Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki szorongàsal küzd az...

Aki szorongàsal küzd az megkaphatnà az alkalmasságit jogosítvànyra, ha erről népszavazàs indulna?

Figyelt kérdés

Sima B


Sajnos bestresszelek ha beleordítanak a vezetése be.


Pl., mért nem vàttasz màr fel/vissza

Mért nem mësz màr

Most mért àllsh meg a sàrgànàl.

Stb



2020. jún. 10. 11:31
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsere nem nepszavazas donti el, ki kap orvosi alkalmassagit.

Amugy amit irtal, az sofor-utas problema. Azt az utast tobbe nem viszed sehova (ill. nem vagy hajlando vezetni, ha o is bent ul). Ezzel a problema meg van oldva.

2020. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Azt kéne felfogni, hogy itt alattad van egy 1-2 tonnás test aminél csak 50-el haladva tizedmásodperceid vannak reagálni, és ha hibázol meg is ölhetsz valakit. Ez nem játék, nincs olyan, hogy jaj stresszelek és ezért mennek a dolgok. Akkor ne vezess. Lehet kegyetlenül hangzik, de ez van, senkinek nincs süksége az utakon eggyel több veszélyes sofőrre.
2020. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hacsak nem buksz meg ötször, akkor nincs pszichológiai alkalmassági vizsgálat B kategóriánál. Én is voltam rossz mentális állapotban, teljesen elveszett az idő és térérzékelésem, vezetés közben is az tűnt fel, hogy sokkal zöldebbek a fák, mint előtte, néha gondolkodnom kellett, hogy hova megyek, meg az egész olyan volt, mint egy álom. Azóta már jobban vagyok, de akkor se tartottam magam alkalmatlannak, mert a veszélyhelyzetekre jól reagáltam. A szorongás ennél azért enyhébb, én oktató mellett se szerettem annyira vezetni, zavart kicsit, hogy más is van a kocsiban, jogsiszerzés után is egyedül volt a legjobb, de most már ugyanolyan nyugodt vagyok, ha mások is ülnek mellettem. Utasoknak meg alap dolog, hogy nem szólnak bele a vezetésbe, ha az első kedves figyelmeztetésre nem hagyják abba, akkor állj meg, és mondd, hogy gyalogoljanak tovább, vagy fogják be a szájukat. Oktatóból is ki lehet fogni normálisat, igaz, hogy kevesen vannak, de az enyém egyszer se kiabált, nagyon türelmes volt.
2020. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon nagy szükség lenne érdemi alkalmassági vizsgálatra, de elsősorban nem emiatt.

Viszont ha ez a probléma olyan szintű, ami balesetveszélyessé tenne az utakon (nem csak az utas, más közlekedő is lehet konfliktus forrása), akkor jogos lenne, ha nem kapnál jogosítványt. De nem népszavazás fog dönteni egyes emberek jogairól.

2020. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked az emberekkel van bajod, nem a vezetéssel. Éld túl valahogy.
2020. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ha valaki üvöltözik veled vezetés közben, akkor a probléma szerintem nem veled van. :D


Ha egyedül jól megy, akkor a vezetés jól megy. Itt vége is a történetnek. Max professzionális személyszállítással ne foglalkozz. :)

2020. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten nekem is ez van, idegesít, ha így beleszólogatnak és sajnos a leggyakoribb utasom ilyen. Folyton negatív, ő “jobban” tudja, beleszól, beszél hozzám amikor látja, hogy vezetnék. Viszont nem csinálhatom azt, hogy nem viszem többet sehova, mert családtag. Le tudom reagálni normálisan, de az tény, hogy 1000-szer jobban megy a vezetés, amikor nincs ott.
2020. nov. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
7-es, egyszer kell megállni az út szélén, és felszólítani, hogy szálljon ki azonnal. Aztán otthagyni. Egy óra múlva visszamenni érte (ha külterületen hagytad ott). Ebből megtanulná: "kuka utas vésd az észbe, ne szólj bele a vezetésbe".
2020. nov. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 akkor is ha az oktató üvöltözik veled? :D
2020. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az oktató direkt azért van, hogy mondja, ha nem jól csinálod. Persze jó esetben nem ordítva. :-)

Az is nagy különbség, hogy a felelősség az oktatóé, ha baleset történik.

És azért az oktató nyilván jobban ért a vezetéshez, mint egy szimpla B kat. jogsival rendelkező ember, tehát amit mond, azt inkább tanácsos megfogadni.

Amúgy az én oktatóm sose mondott volna olyat, hogy "Most miért állsz meg a sárgánál?". Inkább azért szúrt volna le, ha átmegyek a sárgán, mikor előtte normálisan meg tudtam volna állni.

2020. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!