Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő traktoros vagyok! És...

Zolika200101 kérdése:

Kezdő traktoros vagyok! És amikor pótkocsit akasztok fel és ugye sok olyan pótkocsi van amelyiknek a rudja lent lóg a földön! Azt egyedül hogy tudom felakasztani Belarus 892.2 traktorra?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat várok!
2020. jún. 11. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Kell lenni azon egy rugónak amit állítani lehet, azon kell feszíteni.

De ha nincs rajta akkor egy botot kell a rúd alá tenni , amit te vágsz méretre.

2020. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Elég veszélyes módszer ha véletlenül leszakad. Vágj valóban egy fadarabot méretre és azt tedd a vonóháromszög alá. Igen pepecselős meló, mert a talaj egyenetlensége miatt szinte mindig pontatlan. Ha részben döntöd a fát meg vagy elborul vagy nem. A legjobb módszer ha a fa kissé kisebb és tartasz egy egyszerű krokodilemelőt a gépben. Azt teszed egy talpfával a vonóháromszög alá, és úgy emeled ahogy tetszik. Persze ez csak akkor jó ha különböző pótkocsikat vontatsz melyeknek ez a bajuk. Ha csak egy van akkor inkább feszítőrugót tegyél rá. Gondolom rendszáma sincs, mert műszakin sem megy át így. Vagy règen járt műszakin és azóta tört a rugó.
2020. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, pallóból vágtunk méretre egyet. De legtöbbször segítséggel akasztottuk. De van egy-két pótkocsi, ahol neki se állj egyedül megemelni a vonórudat, olyan nehéz. Ott rugót kell rá szerelni.
2020. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha miliméter pontosan állsz be a traktorral, akkor be tudod akasztani.
2020. jún. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha forgózsámolyos pótkocsiról van szó, akkor nem kell túlmisztifikálni annyira, mint írták. Kell egy léc, ami kb olyan magas mint a vonófej. Közelállsz a traktorral a vonóháromszöghöz, így a lécet ferdén berakva szépen be tudod állítani a magasságot, nem tud eldőlni, mert hozzá van rögzítve a pótkocsihoz. Rátolatsz, a vonófej "elsül, zárja a vonócsapot és kész is.

Ha nem zsámolyos a pótkocsi, akkor pedig úgyis van valami emelési lehetőség, vagy a pótkocsin van állítható talp, vagy a traktort hárompontjára, vagy hashúzójára akasztod, amik pedig emelhetők.

2020. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lepontoztatok nullára, de tényleg akasztottam nem egyszer mindenféle rúd nélkül forgózsámolyost, a földről felemelve a vonórudat. Igaz, ez egy kisebb 5 tonnás pót, de akkor is.
2020. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4: Arra gondolsz, hogy olyan közel állsz, hogy a rudat kézzel felemelve rá tudod támasztani a vonófej peremére, a lötyögések miatt, vagy oldalról be tudod fordítani a vonószem alá?

Persze, ezt meg lehet csinálni, előbbi nagyon macerás és nagyon érezni kell a dolgot, a másodikhoz meg kell, hogy kézzel tudd mozgatni a zsámolyt. Ami egy kisebb, üres pótkocsinál sík terepen működik is, de máshol nem nagyon. meg lehet oldani, szükségmegoldás. De ennél szerintem gyorsabb, egyszerűbb megoldás a kérdés eredetileg.

#5

2020. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, erre írtam. Persze a normális megoldás az alátámasztás valami rúddal, ezt nem vonom kétségbe.
2020. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!