Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora jelentősséget tulajdon...

Mekkora jelentősséget tulajdonítassz annak, hogy egy autónak milyen a Ncap szerinti biztonsági besorolása?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 22 éves autóm, de nem tehetem meg, hogy vegyek egy újabb "biztonságosabb" autót. Viszont azt figyeltem meg, hogy a balesetekben nagyon sok biztonságosabb autóban is történik baj az emberekkel. Meg ez csak egy tényező az ember életében, hisz megbetegedhet, gyalogosként elüthetik, stb.... Tehát lehet olyan is hogy egy full biztonságos S Mercivel utazok aztán amikor kiszálltam meg véletlenül elüt valaki. Na akkor mi jelentőssége van annak, hogy az emberek vagyonokat költenek csak rra, hogy legyen a kocsiban 6-8 légzsák.
2020. máj. 31. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Konkrétan az EuroNCAP és hasonló teszteket leszarom, de azért van minimális elvárásom a mindennap használatban lévő autómmal szemben: ABS, két légzsák, magas építés, létraváz és két tonna önsúly.
2020. máj. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos lenne, hogy olyan kocsit válasszak (és olyanok is tetszenek hála Istennek) amik jól szerepelnek a NCAP-teszteken.
2020. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Manapság nincs hatalmas különbség az új autók biztonsága között. Természetesen azonos kategóriában, azaz nem egy Nissan Micra és egy Mercedes E osztály összehasonlításában. Soha nem ez alapján választok autót. Legyenek benne alap biztonsági felszerelések (ABS, légzsákok, ...). Ennyi.
2020. máj. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De azok az emberek akiknek 20+ autójuk van azok rettegésben éljenek vagy ne utazzanak? Márpedig nagyon sok ilyen régi autó van.
2020. máj. 31. 08:59
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát attól függ, hogy az a 20+-os kocsi milyen és hogyan szerepelt az NCAP-teszteken. Mert egy 25 éves S-Merciben nemigen van félnivalója az embernek, de egy Marutiban viszont annál inkább.
2020. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell rettegésben élni. De azért jó tudni, hogy nagyobb az esélyed a túlélésre...

Nekem 8 légzsák van az autómban, mikor vettem messze nem az volt a szempont, szerintem 4-nél kevesebbel biztos nem jött ki már a gyárból sem, de megnyugtat a tudat, hogy nagyobb biztonságban vagyok.

2020. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Miért kellene rettegésben élnie azoknak, akiknek 20+ éves autója van?? Semmivel se lett kevésbé biztonságosabb az autója, mint 20 évvel ezelőtt volt. Az újabb autók biztonságosabbak. 20 éve ritkaság volt a légzsák meg az ABS, ma már szinte(?) minden autóban széria. Jobban szerepelnek az új autók a törésteszteken, de ez mindig így lesz. A 20 évvel ezelőtti autók biztonságosabbak, mint a 40 évvel ezelőttiek, azok meg biztonságosabbak, mint a 60 évvel ezelőttiek.
2020. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem egy E11-es Toyota Corollám van ami nem bővelkedik légzsák tengerben. Abs sincs benne.
2020. máj. 31. 10:04
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is E11 Corollám van, van benne 2 légzsák, ABS is. Akkoriban 4 csillagot szerzett a törésteszten, nem rossz az. Biztosan jobb, mint egy papír suzuki swift...
2020. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

naja, nem árt tudni milyen 20+ éves autóról van szó.

Mercedes lassan 40 éve erősített utascellát használ.


Ha már régebbi az autód akkor annyit tehetsz, hogy nem száguldozol és így legalább kizárod az önhibából adódó balesetet.

Sőt egy picit lassabban is menj a megengedettnél... majd aki akar megelőz.

2020. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!