (ha szépen lehúzódik akkor van olyan széles az út, hogy kényelmesen elférek mellette a szembejövő zavarása nélkül)


A ki kanyarodó személygépkocsit, amiért nem győződött meg a kihajtás veszélytelenségéről


Vagy engem aki nem mérte fel megfelelően a távolságot és a manőver veszélytelenségéről nem győződtem meg kellőképpen?



Az előzést illetve a kihajtást a főútra (tehát a két manővert időbeli eltérés nélkül egyszerre kezdtük meg)



2020. máj. 27. 02:13
A kérdező szavazást indított:
A biciklis a hibás
A főútra kikanyarodó szgk a hibás
Én vagyok a hibás
Mindhárman hibáztunk
25 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
41%
A mellékútról kikanyarodó és a biciklis is hibás. Te jól csináltad a leírtak alapján és ügyesen megoldottad a helyzetet. A kerékpáros az út szélén kell haladjon, nem a sáv közepén. A mellékútról kihajtónak pedig meg kell győződnie a kihajtás veszélytelenségéről, mindkét irányba.
2020. máj. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
57%
Előzés megkezdéséről akkor beszélünk, amikor jelzed szándékodat, tehát irányjelzel. Ezt gondolom előbb megtetted, minthogy ő kifordult a főútra.
2020. máj. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Sajnos alapból egy veszélyes útvonalról beszélünk. A legtöbben mennek rajta 80-al is annak ellenére, hogy lakott terület. Ezzel szemben az a kereszteződés is eléggé "szar" helyen van ilyen szempontból. Azt csodálom, hogy nem történt még ott komolyabb baleset. Kb semmi esélye nincs az ott kihajtásra várakozó autósoknak ha valaki a kanyarból nagyobb sebességgel kivágódik miközben ő hajtana fel a főútra.

2020. máj. 27. 02:40
 4/36 anonim ***** válasza:
47%

Kereszteződésben előzni?

Szembe sávban zavarni a forgalmat?

2020. máj. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
2020. máj. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
30%
#1, kérlek, mutass hivatkozást arra, amit írtál.
2020. máj. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Alex Fly ***** válasza:
64%

KRESZ 43.§ (1)...

Az előzés feltételei - láthatóan nem voltak meg.

Innentől mi a kérdés?

2020. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
47%

A kikanyarodó autós mindenképp hibás, mert nem adott elsőbbséget.

Ha volt főútvonal vagy ilyen: [link] táblád, akkor szabályosan előztél. Ha nem volt egyik táblád sem, akkor te is hibás vagy, mert nem előzhettél volna a kereszteződésben. Bár véleményem szerint alapból nem kellett volna beláthatatlan kanyarban előznöd.


A kerékpáros nem hibázott. Nincs már szigorú jobbratartás.

Nem poénból megy középen, hanem mert a szélén kátyúk, csatornafedők, üvegszilánkok és sokszor ajtózóna van. Ráadásul ha valaki lecentizi (mint ahogy ezúttal te is csináltad), akkor nincs menekülési lehetősége.

2020. máj. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

A bicikliseket ugyebár már nem vonatkozik a szoros(!) jobbra tartás kötelezettsége, ráadásul a sáv szélességétől függően az ő szoros jobbra tartása esetén is ugyanúgy bekövetkezne a baleset - hiszen a kikanyarodó járművek tipikusan elfoglalják a szembesáv egészét, ahova az előzést végrehajtó jármű úgyis átlóg.


Ezért megítélésem szerint elsődlegesen az elsőbbségadási kötelezettségét elmulasztót terhelné a felelőssèg.


Kérdés ezen kívül az is, hogy ténylegesen fennállt-e az előzés összes feltétele.


(Érdekes, pont a napokban én is kerültem hasonló helyzetbe, bár ott az előzés megszakítása megoldotta a szitut.)

2020. máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Nem teljes kereszteződésről beszélünk. Egy vizes cégnek van ott egy kihajtója (amin kihajtott a kocsi is) Illetve szembe a kocsma magán parkolójának a kihajtója. Semmilyen tábla nem volt ott.


Olyan kereszteződés ahol nem előzhetnék illetve ti is beszéltek az nincs ott. Az egy kicsit odébb van.

2020. máj. 27. 07:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!